Jos. van Arcken Ter overdenking c)-e <^e t! Die oudjes toch! "Bejaarden" noemt men ze en lees maar, hoe link ze kun nen zijn. Wij een kleine 200 bejaarden, in 4 autobussen waren een dag op stap! Na een paar uur rijden, stopten wij ergens voor de koffie koek. En wat doet men, als men v.a. half 8 's morgens in de bus zit, anders dan di rect de benen strekken en een loopje naar het toilet? Er waren er tot over maat slechts 2. Allebei voorzien van een automatisch slot, alleen via een dubbeltje inworp, opengaand. Geen dubbeltje en je zat opgesloten, wis en zeker! Pracht idee van de eigenaar. Mada me de toilette uitgespaard, toch dub beltjes binnen. Help te geloven! De eerste de beste, die erin ging, ver gat het dubbeltje. Tja, als je al zo nodig móet, wie let er dan nog op die kleine lettertjes bij het slot? Na een poos minta ampoeneen gebrul en ge- stomp! Paniek onder de wachtenden. Ik vroeg aan m'n kennis: "Ada apa, non?" Ze haalde haar schouders op en we rekten ons een beroerte om ook maar iets te kunnen zien,.wat er ge beurde, want de gang was smal en de mensenrij lang. Een kelner kwam en zei, dat er eerst een dubbeltje in moest, vóór men binnengaat. Een dubbeltje gleed erin en het oudje kwam er bib berend uit. Stakkerd, dat moest je maar overkomen! Verontwaardigd ge praat, gemompel en de tweede zegt: "Neen, geen dubbeltje. Help even, pak de deur, je voet ertussen en iedereen helpt." Nou, öf ze elkaar hielpen! Tas, jas, deur, werd door elke volgende over genomen en geen duppie gleed erin. Ik heb me naar gelachen om die ver beten gezichten, maar meer om ons zelf, nog niet zó oud, toch solidair wil den zijn met hen en toen het mijn beurt was m'n kennis toeriep: "Ajo, non, nou jij en djangan lepas, loh, an derstableau!" Ik had best een dubbeltje over om het gezicht van de eigenaar te zien, als hij er geen 200 in vond. In de bus werd nog nagelachen. P. Jüch-Arnold ADRESWIJZIGINGEN S.v.p. bij adreswijziging, mét of zon der verhuiskaart aan ons, Uw LAAT STE adresbandje mee opsturen. Er staat namelijk een code-nummer op dat bij het opzoeken enorm vergemakke lijkt. Dank U! Deze postkaart kregen we van abonnee van Balgooy toegestuurd uit Papeete, Tahiti, dat "helaas te duur is voor een arme botanicus op dienstreis"op weg naar California en vandaar nog verder terug naar Negeri Koud. "Deze jongens"schrijft v. Balgooy, lopen lOOOm. in 3 min. 36 sec". Naar olympische maatstaven niet zo snel? Nou doe het dan maar net als deze jongens met 50 kilo pisang op je nek! DAUMIER Niet omdat Daumier één van mijn favo rieten is, maar betoel om de heel apar te, boeiende stijl, zou ik onze lezers graag willen aanbevelen: "Daumier, verslaggever van zijn tijd". Bij ons ver krijgbaar tegen 3,95 plus 0,75 por to, prachtprijs voor zo'n pocket. De tekeningen van Daumier zijn gewoon hilariteit verwekkend en roepen pret tige herinneringen op aan de tekenin gen van Wilhelm Busch of (echt) aan de stijl van de "Piekerans van een straatslijper". Zit U omhoog met een kerstcadeautje? Dit is een voltreffer! ONS KLEINE STAFJE ...werkt zich deze drukke dagen vanaf 1 november zowat aan flarden. Zoals ongetwijfeld méér kleine zelfstandige zaakjes. We vragen hiermee dus geen complimenten, maar we weten al bij voorbaat dat er af en toe iets misloopt zonder dat we het willen. Als U dat merkt, schrijf geen boze brieven, maar een klein, eenvoudig kattebelletje, ja? Alles komt dan zeker en rustig in orde. Kamsjah Voor Juwelen en Uurwerken als van ouds naar Laan van Meerdervoort 520 Den Haag - Telef. 33 64 41 Zo nu en dan sla ik oude Tong Tongs nog eens op, want vele verhalen zijn dan toch weer nieuw. Zo viel mijn oog wederom op de an nonce, omtrent een kris: "Gezocht in Bruikleen". Mijn inziens eigenaardig. Zelfs weet ik, dat zulks volgens traditie en de "Geesteskracht" het verbiedt en er tegen waarschuwt, om deze frapan- te (als ik het zo voor de Nederlander mag kwalificeren) aan een andere per soon te verkopen of in bruikleen te doen overgaan. Er is aan elk van deze voorwerpen "een Gebed" verbonden en Ceremonie! Welk persoon, die wer kelijk "geloof en waarde" daaraan schenkt, zal deze tijdelijk uitlenen in een omgeving van genoegens? Ik weet vanuit mijn omgeving dicht bij, dat men twee kleine krisjes, fig. "Mannetje en Vrouwtje" boven aan het gevest, weg deed, omdat deze heer er geen waarde aan hechtte. Edoch, spoedig gaf de ontvanger ^deze terug, daar zich plotseling eigen- baardige ziekte-verschijnselen zich pre senteerden! Ik ben een Ned. Mohammedaan, en hecht grote waarde aan de Indone sische en Oosterse magie. Veel in In donesië in de jaren 1918-1927 mede gemaakt, zelf persoonlijk ondervonden. Ik weet mij nog zeer goed enige ge vallen te herinneren! Daarom mijn schrik bij het lezen van deze vraag. Velen lachen mij om deze gehechtheid aan deze zaken, uit. Waar om gelooft men wel aan "verschijnin gen" o.a. in de Katholieke Wereld; ook onder andere Kerkelijke richtingen. Waarom, volgens Europese menin gen, de primitieve volksgemeenschap, "Bijgelovig", zelfs "heiden" te noemen? Is het niet zo, dat vele mannen en vrouwen door Doekoens genezen zijn? R. M. Mohammad Saleh (72 jaar) 14

Tong Tong | 1971 | | pagina 14