SERREZ LES RANGS! directeur S. L. F. Catalani terug, die vroeger onmogelijk veel hete kastan jes uit het vuur heeft moeten halen en dat practisch alleen deed. Want zoals gewoonlijk wemelde het in die tijd van beste stuurlui aan wal, maar waren er nul die wat DEDEN. Het zal Cat zeker plezier doen te weten dat het Fonds Zestigduizend en de Bruine Bus nu zo'n gezond leven leiden. En als het ware voortzetten wat wij destijds met het BON-Fonds moesten afbreken... maar de Tong Tong SPIRIT is nooit dood ge weest! taar (en natuurlijk zijn lange haar) erbij gelaten. Om te laten zien dat bij ons blad jonge mensen met jonge ideëen ook prettig en nuttig werken kunnen. Men zanikt zoveel dat Tong Tong "alleen maar terug kijkt", maar wij WERKEN MEER VOORUIT dan velen denken. Hij kwam echter in levende lijve te rug in Holland en vertrok daarna voor Van Dorp naar Indonesië, waar hij in stijgende functies werkzaam was tot in 1957 alle redelijke arbeid onmogelijk werd gemaakt en S. voor de tweede maal Indië verliet. Na hier werkzaam geweest te zijn bij twee Amerikaanse firma's was helaas zijn 65ste jaar be reikt en moest hij de dienst verlaten. Maar bij Tong Tong is voor een intelli gente en werklustige aanpakker zeker wel plaats en nu mogen wij ons in Scheulderman's efficiente medewer king ten zeerste verheugen. Want voor mensen voor wie geen "gojang kaki" bestaat, staan onze deuren altijd open. Tot heil van onze Tong Tong-gemeen schap. Theo Scheul- Iderman wordt bij- Igestaan door ie- Imand die nooit in flndië is geweest :en van wie dus niets ter herken- 'ning geschreven kan worden. Dat fis de heer A. J. Aardse (71), die overigens ook op ,een brede admini stratieve ervaring in Holland kan terug zien. Met beide heren, onder algemene leiding van onze directeur Dick van der Lee, heeft Tong Tong nu eindelijk een voltallige administratieve staf van grote kundigheid verworven, waarmee we na jaren gepieker en gezwoeg eindelijk verlicht kunnen ademhalen. Daarom denk ik juist NU vaak aan mijn mede- We hebben, toen we het prentje schoten van Willem's portret, zijn gui- Maar heel weinig mensen beseffen hoe complex en breed verantwoordelijk het uitgeven en redigeren van een blad is. In het oude Indië was het een terrein waarop zich practisch uitsluitend "im port-totoks" bewogen met een spora dische Indo hier en daar. Nu in Holland is de belangstelling voor journalistiek onder Indo-Europeanen nog steeds practisch nul. Men weet niet eens 't verschil tussen een orgaan (van een vereniging) en een zelfstandig opere rend bedrijf. Daarom vindt Tong Tong zo moeilijk voortzetters. Een blad om de hoek kopen voor een paar kwartjes is „perkara ketjil", maar een blad MAKEN is nog eens wat anders! Men leze ook het stukje bij het por tret van René Creutzburg. Always going strong, ook al gebeurt dat ongemerkt, is René Creutzburg, voorzitter van hel Indo Community Center "De Soos" in Pasadena, Amerika. Hij redigeert en drukt ook het Soos-orgaan "De Indo"waar we hem hier mee bezig zien: een constant en toegewijd werk, maand in maand uit. Onze gedachten zijn vaak bij dit "Decimal' van de Indo's, de enige plaats waar de naam Indo in ere leeft. Sinds kort is de administratieve staf van Tong Tong versterkt met een nieu we kracht, de heer Th. M. A. Scheul- derman (65), die zich bij Tong Tong zeer "senang" voelt, want aan Indië bewaart de heer Scheulderman vele van zijn beste herinneringen. Daartoe beho ren merkwaardi gerwijs ook de 'wilde" beginja ren, toen de heer S. na een spoed cursus als assis tent-geoloog met een in de rimboe van Oost Borneo neerplofte tussen Balikpapan en Sanga Sanga met een veertigtal koe lies waarvan de meeste geen woord Maleis verstonden! Helaas deed al spoedig de malaise zijn intrede in Indië en de heer S. "vloeide af" en keerde noodgedwongen naar Holland terug, waar hij verscheidene moeilijke jaren meemaakte, afgesloten met een depor tatie naar Duitsland in de moeilijkste jaren van de wereldoorlog. Wij hopen dat onze administrateurs in dezelfde geest zullen poekoel teroes en wensen ze nog lang een prettige arbeid toe bij Tong Tong. Eveneens bij de administratie, en wel speciaal bij de ge - "computeri seerde" abonne menten - admini stratie en expedi tie zijn te werkge- steld Willem Th. A. de Jong (25) en Nini Stam (46). Al maanden Jang vlotte het niet zo best met de in een buitendienst on dergebrachte expeditie en de daarmee samenhangende administratie, hoofd zakelijk omdat door personeelsgebrek niet stipt alle veranderingen konden worden bijgehouden. De nieuwe me thode, die nog veel automatischer werkt, zal (hopen wij) aan vele zorgen een eind maken. m De taak van Willem deelt hij met Nini Stam (uit de Oosthoek) die ook nog een gezin te verzor gen heeft en veel actieve interessen heeft op het ge bied van de keu ken en de mode, zodat ze echt wel een goed gevuld leven heeft. Met deze vier stoomt de "oude gar de" goed geruggesteund en dus wel gemoed de toekomst in. 5

Tong Tong | 1971 | | pagina 5