AUUD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? HIDOEP TEROES! TONG TONG 60.000 LAGI SEDIKIT NJOO! VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Incomplete lijst van stortingen in Maart 1972 J. H. Antonisse en C. M. J. Antonisse-v. Ot- terloo 10,W. Boverhof 20,Ir. W. F. B. Bangert 10,L. W. Baumgarten 25, Richard v. d. Berg 25,A. M. J. Blomberg -Peelen 10,F. J. Boon von Ochssee 10,A. M. Burg 10,R. A. Bieri 10, E. Boelens 7,30; G. v. Beuse'kom-Averies 10,W. Bloemsma 10,F. L. A. de Ca- lonne 10,J. R. van Delden 10,H. G. Desmet 10,K. S. v. Daim v. Loon 30, H. Davis-Hofbaak 15,Mevr. Dittlof-Tjas- sens Lips 10,P. v. Drimmelen en D. v. Drimmelen-Piile 10,J. D. 10,A.E.R. Elstak 20,C. v. Erpecum-Fol 15,Eut- jeuk Indun 10,H. Frenks en J. J. H. Frenks-Siliakus 30,Ec. Drs. R. G. Greve 25,L. C. F. de Graaff 25,N. Hagtin- gius 6,50; A. de Haak 10,A. Ch. C. Haag- sma 10,H. Hilling 10,F. v. Hien 10,50; F. F. Hornung 10,J. Hijlkema 25,A. J. Heringa-Baronesse v. Hoevell 10,E. Int- veld 30,Th. Jung 10,W. L. A. Kirsch- stein 30,F .E. Kuypers 10,90; A. M. C. Kooh 10,J. B. Loveriks 5,A. M. Maks 10,A. F. Marmeistein 20,N.N. 10,- N.N. 50,—; N.N. 3,50; N.N. 5,—; Mr. M. J. A. Oostwoud Wijdenes 5,A. H. Overdijkink 10,G. Overdijkink 25,L. C. A. Pech- ler-Gouyn 10,E. Pattynama Mondt 25, G. J. K. Pesch 10,C. Pieters 11, M. Poolman-Buddingh 50A. Posthumus- Jansen 20,V. F. L. Rummons 25,F. C. Robberson 10,Theo W. A. Rusche 10, A M. Stolle-Platte 10,S. A. Severing 10,L. J. Schilling 10,J. F. Steevensz 10,-C. M. Stephan 15,Y. Simon 10, A. C. T. Tammeling-Sikken 10,Mevr. Tweehuizen-Stephan 15,J. H. Volten en M. E. Volten-Overdijkink 10,J. de Vos- Saton 15,T. Vrijdag 20, Totaal per 1 April 1972 f 46.814,72 15 november 1969 zijn we gestart met het Fonds 60.000. Per 1 maart 1972 was ons Fonds reeds gekomen aan de 45.817,02. Vermoedelijk is er nog een afrekening gekomen van sindsdien binnengekomen bijdragen. Die vindt U dan hierboven afgedrukt. Dat cijfer is dus nóg dichter bij ons einddoel. Velen onzer zullen de eerste tijd niet vergeten zijn dat er nogal vaak werd gemopperd of geklaagd dat we eraan begonnèn waren: "Onszelf kennende, geloven we niet dat we de 60.000 ooit vol maken. Laten we er maar met een mee stoppen!" We bielden ons mond - en met duizendje voor duizend je kropen we vooruit. Toen we bij de 30.000 gulden waren, zei het "nuchtere verstand" alweer: dat wordt nóóit wat. We maakten bekend dat we deze eer ste 30.000 alvast van de giro-reke ning af gehaald hadden en op de Bank gezet, zodat van die dag af renten van 30 000 alvast naar GIKI en BOS begonnen te gaan. En aarzelend (en velen ook scep tisch) begonnen we aan de eindeloos schijnende weg naar de volgende 30.000. En we schoten tóch wel op. De cijfers in dit artikeltje spreken voor ziohzelf. Ik geloof zelfs dat velen me NU zouden bijvallen als ik zeg: op Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- 15 november van dit jaar (dus na 3 jaar) zouden we "vol" kunnen zijn, als we nog een beetje extra teroes poekelden. Zullen we? Lagi sedikit Njooo! Ja, ondanks alle twijfel en zelfs dwarszitterijen. Zoals de hele "loop baan" van Tong Tong. Ondanks de vele (echte en vermeende) gebreken van zijn "baas" en ondanks het totale gebrek aan sympathie of zelfs belang stelling van de buitenwacht, ondanks critiek en de voortdurende schampere commentaren op wat die "afgeschre- venen - de laatste garde - van Tong Tbng" toch beginnen willen. Ondanks het vaak ontmoedigende "voorbeeld" van veel groter en rijker en "gesu'bsi- dieerder" periodieken, die instortten, heeft Tong Tong, al modderend en zwoegend, en zonder ook maar één toegestoken vinger van de toekijkers om ons heen, zich gehandhaafd. Ja betoel: in andere talen: "je maintien- drai" of "poekoel teroes". Niet alleen hebben wij ons eigen bestaan tot de laatste cent kunnen fi nancieren, we hebben ook steeds geld kunnen vergaren voor arme bruine broeders elders en zelfs een fonds gebouwd voor kinderen van de nieuwe tijd. Nederland heeft van ons nooit een "cent" last gehad; nooit heeft het Rijk of welke partij ook hoeven te subsi diëren; ja, zelfs heeft de samenleving aan ons verdiend, door vele orders en belastingen. Het leven van een minoriteit (vooral met een "koloniale geschiedenis"!) valt niet mee. Als wij oude jaargangen doorbladeren of in onze herinnering te rade gaan, staan wij verbaasd over de ongeteld vele aanvallen op ons blad en op de persoon van zijn redacteur. En NERGENS was iets te prijzen. Op zijn hoogst kon je een stemming waar- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw.energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, ƒ4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. nemen als bij die kloppartij van één "kontèt" tegen veel grote kerels, waar bij het natuurlijik slagen regende op de kleine man als op een bultzak, maar waarbij de "critici" in een adempauze alleen konden zeggen: "Lol Koh belon kapo'l" Want de katèk vocht dóór.! In zo'n bestaansstrijd als minoriteit doe je veel wijsheid op. Je merkt b.v. dat de minoriteit geen enkel gebrek mag hebben, ook het kleinste niet, maar tal van grote lummels om je heen wél; en grotere nog. Er is geen enkele eerlijke vergelijking mogelijk. Op het laatst argumenteer je niet meer. En denkt: "Doe, maar wat je wilt. Me klein krijgen doe je tóch niet!" Je denkt terug aan die bokswedstrijd tussen Joe Diamond (van Singapore) die door een veel zwaardere Fighting Meek in de touwen gedreven werd en "afgerost", maar lachend riep: "Hit me! Hit me!" Wie goed toekeek, zag onder het sla- gengeweld dat Diamond al die slagen ontdook of "reed" (mee gaf) en al zijn energie bewaren kon voor straks. Hij won. Ach, wij winnen niet. Ik voorspel: er zullen zó zware tijden komen dat die kleine Tong Tong straks ook wel over de kop zal gaan. En vergeten zal wor den. Dat wil zeggen: de mensen zullen vergeten worden. En al die kleine atta ques op Tong Tong ook. Maar die kloppartij van „De Club Tong Tong" zal nooit vergeten worden. Omdat het op de wereld altijd wemelen zal van minoriteiten en Kleine Boengs. Zij zul len voortaan in Tong Tong een levend voorbeeld vinden hoe je winnen kan met alles tegen. Dat is misschien de enige les van ons, Laatste Indische Mohikanen, voor onze generaties van de toekomst. Selamat djalan, "Goede Les"! Leef nog lang voort! T.R. 9

Tong Tong | 1972 | | pagina 9