Disco Bolland 2e PK-REUNIE op zaterdag 1 juli 1972 "INGET MATI" „AD PATRES" Fa. Johs. Ouwejan Zn. 9 vond dat de bevolking er goed uitzag. Weet je dat er waarachtig nog enkele vrienden en vriendinnen van tempo doeloe in Medan waren? Het woord deed meteen de ronde dat ik er was, en i'k kan niet anders zeggen dan dat het weerzien een groot genot was. Wanneer we niet met de auto door de een of ander werden afgehaald, en er met z'n tweetjes opuit togen, was het vervoermiddel natuurlijk de bet jak. Aan het einde van ons bezoek kon Henry (die Engelsman is - Red.) al vrij wel zonder accent zeggen: "Berapa, boeng." Toch vond ik het zielig voor die mannen om zich zo te moeten in spannen, en ik was blij in Medan ken nis te maken met de z.g. Heli-tjak, de gemotoriseerde betjak, maar het nadeel hier was: ruimtevervuiling, o, die afgrij selijke stank (ze gebruiken er 3de kwa liteit olie, vermengd met benzine voor). Natuurlijk zijn we ook 'naar boven' ge weest, naar Berastagi, vroeger ons ge liefd vacantieoord, waar we ieder jaar zo een 2 maanden doorbrachten met Moes. We deelden het huis dan met goede vrienden, en met de weekends kwamen de echtgenoten en boyfriends over. De djeroeks daar zijn nog even lekker, en we zagen een enorme doe rianboom, beladen met vruchten. Na tuurlijk moesten we doerians meebren gen als oleh-oleh voor de vrienden 'be neden' in Medan, o.a. enkele Neder landse missionarissen die er absoluut stapelgek op zijn. Twee ervan (zusters) zijn al zolang in Indonesia, dat het Gou vernement heeft gezegd dat ze geen permit meer nodig hebben. Een ervan is een dame van bijna 60, en je moet haar Bahasa Indonesia horen spreken! Fantastisch, vooral met haar Duitse ac cent. Ik ben met haar van huis tot huis geweest in de kampoeng en stond ge woon paf. Een van de presentjes waar ik mee thuis kwam was een kain songket, diep koraalrood met zilver geborduurd en bijpassende kebaja pandjang. Twee van de Bata'kse zusters, dochters van een Radja, schonken me dat. Ze ston den erop, en na bij hen gedineerd te hebben, gingen we in de auto naar de Chinese kamp waar de winkels tot een uur of 10 open zijn. Ik ben immers zo dol op sarong-kebaja en draag het heel vaak voor parties en bij speciale gele genheden. (In Engeland! - Red.) De derde brief die we lazen, kwam van Erna van den Bos- Agerbeek, die nota bene woont (hou je vast!) in DASF, Bubia via Lae, Terr. Papua New Guinea. Je zou zó zeg gen: zulke mensen zouden toch eigenlijk liever een stad als Sydney bezoeken! Maar niks hoor: het ruige, landelijke Indonesië was wat zij prefe reerden! We hebben, aldus hun brief, 8 weken gezworven van Djakarta - Bogor - Soe- kaboemi - Bandoeng - Lembang - Tasik - Bandjar - Rubber-ondern. "Batula- wang" (daar was mijn man van 1950- 1958 administrateur), vender naar Pang- andaran (t.o. Noesa Kembangan in dat natuurreservaat met teruggefokte bam tengs), weer terug en een paar dagen in Bandjar, en weer in Tasikmalaja en van daar in één ruk naar Pameumpeuk. Aan de Zuidkust zijn nog rasechte bantengs en tijgers en hoewel het ons aangeboden was, voelden we ons te oud, om ze vanuit een platform te be kijken in de ochtendschemer. Ik klim nu niet meer in bomen! De buitenafde lingen van de onderneming Mira Mare grenzen aan het natuurreservaat en ondervinden jaarlijks flinke scha aan jonge boompjes (door bantengs be schadigd). Er liggen ook vaak aange vreten bantengkalveren. (tijgers!) Weer een poosje in Bandoeng, en een paar dagen in Bogor en uiteindelijk 10 dagen in Djakarta als gast bij een Chinese kennis (de boot was één week te laat!) Overal gelogeerd. Bij kennissen en in het 'hotel "Salak" en in kleine pen- ginepans en "losjemens", en in het wat betere genre logement. En overal in rondgereden. (In Soekoboemi en Bandjar rijden in de stad alleen dogkars en betjaks. In Bogor en Bandoeng rij den demmo's betjaks, dogkars en ope- lettes). Enfin in bussen en treinen en trammetje (van Bandjar naar Pangan- daran en verder naar Parigi) in een taxi en verder 10 dagen in één der auto's van die Chinese kennis, com pleet met chauffeur. En verder gewan deld en nog eens gewandeld, onge veer 6 tot 8 uur per dag. Mijn man.is als ex-planter onvermoeibaar. En hon gerig hebben we alles en alles in ons opgenomen na een afwezigheid van 13 jaar. Wij, tenminste ik, heb me een rol beroerte gegeten aan de overvloed van vruchten. We kwamen aan in December. De eerste doerians waren net rijp en mang- ga's. En advocaten en ramboetans en nangka en noem maar op. Ik had drie dagen pijn in mijn kaken van het vruchten-eten Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 1: DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendrlkl. 161 n. tel. 070 - 55 66 97 DEN HAAG PASAR MALAM TONG-TONG verrassing: De L. P. Gado Gado bieden wij U bij inle vering van deze advertentie aan van f 15, voor f 7,50! Dus maar voor half geld. Ook verkrijgbaar voor zover de voorraad strekt bij onze verkoopadressen. Zonder adver tentie- geen plaat voor half geld. Haast U want er is maar een beperkte voorraad van. Op zaterdag 1 juli a.s. zal van 11.00 tot 17.00 uur in de zaal van NESVO, Groot- hertoginnelaan 213, Den Haag, de 2e reünie plaatsvinden van Radio (zend) amateurs uit het voormalig N.O. Indië. Dit jaar staat de Bandoengsche Radio vereniging in het middelpunt van de belangstelling, zoals vorig jaar de Ba- taviasche Radio Vereniging. (PMY). Het ligt in de bedoeling van de organi satoren - Het Comité Radio (zend) amateurs voormalig N.O. Indië - om telkens van de, de op de jaarlijkse reünie besproken onderwerpen een soort syllabus uit te geven. Het verdere programma omvat een diavertoning, een rijsttafel, de voorfilm "Bandoeng", een impressie opgenomen in Juni 1941 door fotostudio Bougenaar in opdracht van de gemeente Bandoeng, première van de film "40 jaar radio" (1915-1955) met veel opnamen van Indië. PK's wel ke over een PA-vergunning beschikken, zullen vanaf de stations Hollands Spoor en Staatsspoor mobiel werken met de vergaderzaal en aldus de bezoekers aan het organiserend comité doorge ven, zodat uw PK- plaatje bij binnen komst reeds gereed ligt! De prijs (incl. diner koffie) bedraagt f 15,per deelnemer, introducées 10,per persoon. Men kan zoveel introducé's meenemen als men wil, mits vooraf opgegeven. Het bedrag ge lieve men te storten op giro-rekening nr. 2557162 ten name van Mevr. P. van Drunen-Guldenaar te Den Haag onder vermelding van "PK-72". Het Nesvo-huis is vanaf Hollands Spoor te bereiken met lijn 11 (halte Groother- toginnelaan) en vanaf Staatsspoor met lijn 3 (halte Valkenbosplein). Het adres van het Comité is: Wapser- veenstraat 359, Den Haag, tel. 070 - 67 65 71. WIE HELPT? 1. De Heer Ch. Wiggers, Spaarnestr. 28, Den Haag, tel. 070-83 58 15, zou graag het adres willen weten van de Heer P. Steenbeek, die in T.T. no. 21 pag. 11 het stukje sdhreef: "De tweede lichting". 2. Ir. A. J. Doornweerd, Lindenhof 36, Amstelveen, tel. 020-4143 96, zou graag het adres willen weten van Me vrouw M. Boyer-Hajenius, n.a.v. het door haar geschreven stuk "Bangkong III" in T.T. no. 21. Beiden komen niet in onze cartotheek voor en hun adressen zijn niet meer in ons bezit. Dank UI Begrafenis- en Crematie-Onderneming Opgericht 1924 ROUWKAMERS en ONTVANGKAMERS AIRCONDITIONED Kantoren: Fred. Hendriklaan 7 Den Haag, Tel. 070-556427 (3 lijnen)

Tong Tong | 1972 | | pagina 9