&p ket 50-jarig <3-tuwelgkó]eeót van mijn vrienden Er is nog zeer beperkt standruimte beschikbaar op de 12e PASAR MALAM TONG TONG in de HOUTRUSTHALLEN te Den Haag op 30 juni, 1, 2, 3 en 4 juli 1970 Verwachtingen voor 1970 60.000 bezoekers. Vraag inlichtingen PASAR MALAM TONG TONG Lange Voorhout 25 B Den Haag Tel. (070) 64 52 49 60000 50000 35000 30000 Voor bijgaande foto in TT no. 17 stuur de Mevr. C. Schroder - IJsselstein ons nog de volgende gegevens: de leraren op deze foto zijn v.l.n.r. zittend: Lagro, Beek (dir.), Huizinga en Brinkman. Van de staande personen zijn v.l.n.r. de 2de persoon de heer Zijderlaan, de 4de hr. Vermeulen en de 6de hr Bastiaan. De briefschrijfster deelde ook nog mede dat haar vader niet op de foto stond, aangezien hij de heer Beek opvolgde als directeur, dus pas later aan de Praban Mulo verbonden werd. Mevr. Schroder is de heer Huizinga zeker niet vergeten: "Hij was mank en zwaaide erg uit de heup, maar de eer ste keer dat hij de klas binnenkwam zei hij: "Kijk allemaal goed toe. Ik ben mank en scheef". En hij draaide zich in het rond om ons goed te laten zien. Niemand heeft hem ooit geplaagd of een bijnaam gegeven. En dat zegt wat voor 13 -14 jarigen!" Dat mevr. Schroder hem een per soonlijkheid noemde, willen wij graag geloven. In dit verband zullen verschei dene lezers me misschien beter begrij pen als ik uitleg waarom ik al heel vroeg mijzelf Indo noemde. Dat nam veel gehuichel en stroopsmeerderij weg, al geef ik toe dat ik er vaak voor "op m'n ziel" heb gehad. Nochtans: zeg altijd rustig wie je bent later wenst geheel vrijblijvend toezending van de geïllustreerde PM-folder '70. De mens is buiten echt Maar hallef mens gerekend - Waar vind ik, sprak Heer Prins Mijn andere halve deel, met welk een naam en merk heeft God mijn 'ga getekend? Ik zwierf te lang alleen in het Christelijk lustprieel! Ter zee en overal - Waar zit mijn lief gescholen? Wanneer verschijnt mij eens dat hart - verkwikkend licht? Zo klaagde Arie, steeds vermoeid van om te dolen en heimelijk geraakt van enen zuiveren schicht. Als d Engel Rafaël bij Amstels groene weiden Hem in de droom verscheen, Veel zegen wenste en spoed, en vrolijk bij de hand naar Indië geleidde - Alwaar hem Eva lachend begroet! De Leidsman sprak: Dat's balsem voor Uw wonden. Gij zocht Uw helft en hebt ze in Java's paradijs gevonden! En vijftig jaren hebt ge het samen kunnen vinden, In wel en wee, in voor- en tegenspoed. Proficiat wensen U Uwe vrinden. Nog vele jaren dus, Het ga U goed! J.T. Op het gebied van de poezie ook de eenvoudige gelegenheids-poezie is er in Indië niets (of haast niets) geproduceerd. Op jubilea of huwelijks feesten hield men het meestal alleen maar op een toast. En soms werd er een stukje proza voorgelezen. Dus hebben we ingezonden gedicht zeer geappricieerd dat werd geschreven n.a.v. het gouden huwelijksfeest van een echtpaar uit Indië. De dichteres: Mej. J. Boodt die we hierbij gaarne een welgemeend compliment maken. RON Sturen naar: PASAR MALAM UVI1 Lange Voorhout 25 b, Den H Haag straat: 17

Tong Tong | 1970 | | pagina 17