Nog meer zotte rijmpjes Het beste in het leven BOER OP KLOMPEN 7 N.a.v. rijmpje 6 op blz. 8 van Tong- Tong van 15-6-1971. (Boer nas kop pen, ti does tollen). Een djalak-rijmpje: Een djalak pikt aan een karbouwenstaart. Kleuter Njootje, die naar hem kijkt, zegt: „Vogeltje, vogeltje, die daar pik, Wat ben jij toch een viezerik." De djalak antwoordt dan: „Tjrèt, tjrèt, tjrèt boeninja djalak, Dia bilang, tai kerbo enak. Pik maar toe, tai ndah baoe, Niets is zo lekker als die van een koe." O. H. Kiliaan. Een priesteres van de voornaamste Griekse godin, Hera, had twee zonen. Toen op een feest van de godin hun moeder naar de tempel zou rijden, wa ren de ossen die de wagen zouden trekken, niet op tijd. Hierop trokken de jongens zelf de wagen naar het 45 stadiën ver gelegen heiligdom. De dankbare moeder vroeg de godin haar kinderen het beste te schenken, dat een mens in het leven kan geworden. Hera liet hen tijdens hun slaap in haar tempel sterven. ■Qen eigen tec/elje Dit is een gezellig tegeltje, voorstellende de ons zo bekende flamboyant, die nogal moeilijk te maken was (in twee kleuren), maar na veel vijven en zessen is er toch een bijzonder aardig muurversierinkje door tot stand gekomen, dat het op een bescheiden plekje heel goed zal doen. Bijvoorbeeld in de vestibule om elke bezoeker een warm en typisch Indisch welkom toe te roepen. De voorraad is beperkt. Weet U wat U doetKoop er twee. Eén voor Uzelf en één voor cadeau met a.s. Kerstmis voor goede kennissen! Normale afmetingen: li cm in het vierkant. In elk huis zijn altijd blauwe muurtegeltjes. Behalve in Indische huizendaar is dit tegeltje in vriendelijk groen en uitbundig rood een héél apart en origineel tropisch "waarmerk" Bij de ontmoeting van H.M. de Ko ningin met de Nederl. gemeenschap te Jogjakarta waren met opzet niet alleen "paspoort Nederlanders" uitgenodigd, maar ook WNI's die zich hoe dan ook nog cultureel met Nederland verbon den wisten. Ook een oude Indische dame, gekleed in sarong en kabaja, werd aan H.M. voorgesteld. Naderhand werd zij aangeklampt door een Neder landse journalist die haar vroeg: "En Mevrouw, sinds wanneer bent U Ne derlandse?" Volkomen overrompeld door deze vraag wist de dame in kwes tie niets te antwoorden. Waarop een andere Nederlander zijn collega sma lend dit commentaar gaf: "Je ziet toch wel dat dit geen Nederlandse is O Belanda, o Belanda, wanneer zul je nou eens afleren je stamgenoten al leen maar te herkennen wanneer ze als een boer op klompen zijn uitgedost? Kasihan. Dick Geldorp Er zijn lezers die zich er misschien aan zullen ergeren dat sommige mensen zo zelf bewust voor de naam "Indo" uit komen. Laat ons hun dit genoegen voor een enkele keer gunnen. Want ook al denkt men hier dat de naam Indo met de volgende gene ratie "uitgestorven" zal zijn, anderen zijn er van overtuigd dat omstreeks het jaar 2000 die naam in volle eer hersteld zal zijn. Om dat namelijk met vorige generaties het "ma- loe" zijn om de naam Indo verdwijnen zal, maar de algemeen toenemende behoefte aan ware identiteit over de hele wereld merkbaar zal zijn. In T.T. no. 5 werd in het artikel "Koninklijk Bezoek" (pag. 12) melding gemaakt van het bezoek dat H.M. de Koningin en de Prins brachten aan het Blinden Tehuis te Bandoeng. Op de foto directie en vertegenwoordigsters van "Blindenzorg Indonesid'zittend in het midden Mevr. J. Mantiri, staande rechts Mevr. Sumarjo, met Mevr. Kadarsan de bouwsters en stuwende kracht van "Blindenzorg Indonesië'. Drie Indo's verwelkomen Hare Majesteit de Koningin bij haar bezoek aan de Nederlandse Bibliotheek, Karta Pustaka, te Jogjakarta. Van links naar rechts: Mevr. Sim-Piontek, secretaresse van de bibliotheekMajoor Loes ColdenhofKorps Wanita Angkatan Laut; Pater Dick Geldorp, vice-voorzitter van Karta Pustaka.

Tong Tong | 1971 | | pagina 7