'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? Aktief 1001 avonturen met de soetil VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Stangen^ III Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. CAPSULES Eerste, tevens definitief laatste re pliek op "Slangen (II)" van de heer J. A. van den Bosch. (T.T. 15-7-70). Eerstens ga ik volkomen accoord met het naschrift van de redactie op het artikel "Slangen (II)" en vind alles zeer juist en reëel opgemerkt. Alleen is in noot 1 het woord "angst" niet juist, heb ik nooit gekend. Ik ben in derdaad een groot dierenliefhebber, vooral van vogels, honden, paarden, herten en reeën, klein wild en andere dieren. Heb op al deze dieren nooit een schot gelost, integendeel, ze meer malen daadwerkelijk (zo nodig hard handig) in bescherming genomen bij mishandelingen. Jagen deed ik slechts op panters en wilde zwijnen, die zich kunnen verdedigen, zeer snel en ge vaarlijk zijn, waaraan dus een weder zijds risico is verbonden. Anders zit er in de jacht geen spanning. Er zijn natuurlijk een aantal slangen liefhebbers; de grote massa heeft er echter een afkeer van, vooral al diege nen die tussen die gifslangen leefden op diverse boorterreinen. Zelfs bij stadsmensen vindt men die afkeer. Ik heb in mijn hele leven bij alle gesprek ken over slangen nog nooit iemand ontmoet, die mijn daden afkeurde. In tegendeel. (Zo houd ik ook niet van (riool)-ratten, wel van witte muisjes) en er zullen ook weinig mensen zijn, die van ratten houden. In Brits-lndië echter zijn ze heilig en worden vereerd, leder zijn smaak, nietwaar? Wat die benzine-drum betreft, schreef ik "Wij" en niet "Ik" (leest U wat nauwkeuriger, Hr. v.d. Bosch). Ik schreef "wij" om zo min mogelijk uit te wijden. In werkelijkheid gebeurde dit: Ik kwam uit de machine-hal en zag mijn chef, de heer B... en een assistent, die 2 koelies opbracht had den gegeven de meegenomen python in de benzine drum te laten zakken en was de slang er al half in verdwenen. Natuurlijk kwam ik kijken wat er aan de hand was. En vanwaar U aan die "trots" kwam, is mij een raadsel. Al zou ikzelf de opdracht hebben gege ven, hoe zou ik trots kunnen zijn op iets, dat 2 koelies deden en niet ik zelf??? Voorts: het "radarorgaan" met de gespleten tong, enz. Evenals U al die slangensoorten, compleet met hun La tijnse benamingen uit e.o.a. boek hebt, heb ik mijn lezing over die "radar" ook uit een boek en wel uit "De Woestijn leeft" van Walt Disney, blz. 11 en 47. Ik ben inderdaad geen algemeen slan genkenner (ik heb meerdere soorten gezien, waarvan ik de namen niet ken). Ik ben echter goed bekend met de oelar welang, die ik zeer dikwijls zag, en de weling, de pythons en de groene boomslang, die ik echter zelden zag. Slangen eten tussen 2 haakjes ook nut tige dieren, zoals vogels en hun jon gen, kikkers, e.d. Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zó noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van Mijn artikel leek U "nogal gekleurd" (sic), maar ook hierin bent U abuis. Ik heb n.l. geen woord of daad ver zonnen of aangedikt. Alles wat ik schreef, heb ik letterlijk ondervonden. Bovendien liepen alle employé's, die overdag of 's-nachts door de bossen naar hun werk liepen, met een wandel stok en velen sloegen eveneens de oelar welangs, die ze tegenkwamen, dood. Vreemde mentaliteit, nietwaar, liever de slang dood, dan zelf gebeten worden? Ik was altijd op het Indonesische volk gesteld, vooral op mijn boorploeg en hielp hen of hun gezin bij ziekte of verwondingen en ook zij waren zeer op mij gesteld. Bij elke overplaatsing wilden ze uitdrukkelijk mee, al moes ten ze daarvoor dagelijks een uur lan ger naar het werk lopen vanuit hun dessah. En toen één van mijn mensen stierf aan een beet van een welang, omdat hij te laat bij mij kwam om hulp, dan doet dat je wat! Ook van andere terreinen hoorde ik wel eens van een sterfgeval. Bij mij geen liefde voor slangen! K.M.G. „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsule®, Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 3,90 per kuur. Al zóóó lang hebben wij geen inzen dingen voor deze rubriek gehad, dat we bij Tong Tong de avontuurlijkheid en vindingrijkheid van de Indonesische dapoer al bijna vergeten zijn. Ló, waarom zo! Hebben we de laatste maanden bij onze vrienden en kennis sen niet met andere aardige recepten kennis gemaakt? Of eten we alleen maar rijst met oblok-oblok tegenwoor dig? Ajo, meisjes! Laat weer eens wat van je horen! Wel worden nog steeds opinies ge hoord over rijsttafelgerechten die hier op pasar malams of in restaurants wor den verkocht. Vinden wij alles wat we hier kopen even goed en heerlijk? Of is er in vergelijking met het eten "toen froeher" veel veranderd? Zo ja, wat dan? Denk erom: wij moeten in Tong Tong blijven getuigen, zodat later le zers kunnen nagaan wat er in de vijf tien of meer jaren dat we in Holland zijn veel veranderd is, en zo ja: ten goede of ten kwade? Mag ik U inviteren tot een krabbel tje? HEEFT U ER AL ééN Zo'n handige es pasra machine die gewone ijsblokjes fijnmaalt tot gruis-ijs voor ijs Sjanghai, ijs-podding of andere koude zaligheden? Bestel er NU een, we kregen ze zojuist weer binnen! f 20,inclusief porto (binnenland).

Tong Tong | 1970 | | pagina 9