ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Boekenpraatje VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Het Batik Boek, Ernst Muhling, f 8,90 Heel praktisch boekje met veel platen over de kunst van het batikken. Van a tot z en stap voor stap uitgelegd aan hen die het graag willen leren. Ik ge loof niet dat het erg moeilijk is (als je gevoel hebt voor kleuren en lijnen) maar ik vrees wel een enorm geklieder met verfbadjes en emmers en omge gooide was-kommetjes. Dus wel een "werkje waar je ruimte" voor nodig hebt. Lijkt me erg leuk om met z'n tweeën of drieën te doen en wat je, als je eenmaal de smaak en de slag te pakken hebt, kunt maken van die batik lappen, is alle moeite waard. Er staan heel leuke voorbeelden in. Het Poppenboek, Lis Paludan 5,90 Zelf poppen en poppenkleren maken. Raderpatronen, werkbeschrijvingen, kleurenfoto's Poppenmaken is een heerlijk werkje, hoe het ook uitvalt, uw dochtertje is er altijd dolgelukkig mee. Vaak hecht ze zich aan zo'n eenvoudige lappenpop meer dan aan zo'n "levend" geval voorzien van alle moderne gemakken zoals huilen, plassen, lopen, praten, eten, drinken en overgeven. Want zo'n lappenpop gaat een kinderleven vol liefde mee en alle technische manke menten kunnen door moeder zelf wor den gerepareerd. Probeer dat niet bij die andere! Dus een boekje voor zelf poppen- maaksters, als U niet van breien houdt, dan maar werken met wollen stof of jersey, boekje zit vol patronen voor de kleertjes, wie weet maakt U ze nog na in het groot voor het poppenmoedertje! Knuffeldieren, Lis Paludan, 5,90 Schreef ik indertijd al wat over. Schattige diertjes van vilt of ander materiaal. Met heel makkelijke pa troontjes en in een wip na te maken. En grappige verhaaltjes die je over de dieren kunt vertellen. De fijne keuken, internationale recep ten met Franse snufjes, door Henri- Paul Pellaprat, 37,50 Ik ben gek op dikke kookboeken met veel mooie platen. Het is eigenlijk droevig hoe weinig we (daar hoor ik bij!) maken uit die buitenlandse recep tenboeken, want als je ze goed leest zijn er simpele recepten bij. Alleen door toevoeging van ditjes en datjes worden ze bijzonder. En vergeet dan in vredesnaam die moeilijke Franse na men maar, zeg gewoon gekookte ma kreel in peterselie-saus inplaats van "gros maquereaux au sauce persil" want de smaak blijft hetzelfde: heerlijk. Een boek vol fijne recepten, uiteraard Franse. Maar doe het vooral eenvou dig, staat in het voorwoord. Eenvoud is het kenmerk van het ware. Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- Het kleine kamerplantenboek, Rob Herwig f 4,90 Klein boekje, klein prijsje, veel mooie kleurenplaten van onze mooiste kamer planten. Met alle wijs- en wetenswaar digheden in compacte tekst ernaast. Leuk cadeautje voor iedereen. Vader Zn., cartoons door Peter f 5,90 Over boeken met platen gesproken, dit is er een van, één en al plaat, car toons zo gezeid. Over de niet altijd ge slaagde communicatie tussen conser vatieve vader en moderne zoon. Mees terlijk getekend, de generatie-kloof o- verbrugd door humor over en weer. Nederland is nu niet direct het land van goede cartoons, ik snap niet dat nog niemand dit boekje bij ons inkeek! Groot Oranje fotoboek (met foto's van de reis naar Indonesië) f 12,50 Voor de verzamelaars van Oranje- boeken, de laatste belangrijke uitgave van 1971. Met sprekende foto's (waar onder veel ongepubliceerde) van alle leden van het Kon. gezin. Ook enkele heel fraaie Indonesië-foto's Maar voor al veel van de Prinsessen en de kinde ren. Grote ergerlijke fout, waarover het 15 augustus Comité zeker zal vallen: in een onderschrift laat men onze 15 Augustus Herdenking plaats hebben op een Pasar Malam! M.a.w. men heeft van de hele herdenking niets gesno pen, in ieder geval niet de moeite waard gevonden om verschil te zien tussen het samenkomen van een Indische mensenmenigte op een vrolijke markt en het herdenken van de Bevrijdings dag in het Congresgebouw! Laat maar, men leert het toch nooit. nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. Nog meer nieuwe bijzondere boeken: Lexicon der Astrologie, Melly Uyldert 37,50 Een praatje bij het vuur in het jaar 1601, Mark Twain f 7,90 Een selectie uit het werk van de meesterverteller Zelfportret, Salvador Dali 5, Mijn leven als genie, S. Dali 13,90 Wie de beide boekjes (ze zijn onge looflijk boeiend, geestig en eerlijk ge schreven) uit heeft, kan het er alleen over eens zijn: Dali is een genie die U wat hemzelf betreft gerust gek mag noemen. Maar wat men ook denkt of weet, Dali is iedereen een stapje voor. Zijn uitspraken zijn het onthouden waard. Ik heb genoten van de boekjes. Dat van 13,90 mag U zelf opensnij den, volgens de uitgever moet dat bij alle goede boekjes. Ik geloof dat hij dat verzint, maar echt, U heeft van die moeite geen spijt! Jungle, Anth. van Kampen 17,50 "Jungle Pimpernel" "Het laatste bi vak" "De verloren vallei", 3 van van Kampens beste boeken bij elkaar. Doodgewoon een goede bundel voor die prijs. Wat is zeventienvijftig voor drie boeken? LILIAN DUCELLE 17

Tong Tong | 1971 | | pagina 17