'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? ^ffff Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW HOY Pasar malam Tong Tong HIDOEP TEROES! fonds 60.000 9 CAPSULES Dit nieuwe, natuurlijke antwoord Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van groei"- en ,,energie"-vitaminen) met kan voor u de oplossing zijn. andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 3,90 per kuur. Nu verkrijgbaar in handige doordruk- verpakking. Misleiding In de "Haagsche Courant" van 25 februari lazen wij onder de kop "Bloed- vaten"-margarines: meer prijs- dan ge- zondheidsverschil" het volgende: Een wetenschappelijke, bij het TNO voor voedingsonderzoek uitgevoerde test, heeft onthullende gegevens opge leverd over de margarine die in Neder land wordt verkocht. Het dure dieetmerk Becel van Uni lever (Van den Bergh en Jurgens), dat 99 cent per kuipje kost, blijkt niet noe menswaardig meer aan, als gezond voor de bloedvaten beschouwde, on verzadigde vetzuren te bevatten, dan het voor 69 cent verkrijgbare kuipje Suncos van Gouda's Glorie. Voorts is gebleken dat "plantenmar- garine in het algemeen ten onrechte als gezonder dan gewone margarine wordt beschouwd". Dit staat gepubli ceerd in het eerste nummer van "Koopkracht", 'n nieuw voorlichtings blad voor de consument, dat wordt uit gegeven door het Consumenten Con tact Orgaan. Het artikel wijdt dan uit over soort gelijke "onbetrouwbaarheden" bij an dere margarines op de Europese markt, het aan de lezer overlatend wat men tegenwoordig geloven kan van de schreeuwende reclame in pers en pu bliciteit. En hoe veilig men zich nog voelen kan bij dieet-adviezen die ken nelijk uit de duim gezogen zijn. Wat eigenlijk verbaast is hoe mach teloos kennelijk regeringen en ministe- riën van Justitie staan tegenover een Handel en Publiciteit die zich, simpel gezegd, schuldig maken aan massa bedrog die doodgewoon dodelijk kan zijn voor ernstige zieken die in alle on schuld advertenties geloven! Inderdaad is onze beschaving een voortzetting van de Romeins-Helleense beschaving, wat kennelijk met zich meebrengt dat het "Mundus vult de- cipi" (de wereld wil bedrogen worden) nog steeds in praktijk gebracht wordt. En dat een minder bekende eigenschap van Mercurius (de god van handel EN VAN DIEVEN) vrolijk met onze handels welvaart mee leeft. Aangezien we zo zoetjes aan zóveel jaren in het Westen leven om te weten dat de politieke partij-programma's even misleidend zijn als de adverten tie pagina's, blijft er toch bitter weinig over van het Nut van "op de hoogte zijn". RECTIFICATIE In Tong Tong van 15 febr. 1971, no. 15 pag. 18, staat onder de foto van de 3e klasse van de Kweekschool Semarang abusievelijk, dat in 1942 de laatste klas voor de oorlog examen deed. Dit moet zijn: 1941 De Pasar Malam Tong Tong die van 29 juni t/m 3 juli a.s. in de Haagse Houtrust-hallen wordt gehouden, trekt veel deeelnemers. Vier maanden voor de aanvang van deze oost-west-markt is reeds ruim 70% van de beschikbare standruimte verhuurd. Naast typisch Indonesische zaken komen er steeds meer produkten uit andere Aziatische landen als Ceylon, China, India, Japan, Nepal, Pakistan en Thailand. De zg. jongerenhoek waarvoor vorig jaar veel belangstelling bestond, wordt uitgebreid. Bovendien zullen i.v.m. de vakantie op een speciaal podium jeugdvoorstellingen worden gegeven. De demonstraties Indisch koken die vorig jaar een succes waren, zullen ook dit jaar weer worden verzorgd door Mary Brückel-Beiten. Verwacht wordt dat deze 13e Pasar Malam Tong Tong circa 60.000 bezoe kers uit heel Nederland zal trekken (1970: 56.500 bezoekers). Op ruim 50 stations zullen door de NS gecombineerde trein-toegang-biljet- ten worden verkocht. POEKOEL TEROES 60.000 Zó vaak hoort Tjalie in brieven dat men hem hartelijk "Poekoel Teroes!" toewenst maar erg veel lezers hebben hun tientjes nog niet gestort voor ons Hidoep Teroes Plan. Dat is toch óók Poekoel Teroes? Zet hierin met ons samen door. Er is geen mooi er doel! Incompl. Alphabetische lijst van stor tingen tot eind januari 1971. W. B. F. H. Ailing 10,—; G. C. v. Altona 10,W. Boverhof 10,A. M. Burg 10,O. Bruinsma 10,D. v. d. Brug- ghen 10,E. Boelen 15,61; F. Boek- holtz 10,F. L. A. de Calonne 10, A. M. A. Dekkers 12,50; K. S. v. Dalm- v. Loon 5,H. J. de Groot-Davies 10,—; W. N. Hübner 10,—; W. H. Has- selbach 12,50; E. H. Hellendoorn 20, M. S. E. Hellen 10,A. J. Heringa Barsse van Hoevell 7,50; E. R. Hoeke 10,J. Hoogewoud 10,A. G. He- tharia 10,C. Hofstee-Kimmel 10, W. J. Johannes 10,L. Kilian-Sapar- dan Geugten 10,M. F. Klaus 10, C. Kutsche 10,Ir. N. P. Kapteyn 22,50; R. Klaasen 10,J. Kemp 10, L. J. Kloprogge 22,50; M. Kourence-Ta- maela Samson 9,30; E. Lapod 10, J. F. W. A. Lange 12,F. L. Leyting 12,50; L. C. Martens 10,Emil O. Mi- chaelis 10,Ir. Ch. H. F. Monteiro 10,S. v. Marrevelt 30,M. A. C. Mülders 10,R. J. Meyer 5,F. Nig- gebrugge 10,M. L. J. Nelwan 72,50; Jon. A. Olislaeger 25,A. H. Over- dijkink 10,H. J. v. Praalder-Smagge Bruyn 10,J. A. M. Puyt v. Nordheim 10,C. R. Ritsema v. Eek 10, P. F. v. Rintel 10,C. C. de Rijk 4,50; M. W. Roobol Popp 10,F. C. Roder- sen 10,J. W. van der Schuy 10, H. Straube 10,—; C. H. Schilstra 10,—; L. A. Schotel 25,W. Smit 2,50; C. J. M. L. Schroder 10; L. M. W. Sekèt 15,—; J. B. Sibbald 6,50; W. Schoen makers 10,K. K. G. J. Unger-Leplaa 15,J. de Vos Saton 21,50; E. Wer- nink 5,—; Ir. H. K. Weber 7,50; Totaal eind JAN.'71 f 26.436,37

Tong Tong | 1971 | | pagina 9