Fonteijn Co - ,,h d,ok,a 15 pet. korting 1947 - 1972 25 jaar in Den Haag JUBILEUM-AANBIEDING op alle artikelen bij kontante betaling Ontbreekt U ook de honderdduizend? Disco Bolland Dcor het verhaal van Boeloe in TT. No. 1 van 15 juli en geschreven door Botjah Semawis, schiet me een typisch geval te binnen. Maar eerst moet ik Botjah Semawis' vergissing recht zetten, n.l., dat er geen twee, maar drie bruggen over het Wester-Bandjir-KanaaI geslagen waren. De derde brug - ook een venkeersibrug - gerekend van de spoorbrug af, be vond zich bij de sluis, ongeveer tegen over Gang Traverdulie. Ik weet dit ze ker, omdat het Bandjir-Kanaal vroeger, een waar dorado was van glij- en zwempret voor de middelbare School jeugd, en Gang Traverdulie, van Boe loe uit, de kortste weg was, die erheen leidde. En nu het verhaal. Op een mooie, zonovergoten Zondag morgen in het grijs verleden, reed ik met een bevriende familie per auto over de bewuste brug. We maakten zo maar een rijtoertje. We hadden zo'n KM. of wat gereden over die dood-stille weg, toen het Mevrouw te binnen schoot, dat er ergens langs die route een grot moest zijn van een of andere Chinese Heilige. Naar links en rechts gespeurd, maar nergens 'n grot te be kennen. Eindelijk, na nog enige KM ge reden te hebben, zagen we rechts van de weg een optrekje. Op ons verzoek stopte de chauffeur en wij op het pon- dokje af, om informatie. "Ja," zei de Chinees - hij bleek de djurukuntji te zijn - we waren bij de grot beland. Voor een gulden de man, mochten we naar binnen gaan, waar een andere Chinees ons al stond op te wachten. Het was wei duister daar binnen, maar toen onze ogen aan de duisternis ge wend raakten, zagen we een altaar met de nodige wierookstokjes en op de grond - een circa 3 cm. dikke plank, geslagen over, naar wat mij leek een diepe put. Dit was dan de lang-gezoch- te grot. De Chinees nodigde ons uit één voor één op de plank te staan, een wierookstokje te pakken en te doen ontbranden en vervolgens een wens te doen. Ten slotte kregen we een bamboestokje, waarop uiteraard Chin, karakters stonden. Bij het ver laten van de pondok moest het^stokje aan de djurukuntji afgegeven worden, die dan uit een boekje voorlas, of je wens al dan niet vervuld zou worden. Toen het mijn beurt was op de plank te staan, kreeg ik de schrik van mijn leven, want de plank wiebelde erg. Ik huiverde en dacht elk moment met plank en al in de afgrond te storten. Maar de Chinees stelde me gerust, zei, dat dat niet mogelijk was. Met angst en beven pakte ik zo'n wie rookstokje, stak het aan, maar deed geen wens, omdat ik er zo gauw geen kon bedenken. Toch nam ik ook zo'n bamboestokje, deels uit nieuwsgierig heid, deels om geen spelbreekster te Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 11 66 77 zijn. Buiten gaven we één voor één ons stokje af. Heel gewichtig las de djuru kuntji ons voor, wat het (nood) lot, ons brengen zou. Voor het echtpaar was het beslist een gunstig lot, want het klonk nogal hoopvol en bemoedi gend. Begrijpelijk, dat ik (wensloos), uiterst gespannen en nieuwsgierig was naar mijn lot, dan wel noodlot. Gelukkig! het viel mee. Plechtig verklaarde hij, dat mij niet anders ontbrak dan de honderdduizend. Nou! dat was tref fend! Want inderdaad mij ontbrak toen en nu nog steeds die honderdduizend. Is dit geen typisch geval? De naam van de grot is mij ontschoten. Kan Botjah Semawis mij daaraan mis schien helpen? Si Boeloes Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 1: DEN HAAG Herenstraat 157 tel 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendrlkl. 161 tel. 070 - 55 66 97 DEN HAAG Nieuwe zending L.P.'s uit de tropen ontvangen: Salina I en andere Sali- na's, echte oude krontjong asli o.a. door Annie Landouw een nieuwe! Gamelan L.P.'s Javaans, West-Ja vaans en Bali, grote collectie Coun try L.P.'s. Heruitgave Platters, Ink Spots, Pat Boone etc. steeds in goedkope series voorradig. mocssf-Jn oersp soctnohardjd "OERIP SOEMOHARDJO" door Rohmah Soemohardjo- Soebroto Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong, uitgave Moesson reeks. Prijs ƒ8,incl. porto. Een boek, waarvan T.R. in Tong Tong zegt: "Voor de schrijfster hebben geen "partijen" en "standpunten" het boek (en het leven!) bepaald, maar eerlijke mensen met het hart op de rechte plaats." Wees een BOOM, een VRUCHT BOOM. Lever na slechts één maal geplant te zijn vruchten voor vele, vele jaren. Plant f 10,in het FONDS ZESTIGDUIZEND!

Tong Tong | 1972 | | pagina 11