Particulier Indisch Pensioen en de Ned. Inkomstenbelasting Als we zulke foto's ontvangen van de Pa van der Steur-weeshuizen in In donesië, gaat ons hart open. Ah, de BOS doet toch mooi werk, en met het geld dat Tong Tong-ers telkens kunnen overmaken (hoe weinig ook!) wordt toch goed gewerkt aan de vorming van flinke, zelfstandige en nuttige burgers van de toekomst! Hier zien we een Karate klas voor jongens en meisjes en daaronder een angkloeng-orkestje van de meisjes, die allebei getuigen van organisatie-lust, ambitie en voortdurende menselijke zorg voor de wezen. Al lang is de tijd voorbij dat wezen door veel te weinig financiële zorg en veel te weinig "broe derlijke bejegening" een nogal bekla genswaardige groep geüniformeerde afgescheidenen vormden. Nu doen ze in de samenleving mee als alle anderen en bereiken daarnaast juist door hun "gedwongen groepschap" veel meer dan de vrije mensen in de maatschappij op het gebied van kameraadschap, sa menwerking, discipline en collectieve ambitie. Het is alsof zij, door het noodlot ge slagen en van hun ouders beroofd, een "Nieuw Front" vormen en vastberaden 'n nieuwe strijd aangaan tegen 't wrede leven. Inderdaad verdienen zij daarom onze hulp. En zo mogelijk: onze zorg tot ver in de toekomst. Met andere woorden: dat is de grote verdienste van ons Hidoep Teroes Fonds (Fonds 60.000). Ga het niet uit de weg. DOE MEE! Stort Uw tientje NU! Ook uit Soerabaja komen telkens kleine bewijzen van het verdienstelijke werk van de GIKI, dat op een eigen wijze zorgt voor oudjes-in-moeilijkhe- den, voor wezen en voor behoeftige gezinnen. Al deze werkzaamheden zijn bewijzen van spontane menselijke broederschap, ongevraagd en tóch ge geven. Er is maar één kort en goed woord voor: TONG TONG! Als U soms down bent om alle ver keerde en slechte dingen in de wereld. Om toenemende misdaad en immorali teit, bedenk dat er ook nog kleine ker nen zijn van menselijke goedheid, moed, trouw en zorg. Steun die. En met "poekoel teroes" kan elke kleine kern van Goedheid uitgroeien tot een redding van de maatschappij. Zoals el ke rimboe van doornige en giftige ge wassen langzamerhand vanuit elk Naar aanleiding van het artikel van Mr. i. van der Linden "P.I.P. en N.I.B." in T.T. van 1 febr. 1970 no. 14 maakte een belastingdeskundige ons erop at tent dat over deze kwestie toch nog misverstanden kunnen ontstaan. Hij schreef: In het Tong Tong-nummer van 1 fe bruari j.l. kwam onder het hoofd P.I.P. en N.I.B. wederom een artikeltje voor waarin gesteld werd dat particuliere pensioenen wegens volbrachte dienst tijd in Indonesië vrij van inkomstenbe lasting zouden zijn. In zijn algemeenheid is dit niet juist! In de uitspraak van het Hof Amster dam ddo. 29-05-1969 (B.N.B. 1969 (251) was sprake van een werkgever die nog steeds in Indonesië is geyestigd. Met het vrijstellen van dit pensioen, dat in principe onder de Indonesische belastingwetten valt, is de Staatssecre taris akkoord gegaan. In de Resolutie van 16 december 1969, nr. B69/17911 heeft de Staats secretaris er de nadruk op gelegd met bedoelde uitspraak akkoord te gaan omdat sprake was van een pensioen dat ten laste komt van een onderne ming die nog steeds in Indonesië werk zaam is. Zou dus sprake zijn van een pensioen van een ondernemer niet meer gevestigd in Indonesië dan is er geen vrijstelling. Onder Uw aandacht wil ik nog bren gen dat inderdaad verschillende maat schappijen hun ex-employés van het arrest op de hoogte hebben gebracht, echter niet volledig, waardoor jammer- genoeg bij velen de illusie werd gewekt dat zij een belastingvermindering kon den toucheren. Dat hiervan in de prak tijk niets is terecht gekomen zal U zeker duidelijk zijn. Surinamers in Indië In herinneringen aan Indië van ELKE Indischman komen altijd enkele (en soms vele) Surinamers voor. Toch is er in Tong Tong zelden of nooit over geschreven. Dat heeft één onzer trouw ste abonnees, de heer B. H. Moltzer, ook gevoeld als een tekort. Daarom verzoekt hij allen die op dit terrein in lichtingen hebben, aan hem te willen schrijven op dit adres Tugelaweg 143-11, Amsterdam. Uit de hem verstrekte gegevens hoopt hij dan een flink artikel voor Tong Tong te schrijven. Wij wensen hem daarbij gaarne alle succes en veel medewerking toe. kleinste tuintje overwonnen kan wor den door onderhoud en uitbreiding. Vloek nimmer op duisternis en slecht heid. WERK AAN HET GOEDE! 5

Tong Tong | 1970 | | pagina 5