14e I ik EEN VERHAAL VAN CHRIS PASAR MALAM DEN HAAG n.v. Azië Zwitserland Technisch Bureau HENNEMAN 26 juni t/m 1 juli '72 voordelig uit met NS Op de allereerste plaats mijn verant woording over de maand april '72. Saldo per 1-4-72. 67,11 Inkomsten: Mevr. de Vries- Koens 10,Mevr.-H. de Wolff 25,J. van Erp-de Leeuw 25,Mevr. M. H. Ie Fèvre- Lepp 25,85, Uitgaven: 1 pakk. Purworedjo 3 Djakarta 2 Bandung 1 Bogor Pakmateriaal Saldo per 1-5-72 f 152,11 f 18,— 45,80 36,— 18,— 8,30,, 126,10 f 26,01 De koek is haast op voor wat betreft het zenden van kledingpakketten naar Indonesië. Niet omdat er geen kleding meer is, echter wel omdat de "glodaks" op zijn. Van dit saldo kan ik nog 2 pakketten versturen n.l. 1 van 10 kg. en 1 van 5 kg. Velen van jullie zullen zich wel afge vraagd hebben waar ik al die kleren vandaan haal? Nou mensen, hier komt dan de riwajat hidup van al deze zen dingen. Ik begon eerst met gemiddeld 4 pak ketten per maand weg te sturen, al naar gelang de dompet het toeliet. Maar op 'n gegeven moment lag er zo veel kleding op de vliering, dat ik er geen weg mee wist. Gelukkig ontmoette ik Oom Tjalie op de trein en het gevolg was, een stuk in Tong Tong, met een geweldige reactie van jullie zijde, 't Ge beurde dat, op een zeker ogenblik, ik meer geld in kas had dan kleren thuis. Aangezien ik hoofdconducteur bij de spoorwegen ben, begon ik eens met collega's en machinisten over gedra gen kleding te praten en ik kreeg weer wat kleren los. Maar nu is het zover gekomen dat, in Venlo, Zutphen, Arn hem en Nijmegen, treinpersoneel me helpt met het verzamelen van kleding. Mijn hulde aan mijn Hollandse colle ga's. En de stroom blijft komen want, nu heb ik op mijn vliering nog kleding voor minstens 8 pakketten en er is mij nog veel toegezegd. Wat jullie vermoedelijk niet hebben bijgehouden is, het aantal pakketten welke wij met vereende krachten vanaf juni '71 t/m april '72 hebben kunnen versturen. Vrienden, 69 pakketten zijn er de deur uitgegaan! Mind you! Wij naderen nu zo langzamerhand de zomervacantie. Velen van ons zullen wel plannen hebben hiervoor. De één gaat naar Spanje, de ander ergens anders heen. Al naar gelang hun va- cantiegeld en dat, wat ze hebben ge spaard. Mag Ik van jullie een kleinigheid van het vacantiegeld vragen, om dit werk te kunnen voortzetten! Ik vraag geen vast bedrag, ik vraag geen 2%, nog niet eens 1%. Ik zou al ontzettend blij zijn als elk van ons 1/2% ervan, zou willen geven. Ik bedel hier om voor hen, die het hard nodig heb ben. Mijn dank voor wat jullie mogelijk hebt gemaakt met de goede gaven en die, welke ik hoop, nog te mogen ontvan gen. Chris. De Redactie tekent hier het volgende bij aan: "Salam Kasih dalam Tuhan Ju- sus Kristus", zo vangt een brief aan van de Panti Werdha Wisma "Karya Kasih" van de Djl. Kramat Kwitang te Djakarta. De brief bevestigt de goede ontvangst van één van de paketten van Chris, inhoudende 10 rol naaiga ren, 10 meter elastiek, naaimachine naalden, 13 jurken, 3 jassen, 4 bloesen, 4 rokken en 1 dames pantalon. Dat niet alle begiftigden een brief aan ons schrijven van goede ontvangst, kunnen wij goed begrijpen. Velen heb ben het inderdaad zó sleóht, dat ze niet beschikken over schrijfmateriaal en postzegels. "Via-via" horen we noch tans vaak tóch wel dat onze barang ontvangen is, want net als vanouds vraagt men vaak aan kennissen om bemiddeling voor het overmaken van dank. Uit de brief van Chris leest U, dat de "glodaks" (rijksdaalders) zowat op zijn. We hopen dat velen uwer de tip ter harte nemen, zodat wij kunnen dóórgaan met paketten sturen. Mis schien klinkt het weer "typisch pessi mistisch" van Tjalie, maar ik ben bang dat Holland straks zelf zó in de put zal zitten, dat wij niets meer sturen kunnen naar onze adiks in Indonesië. Doe het dus NU! Handel Mij. Sinds 1916 ELECTR1SCHE-, CENTRALE VERWARMINGS- EN SANITAIRE INSTALLATIES, TEVENS GASFITTERS specialisten in onderhoud en vernieuwingen van installaties in reeds bestaande huizen. Volledige garantie, prijs offerten. Atjehstraat 68 - 72 Den Haag Telefoon 55 03 00 (3 lijnen) Het wordt steeds drukker op de Pasar Malam in Den Haag. Niet minder dan 66.500 bezoekers trok deze oost-west markt het vorig jaar. Dit jaar - nu de Pasar Ma- lam één dag langer duurt: zes dagen in totaal - zal het bezoe kersaantal wel tot boven de 70000 stijgen. U kunt lang wachten aan de kas sa's voorkomen door nu reeds kaarten vooruit per giro te be stellen. De toegansprijzen zijn f 3, voor volwassenen en 1,voor kinderen tot en met 12 jaar. Het totaalbedrag dient verhoogd te worden met 1,25 port- en administratiekosten en kan wor den overgemaakt op: giro 75 83 89 t.n.v. Stichting Tong Tong, afdeling Pasar Malam, Lange Voorhout 25B, Den Haag. Graag erbij vermelden om hoe veel kaarten het gaat. Deze wor den u dan ongeveer een week voor het begin van de Pasar Malam toegezonden. Komt u echter met de trein van buiten Den Haag, dan kunt u ge bruik maken van de voordelige Trein-Toegangsbiljetten, die recht geven op drie maal korting: 1) op de Treinreis 2) op de rit per tram of bus in Den Haag en 3) op de toegangsprijs tot de Pasar Ma lam. Deze TT-biljetten zullen straks op ruim 60 stations in Nederland verkrijgbaar zijn. Nadere inlichtingen bij: Pasar Malam, Lange Voorhout 25B, Den Haag, tel. 070- 18 05 85, b.g.g. 070 - 64 52 49. 4

Tong Tong | 1972 | | pagina 4