f. 52.075,- voor slechts f.15,- per week DE OUDE DAG BENT U ERBIJ? VERWARD Advertentie) Hoe dat kan? Met het speciale Abbey Leven Investerings Plan ziet U Uw kapitaal groeien in het Holland Fund en tegelijkertijd ontvangt Uw gezin de bescherming van een levensver zekering. Het Holland Fund belegt in grote Nederlandse bedrijven, zoals Albert Heijn, Heineken, De Bijenkorf, AKU, Unilever, Philips. Voorbeeld. U bent 30 jaar en kunt 15,per week opzij leggen. Abbey Leven in vesteert Uw geld in het Holland Fund en al zou dit fonds slechts 21/2% per jaar in waarde stijgen, dan zult U toch op 65-jarige leeftijd 52.075, ontvangen. U ontvangt zelfs aanmerkelijk meer, als de waardestijging van het Holland Fund gelijk is aan de groei van het gemiddelde Nederlandse aandelen pakket in de laatste 20 jaar; een veilige prognose. (Bij een stijging van 4% per jaar f 70.849,en bij 5% per jaar zelfs 87.718, Wat belangrijker is de som die U dan ontvangt is volkomen belasting vrij! Bovendien moet U weten, dat bij vroegtijdig overlijden Uw gezin een gegarandeerde som van minstens 32.373,ontvangt. Als U ons de coupon zendt, zullen wij U verdere informatie geven. Bij voorbeeld hoe de uitkomsten zijn bij willekeurige bedragen vanaf f 30, per maand, gebaseerd op Uw leeftijd en een spaarperiode naar keuze. Abbey Leven Nederland N.V., lid van de Abbey International Group en ver bonden met International Telephone and Telegraph Corporation (ITT), is de meest moderne en progressieve maatschappij op dit terrein. Aan de Administratie van TONG TONG, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag. Informeert U mij volkomen vrijblijvend over het verzekerings- en investe ringsplan, de VIP. Naam Adres Plaats Leeftijd Hij komt, hij komt, die goede oude dag. Laten wij hopen, dat hij voor ons allemaal komt. Edoch, hij, die oude dag, kost geld, als wij van een goede oude dag willen genieten. Vrij te- zijn met op tijd je natje en droogje. Als wij dit willen, moeten wij er in onze jonge jaren zelf voor zorgen. Als je ambtenaar bent of bij een grote maatschappij werkt, heb je op je 65- jarige leeftijd een pensioen A.O.W. (of een stukje daarvan), maar is dit wel voldoende voor een "onbezorgde" ou de dag? De jongeren kunnen door maande lijks een bedrag te reserveren, zich verzekeren voor meer inkomsten op hun 60- of 65-jarige leeftijd. Er zijn vele normen van verzekerin gen, die door de Maatschappijen wor den verzorgd. Hoewel wij geen deskun digen op dat gebied zijn, willen wij toch de aandacht vestigen op de verzeke rings- en investeringsvorm, welke de laatste jaren in de mode is. Bij deze laatste wordt de verzekerde ook een "belegger", d.w.z., dat de betaalde premiën in een pot worden gestopt, waaruit aandelen in tientallen onderne mingen worden gekocht. Als verzekerde ben je meteen deel- gerechtigde in de "pot"; niet geheim zinnig. Als deelgerechtigde weet je van welke Maatschappijen de "pot" aan delen bezit. Het dividend komt ook in de pot. Een en ander moet men dan twee ledig bekijken en wel ten eerste: een verzekering met een verzekerd bedrag, dat bij eerder overlijden wordt uitbe taald en ten tweede een investerings uitkering op 60- of 65-jarige leeftijd, waarvan de som veel meer is dan het verzekerde bedrag, omdat een rente vergoeding van minstens 4% wordt uit gekeerd plus het aandeel uit de divi- dendpot de z.g. overwinst. Nu treft men in dit nummer aan een advertentie van zo'n maatschappij met daaronder een coupon. Bij het onder houd, dat wij met de adverteerder had den, hebben wij gezegd, dat het raad zaam is, om de ingevulde coupons naar ons te sturen. Wij zouden graag willen weten, hoe groot de belangstel ling in onze lezerskring zal zijn. Wij zijn benieuwd. (Zie advertentie hiernaast). PASAR MALAMS Tong Tong Tijdschrift en Handelmaat schappij hebben geen enkele bemoei- enes meer met Pasar Malam Tong Tong en andere pasar malams. Voor inlichtingen gelieve men zich te rich ten tot de betrokken comité's. Onze telefoon rinkelt voor eigen zaken al meer dan genoeg! Voor Pasar Malam Tong Tong tel. 070 - 64 52 49. Dezer dagen trof ons in de dagblad pers het volgende bericht: Het aantal miljonairs in Nederland is in 1968 toegenomen van 5451 tot 6729, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. De grootste stijging was te be speuren bij de groep met een ver mogen van een miljoen tot vijf mil joen: van 5125 tot 6308. Het aantal bezitters van vijf miljoen tot tien miljoen steeg van 227 tot 303. In 1968 bezaten 118 mensen meer dan tien miljoen tegen 99 in 1967. Mensen met een vermogen van een ton of meer bezaten in 1968 sa men 62 miljard. In 1967: 54,4 miljard. Het aantal bezitters van een tot twee ton nam af van 62,85 tot 61,16 procent van het totaal. Toegenomen is het aantal vermogens van twee ton tot tien miljoen. We weten ook wel dat de kop bo ven dit stukje wel wat zuur klinkt, maar eigenlijk willen we er dit mee zeggen: "Als je er niet bij bent, houd je dan gedekt, want als je tot de armen be hoort, wordt je toekomst steeds slech ter! Het structuurpatroon van de moderne economie is nl. zódanig dat in de top de rijken steeds rijker worden ten koste van de "lagere rangen" die steeds ar mer worden. Dat ook Nederland in dit patroon als typisch handelsvolk een partij meespeelt, is duidelijk als U de cijfers leest in bovenstaand bericht. "Heb het interview i.v.m. uw ver jaardag gelezen in "Het Vaderland". Erg verward en in vele opzichten po sitief onjuist. Ik herken U er niet uit..." R. W. J. Mulder Ik mezelf ook niet. Maar zo zou ie dere echte Indischman in elk interview in Europa er van af komen. En zo heeft elke tropenmens er sinds de Grote Ont dekkingen op gestaan. Het zijn heel andere bewustzijnswerelden waarin de tropenmens en de "koude-wereld- mens" leven. Toch heeft de reporter me over het geheel goed begrepen. Ik herinner me met een wrang gezicht andere (en afschuwelijke) interviews. T.R. Denkt U eraan dat het abonne mentsgeld voor Nederland ver hoogd is tot 27,50, buiten Ne derland tot 32,50, buiten Europa tot f 37,50 (voor luchtposttarie ven zie pag. 2). Denkt U dan ook aan de suppletie als U het oude bedrag gireerde? Dank UI Administratie 4

Tong Tong | 1971 | | pagina 4