„cJ-lotei jikini f In verhalen over "de Indische Ho tels" laat men meestal de grote en luxe hotels de revue passeren, maar raken de kleinere hotels helaas ver geten. Toch zijn juist deze hotels "ty pisch Indisch in merg en been": een voudig, huiselijk, gezellig, rustig, waar men vaak als familie onder één dak woonde. De meubels waren "net als thuis" en zo was ook het eten: niet in handen van een Europese chef, maar van een Indische huisvrouw. ledereen kende iedereen en men lo geerde er soms wel maanden en zelfs jaren, terwijl de grote hotels hoofd zakelijk daggasten hadden: "here to day and gone tomorrow". Wie denken mocht dat deze kleinere hotels "met de franse slag" beheerd werden, heeft het glad mis: er was een solide en onberispelijke verzorging van alle rechten en verlangens van de gas ten en er werd bovendien streng gelet op de levenswandel der gasten: niet iedereen werd toegelaten, terwijl men juist in de "internationale" hotels niet zo nauw keek. Deze kleinere hotels waren meestal ondergebracht in ruime oud-Indische woningen, dus: grote kamers, grote zalen, grote badkamers, ruime erven. Niet die kleine hokjes van grote hotels. Wie aan echt-lndische hotels denkt, denkt niet aan: modern, duur, prachtig, maar aan: HEERLIJK. Op deze pagina "Hotel Tjikini" op de hoek van Tjikini en Raden Saleh- laan, beheerd van 1937 tot de oorlog door het echtpaar Koevoets-Gelens, nog steeds warme vrienden van Tong Tong, ook al zitten ze heel ver, in Australië. Op 17 maart a.s. zijn ze 50 jaar getrouwd. Boekan main! Seriboe kali selamat, ja! En Poekoe! teroes! 14

Tong Tong | 1970 | | pagina 14