3C <~Prinó ^okan 5"rióo Zendingen van Chris iilllVi Op 25 September viert één van de jon gere telgen van het Oranjehuis, Prins Johan Friso, de tweede zoon van de Kroonprinses en Prins Claus, zijn der de verjaardag, ter gelegenheid van welk feit wij de jonge prins onze harte lijke gelukwensen aanbieden. Wij wen sen hem in elk geval temidden van de Koninklijke familie een zonnige verjaar dag toe! vervolg: "Bij de Voorplaat" met zijn blakerend gras en blakerende palmen, zijn stof en de barbaarse geur van onvernietigbaar onkruid. Hij staat weer met zijn ogen te knipperen in de zon en het brandt in zijn ogen, het brandt! Met een ruk staat hij op en veegt zijn foto's van de tafel in een met een hese kreet opengetrokken schrijftafella. Hij bonkt de trap af en loopt een beetje duizelig en wankelend de straat op. De straat van de mooie, rijke, be schaafde Europese wereld, waar alleen maar nette, duurgeklede Europeanen zijn en alle trottoirs van keurig beton en nérgens nondeju één sprietje alang- alang, één sprietje maar. En nergens een Mens als van toen froeher weet jewei, als Rebo of Patman of Radji- man. Zie hem daar kelilingen, die ouwe gekke Indischman, soms woorden mompelend in een vreemde taal, stoer lopend alsof hij een baan breekt door hakhout, een soms angstaanja gende gloed in zijn ogen, die niets zien van alle stadsschoonheid om hem heen - een blik weetje, als van die legen darische Vliegende Hollander van eeuwen her - en hij is alleen maar een ouwe koloniaal, laatste desperado van een voorbij tijdperk. Tsk-tsk-tsk! Alsof je bij zoveel so ciale zekerheden nog desperaat kan zijn!. T.R. Onlangs is de laatste voorzitster van de Vereniging van Huisvrouwen, Mevr. WH. Bessem- Bodewitz, teruggekomen van een reis naar Indonesië met een enthousiaste beschrijving van het weerzien van haar oude werkterrein. Dat is het achtste reisverslag in korte tijd en we weten werkelijk niet hoe we deze stroom moeten verwerken Maar in elk geval willen we het portret van Mevr. Bessem (temidden) en hare vriendinnen, de bestuursleden van de huidige huisvrouwen, niet aan onze lezers onthouden. Ze zijn v.l.n.r. (Mevr. Koo kwam nét niet op het plaatje!) mevr. Tolti Witular (secretaresse en laatste voor zitster van de WH), Mevr. Marie Kartasasmita (lid), Mevr. Hutasoit (lid), Mevr. Moh. Roem (Erelid), Mevr. Bessem, Mevr. Sudiro (ex Bur gem. vrouw en Erelid WH), Mevr. Malia Su- narjo (bestuurslid WH), Mevr. D. Pellaupassy (lid), Mevr. Sjajrudin Prawira Negara (lid). Samen onder de klapper- en pisangbomen! Wie zou de dames niet benijden! Kasverantwoording pro juli/augustus 1971. Saldo per 1 juli 0,20 Ontvangen per juli/augustus: Mevr. J. A. Kolling-Prins ƒ10, E. Intveld ƒ10,K. Kimmijser ƒ15,—; W. H. Morren ƒ15,—; Mevr. M. V. Schalk-Kimmijser ƒ15,Ch. W. G. Mekeren 15,J. C. Huysman 15, Mevr. A. Chr. Görtz-Poth ƒ15, Mevr. B. I. van Deelen ƒ15,125, ƒ125,20 Verzonden: 3 pakk. S'baja inhoud 65, 1 pakk. Bogor 18, 1 pakk. Bandung „18,ƒ101, Saldo per 1 september '71 24,20 Voor hen, die ook zelf een pakket naar Indonesië willen verzenden, het volgende: De P.T.T. heeft m.i.v. 1 juli de tarieven verhoogd en wel als volgt: t/m 1 kg. 4,80 3 7,— 5 9,80 10 18. Voor 2e handse goederen geen waarde op geven. Chris Ter verduidelijking voor nieuwe lezers. Vele mensen die graag een kledingpakket naar Indonesië willen sturen, maar daarvoor noch de tijd noch de gelegenheid hebben, sturen geld naar Chris Simon (Cantatestr. 102, Nijmegen), eventueel vergezeld van een speciaal adres waarheen men de zen ding gestuurd wil hebben. Chris gaat dan naar het postkantoor en verzorgt alles. Chris is GEEN gepensioneerde die "toch niets te doen heeft", want hij heeft een bij zonder drukke werkkring en daarnaast nog een sportvereniging. Maar hij heeft met zijn gezin tijden van grote tekorten gekend in de "spijtoptantentijd", vergeet nooit in welke moeilijke omstandigheden nog steeds diver se oude vrienden van hem verkeren, en helpt ze. "As easy as that", maar je moet een ijzeren wil hebben om goed te blijven doen, nietwaar? We mogen blij zijn met zulke mensen in onze gelederen. - Red. TT. 4

Tong Tong | 1971 | | pagina 4