BOEKHANDEL TONG TONG "DURE TJET" Met NECTAR - essence: Radio Bolland "Adoeh! Dure tjèt deze!" zal menige lezer enigszins verbouwereerd uitroe pen als hij hoort dat dit boek 35, kost. Laatmaar schrijver-nja SIR Gavin de Beer (voor mijn part heet hij Kam- prèt, wat koop je voor een titel!) en ook al is het boek een "Atlas van de Evolutie" (Nooit hehoor van dese lan, sehMaar alle gekheid op een stokje: zelden lazen wij een boek dat zó helder die moeilijke en omvangrijke materie van de evolutie-leer voor ons heeft uitgetekend (ja, ook letterlijk, met tal loze foto's, tekeningen en grafieken) als dit boek van Sir Gavin de Beer. Ondergetekende wil eerlijk bekennen dat hij pardoes ongeveer bij pagina 70 begonnen is: het ontstaan van alles wat leeft, maar speciaal de mens. Dus bij die wonderbaarlijke, nooit geziene genen en chromosomen, die als het ware ons (en ieder mens) voorbestem men al vele generaties terug tot wat we nu zijn, alle populaire en betwete rige opinies ten spijt over rassen en halfrassen, over onze specifieke eigen aardigheden en over wat we wérkelijk zijn achter ons paspoort en ons stem briefje. En als we dan enigszins met schrik realiseren dat de erfelijkheidsleer al meer dan een volle eeuw oud is (sinds Gregor Mendel in 1850) en wij met een beetje betere studie en heel wat brok ken minder superioriteitsgevoel een heel andere beschavingshistorie had den kunnen hebben met minder discri minatie, minder oorlogen en veel meer "persaudaraan", dan pas begrijp je waarom echte goede boeken helaas ongelezen blijven (muuuulek, si!) en waarom boeken over sex het steeds beter doen op de boekenmarkt, steeds beter. Helaas. Ook merk je tot je schrik dat de mensen zich nog steeds blijven voort planten "als domme dieren" en voort gaan schadelijke erfelijke eigenschap pen als een soort besmettelijke ziekte vele generaties vooruit deze lieflijke wereld in te werpen...tsk-tsk-tsk! Met dit boek in onze boekenkast kunnen we onze gesprekken met familie en ken nissen op bezoek oneindig zinvoller maken. En dat mag dan volgens vele mensen de mensheid niet behoeden voor de Ondergang, we kunnen altijd beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald zijn. Ik heb het boek dus toch maar ge kocht, wetend dat het een volgende generatie bereiken zal en misschien DIERENBOEKEN: F. A. Roedelberger: Dieren van verre eilanden (Van de Indische en stille oce aan in 300 foto's) 29,90 incl. porto. Dieren in de wildernis (speurtocht door Afrika's vrije natuur in 300 foto's) 29,90 incl. porto. A. Rutgers: Vogels van Azië, dl. I en dl. II (vogelparadijs in kleuren) per exemplaar 25,50 incl. porto. Vogels van Nw. Guinea dl. I en dl. II (in kleuren) per exemplaar 25,50 incl. porto. Tropische volière vogels dl. I en dl. II per ex. 18,25 incl. porto. R. R. P. van der Mark: Fazanten en pauwen f 24,50 incl. porto. Elsevier's wereld der dieren: Zoogdieren - Vissen - Vogels - Rep tielen - Lagere dieren (in kleur) - In secten - Amphibieën 21,50 incl. porto per deel. Dr. R. Teunissen: Het leven van plant, dier en mens: (fraai verzorgde uitgave, 300 illustraties merendeels in kleuren) 22,50 incl. porto. Dr. V. i. Stanek: De grote encyclopedie van het dierenrijk 22,90 incl. porto. Vitus B. Dröscher: Dieren gedragen zich (Ingeleid door Bert Garthoff, de nieuwste ontdekkingen in het rijk der dieren) 30,incl. porto. Armand en Michaela Denis: Land-ro vers in de rimboe 16,50 incl. porto. wel nóg een generatie. En kijk, als men pas dan begint te leren goed te denken en te leven, dan zijn we im mers altijd op de goede weg? Wij komen uit het Oosten, beste lezers, dus zoeken we niet naar waar den van vandaag of van de Morgen van Drees, maar naar een levensbestem ming die volgende generaties waardi ger, natuurlijker en gezonder maken kan. M.a.w. we kopen boeken en leren eruit voor de menselijke geest van de toekomst. We wensen U daarbij veel geluk. T.R. HELDERZIENDE geeft consult, ook schriftelijk. Spreekuren, werkdagen van 10 tot 20 uur. Iedere vrijdagavond Psychometri sche séance; aanvang 20 uur. Theo Scheffer, Psychometrist. v. Beverningkstr. 157, Den Haag, Tel. 070-55 92 84 maakt U voordelig Uw tamarinde- en rozen- stroop, sorbets, gebak en zeer fijne likeuren I I Vraag gratis receptenboekje bij Uw leverancier •iDiKMno of rechtstreeks aan ZUwn* MsdaüUDt* Haat 1885 pharm fabriek "Phytol" - Afd. Nectar essence Gtuim MtidlU Dm Haag 1913 Wagenstraat 129 Den Haag. Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendriklaan 161 tel. 070-55 66 97 DEN HAAG Gado Gado Speciaal met de sprookjes ver teld door Marijke Merckens en vele andere liedjes erop uit voorraad leverbaar, prijs f 12,80. Speciale aanbieding Mena Moeria Minstrels L.P. van f 11,90 voor slechts f 7,50. Zolang de voorraad strekt. Ook weer leverbaar uit Indonesia L.P.'s van THE STEPSI Verder grote collectie imp. platen, soenda- nees, javaans, krontjong, gamelan, beat etc. eelden uit mijn kinderjaren Op ons verzoek aan de lezers om hulp bij het vinden van de woorden van het oude liedje "Beelden uit mijn kin derjaren" (T.T. 15e jaargang no. 2) kre gen wij zeer vele reacties. Alle inzenders hartelijk dank! Volgens velen was het echter geen "oud Indisch liedje", maar werd het vroeger veel gezongen op scholen in Nederland. Enkelen zonden ook 5 coupletten in; wij hebben ons echter bij de plaatsing gehouden aan de meest voorkomende versie, die van 3 coupletten, daar wel licht door het feit dat dit liedje zo lang geleden werd geleerd, sommigen de inhoud enigszins door elkaar gehaald hebben, zoals dit wel vaker het geval pleegt te zijn. Hieronder volgen de woorden: Beelden uit mijn kinderjaren, Uit mijn jeugd zo vrij en blij, Trekken somstijds kalm en rustig, Aan mijn peinzend oog voorbij. Ik denk nog dikwijls aan die dagen, Vol geluk en stille vree, Hoe verheugd ik steeds ontwaakte, In ons hutje aan de zee; Hoe verheugd ik steeds ontwaakte, ln ons hutje, ons hutje, aan de zee. bis bis Mijn verbeelding ziet de bloemen. Voor ons need'rig venster staan, En 'l strand waar ik schelpen gaarde, Glanzend in het licht der maan. Ik hoor mijn moeder zoet vermanen, Toen ze mij in het bedje lee, En ik voel weer 's levens morgen, In ons hutje aan de zee; En ik voel weer 's levens morgen, In ons hutje, ons hutje, aan de zee. Wat ik later mocht ervaren, 's Levens droefheid, 's levens vreugd, Immer zal mijn hart u loven, Vreedzaam plekje uit mijn jeugd. En mijn laatste wens zal wezen, Dat ik eens in kalme vree, 't Moede hoofd ter rust mag leggen; In ons hutje aan de zee; 't Moede hoofd ter rust mag leggen, In ons hutje, ons hutje, aan de zee. bis bis N.B.: volgens Tante Pim is de juiste titel: "Mijn hutje bij de Zee". 10

Tong Tong | 1970 | | pagina 10