'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? Aktief <:^ïlgobrot VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. ^Batavia NAMEN CAPSULES Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 3,90 per kuur. Nu verkrijgbaar in handige doordruk- verpakking. Wat een herinneringen, treurige zowel als blijde, kan onze "Tong-Tong" toch in ons oproepen en talloos zijn de aanknopings punten, welke ons lijfblad ons kan geven... Om maar eens enkele willekeurige te noe men: Was het niet ons heimwee-blaadje dat Jo Teekamp's jachtverhalen mij na ongeveer 20 jaren "Balikpapan-tijd" op zijn spoor brachten? Helaas was dit 2de ook al was dit maar schriftelijk contact slechts van korte duur. Jo Teekamp zelf zwerft nu in de eeuwige jachtvelden. Boldy, Boering, "Liggende Vrouw", langsep SinggosariBoldy zelf heb ik nimmer gekend, maar GANG Boldy des te beter. Stond er aan het einde van die straat, als je met een fikse vaart omlaag stoof, niet de warong van bibih Tjemplong? Welke rechtgeaarde Malanger herinnert zich niet haar roedjak kikil, welke ze overgoot met haar zalige sambal petis? En de tahoe-tjina van de klenteng tegenover de vroegere Rialto bioscoop. De krokante tahoe goreng, welke de Chinees linkshandig knipte en onder diens goddelijke sambal- petis bedolf? De Boering en de "Zeven sluizen", geliefde plekjes voor de opleiding van adspirant mi trailleurs en idem dito huisvaders en -moe ders, als U weet wat ik bedoel. De "Liggende Vrouw" kon ik zo zien uit mijn tuin, als ik met oud koloniaal Peters de kebon stond te patjollen. vervolg: "Tactiek" dienen, worden in de politiek "agent provocateur" genoemd. Een woord dat de lezer zeker vaker gehoord zal heb ben. Merkwaardig genoeg ook alleen in zijn "technische" hoedanigheid, n.l. van valse identiteit, maar nooit dat deze valsheid immoreel is. Er is kennelijk een duidelijke ver schuiving aan de gang op het terrein der moraliteiten. Blijven wij wakker of gaan wij mee ten onder? Wie goed op let, heeft gemerkt dat juist in de laatste tijd ook de identiteit als nieuw studie materiaal in de wereld der wetenschap is opgedoken. Misschien ook omdat er in deze moderne tijd zo erg veel troe bele identiteiten zijn? Het is wenselijk dat men zich ook in de Tong Tong-kring op dit studieterrein beraadt. Want in derdaad gaan alleen ware identiteiten niet in de Chaos ten onder. Tenslotte moeten wij goed blijven be seffen dat het "Bedrog met Identiteit" een Natuurverschijnsel is. Tijgers, kro kodillen en slangen verbergen hun iden titeit onder mimicry*- Wie zijn mense lijke aard hieronder kan thuis brengen, zal dit artikel met grote zelfkennis kun nen lezen. T.R. gedaante of kleur van zijn omgeving aannemen. Wendit met zijn brutale apen-kolonie. Als er picknick werd gehouden moesten de kokki en een katjoeng mee om de vrachten Ion- tong met toebehoren te torsen. Langsep Singgosari, welke ik in de eerste tijd dat ik in Batavia zat maar heel moeilijk kon vergeten, totdat de beroemde doekoe Menteng een waardige vervanger bleek te zijn. Poedjon: kina ondernemingNa een week-end van jagen en gevechten met pat jets te hebben geleverd, Malang-waarts op onze stalen rossen. Hollandse bloemen tor send als oleh-oleh voor Ma of kostvrouw. Onderweg even mampirren om voor 50 cen ten je te goed te doen aan aardbeien, al dan niet met wat pasir Jan Neuvenheim en Theo van der Vlist zijn er niet meer, doch waar zijn: Eddie Halewijn, Theo de Bont, de gebroeders Kessing, Willy Neuvenheim en zo vele anderen? En dan valt mijn oog opeens op de reuzen waringin van het titelblad van de T.T. van 15 mei j.l. Zou het dezelfde familie Theding. van Berk hout zijn, die vroeger tegenover de Mulo (oude) in Malang heeft gewoond? Zo ja, dan hebben ook mevrouw en de meisjes in Poedjon gelogeerden wat is de wereld dan ineens klein. Helaas is de oude vriendenkring alweer met één verminderd en wel door de dood op zo'n jeugdige leeftijd van Julius Staupe. Ik herinner me als de dag van gisteren, dat de ouders van Jules mij met gepaste trots het eerste resultaat van zijn artistieke ga ven liet zien, een foto van een gewoon, klein inlands prauwtje aan een stukje talie ergens op een onaanzienlijk riviertje diep in een der kampongs in Batavia. Te weten, dat ik op de vorige pasar malam nog zo '.'lekker heb gengobrold" over alles en nog wat en dat Jules toen boordevol plannen zat om weer eens terug te gaan naar Bali om frisse indrukken en ideeën op te doen Rwk. 8-6-71 (ingez. door J. v. d. Doren) N.a.v. „De Onsterfelijke Anak Be- tawi I" op blz. 6 van T.T. 15-8-71 hier bij twee, door velen waarschijnlijk reeds vergeten wetenswaardigheden: Ebro Eerste Bataviase Rijtuig On derneming. Deca-park: Dit bekende park het daarnaast gelegen Gambirpark behoor den indertijd toe aan de bekende Oom Jules de Calonne. Hij wilde dat park de Calonne-park noemen, maar de toenmalige B(urgemeester) en Wet houders) stonden dat niet toe. Daarom noemde Oom Jules het maar Deca- (lonne)-park. O. H. Kiliaan N.a.v. „Dozijn rassen, één taal" op blz. 13 van T.T. 15-8-1971 hier nog 2 andere bekende verbasterde Neder landse namen: Hamar de la Bretonnière werd Hamar di labrak monjèt. De Ruyter de Wild: dèdèldoewèl (aan flarden). O. H. Kiliaan 5

Tong Tong | 1971 | | pagina 5