Naar de Pasar Malam Wij vragen voor ons klein kantoor met 8 man personeel een BOEKHOUDER die in staat is een doorschrijf boekhouding te hanteren en een admini stratie te voeren. Wij stellen prijs op een gezonde en eerlijke mannelijke of vrouwelijke kracht op een nader overeen te komen salaris. De werktijden zijn als regel van 9 tot 16 uur. Sollicitaties, ook van oudere personen gaarne te richten tot de Directie van Tong Tong, Prins Mauritslaan 36 te Den Haag. Voor telefonische inlichtingen, tel. 54 55 00. Boeken Van Vrienden WIJ VERGETEN INDIË NIET! Weelderig als lentetwijgen schieten nu in geheel Nederland de pasar ma- lams op, om iedereen, ook het Hol landse publiek, een paar dagen te laten genieten van een zorgeloos koop-, smul- en plezierfestijn. Noteert U de data, schrijft uw vrien den en kennissen en maak van het pasar malam bezoek een gezellige ont moetingsdag! 25 - 26 april Veilinghal, Parallelweg, Beverwijk; 2-3 mei Martini-Hal, Groningen; 28-31 mei Amstel-Hal v.h. R.A.I. ge bouw, Amsterdam; 30 juni, 1-2-3-4 juli, Houtrusthallen, Den Haag; 26 - 27 sept. Veilinghal, Alkmaar. Pasar Malam in Beverwijk Om U alvast wat bijzonderheden over de eerstkomende pasar malam te geven: O.V.T.V. IJmond die deze ge beurtenis organiseert heeft kosten noch moeite gespaard om goed voor de dag te komen. Voor de inwendige mens weer allerhande eetkraampjes, voor de koopgragen een keur van ex clusieve Oosterse en Westerse artike len en voor de kijkers en muzieklief hebbers: "Euson Tax", "Danny's swinging team", "The Hearts of Soul", "Eastern Western dancers", een turn- en sportdemonstratie, een mode- show etc. Al dat moois ligt voor U klaar op 25 april van 10 uur 's morgens tot 2 uur 's nachts en zondag 26 april van 12.00 tot 22.00 uur. Toegangsprijs 2,50, kinderen tot 10 jaar 1,Leden O.V.T.V. ƒ1,en kinderen gratis. Wilt U nog meer inlichtingen? Dan bij F. Kleist, Italielaan 98, Beverwijk, telefoon 02510-3 39 16. Dezer dagen kreeg ik van een on bekende dame een boek toegestuurd dat heet "De Nieuwe Aarde", met als subtitels "De Boodschap aan de Mens heid" en "Afkondiging van het Rijk der Gerechtigheid". Geïllustreerd met ou derwetse houtsneden en ingeleid met ettelijke citaten van bijbelteksten, biedt het boek zich aan in een bekende cate gorie die door "ontwikkelde en hoog- denkende mensen" niet bijster hoog wordt aangeslagen. De doorsnee lezer zegt ervan: "O, weer zo'n christelijk zeurboek". Je neemt het boek ter hand en bla dert het eens door. En leest: 19de uit gave, 1.083.000 exemplaren. Dat is voorwaar niet weinig! En ook lees je op het titelblad: 1922 Parijs, Cartigny, Genève, 1962. Dus al veertig jaren lang zien deze gedachten het licht in minstens twee talen! Oef! Met de de finitie "zeur-boek" doe je aan de kwa liteit ervan zeker tekort! Ook lees je dan de inleiding van het boek door de schrijver: een zekere heer F. L. A. Freytag, mét zijn (ouder wets) fotoportret, waaronder hij schrijft: "De getrouwe en voorzichtige die naar", geen theologisch genie maar een weldenkend en eerlijk mens zoals je meer en meer ontdekt bij het verder lezen. Die ook met zijn benen vast op de grond staat en belangstellend in de wereld rondkijkt. Want je merkt dat hij tot "boodschappen aan de mensheid" óók rekent verhandelingen over b.v. de spijsvertering, klimaatsproblemen, satan en demonen, enz. enz. Het boek is het verhaal van een gewoon mens zoals U of ik die, zich met één hand vastklampend aan de waarheden van de bijbel, ook probeert het heden te doorschouwen en te be grijpen. Dus is het op zijn minst een menselijk boek, en wie in het moderne Europa vaak doodaf raakt van het als maar luisteren naar schoolmeesters en betweters, leest zo'n boek met aan dacht zoals men ook naar zijn vriend zou luisteren als geleerden en denk meesters ons niet meer boeien. Zoals U ziet: ook eenvoudige giften van vrienden zijn vaak meer waard dan snorkende catalogi van meesterwer ken.. Maar altijd...win eerst een vriend! Zo kreeg ik ook van lezers het En gelse boek: "Your will be done on earth" en iets heel anders "Neer- lands Krijgsroem in Insulinde", waaruit ik weer heel andere lessen leerde. Het is werkelijk beter vrienden te hebben dan bibliotheken... Ook Indië bracht tienduizenden offers in de lie Wereldoorlog. Vergeet ze niet! STORT OP GIRO 253.000 - COMITÉ 15 AUGUSTUS 1970, VIVIENSTR. 68, DEN HAAG. ATTENTIE Wie van de lezers kan ons hel pen aan nummers van Tong Tong no 13 (15 jan. 1970?) Onze voor raad van dit nummer is geheel uitgeput en er is nog voortdurend vraag naar. Doet U anderen ple zier met Uw oude exemplaren! Bij voorbaat van harte dank voor Uw medewerking! 3

Tong Tong | 1970 | | pagina 3