ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? KLEIN STUKJE NIEMANDSVERDRIET Late, maar welkome bevestiging Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Nu wij toch éénmaal op gang zijn, wil ik je nog het volgende mededelen. Ik 'had een zoon, een flinke jongen, groot van postuur, lang 1.76 M. breed en sterk. Hij had n.l. met de Japanse bezetting 1945 aan ondergrondse activiteit ge daan. Hij was nog een scholier, 15 jaar, zat in de 4de k). K.E.S.-Techn. School (Koningin Emma School te Soerabaja). Deze school is gelijkwaardig, mis schien nog beter dan de Middelbare Techn. School in Holland. Hij had mee gedaan aan de Vuurpijlen-affaire. Toen de Amerikaanse bommenwerpers 's nachts boven Soerabaia vlogen, had den de jongens, het waren Indische jongens plus een paar Chinese jongens allemaal van de Techn. School, signa len gegeven. Zij waren verraden, gepakt door de Kempetai, in de cel gestopt gedurende twee maanden, daarna voor het pe- leton in de djatibossen van Tjaroeban (Semarang) geëxecuteerd. Zij moesten eerst hun eigen graf delven, voor het graf gaan staan en werden daarna ge blinddoekt doorzeeft met kogels. Zij wilden niet geblinddoekt worden. Voor dat mijn jongen neergeknald werd, had hij nog de woorden geuit: "Dag Moe der, dag Vader"; in de houding en saluut uitgebracht aan onze Koningin: "Leve mijn Koningin"! Dit alles vertelde mij een Indonesische boswachter, toen ik in de djatibossen van Tjaroeban ronddoolde, om zijn graf te zoeken. Ik hoorde n.l., dat ze in Tjaroeban in de djatibossen waren ge ëxecuteerd. Hij bracht mij naar het graf van mijn jongen. Ik had nog wat uitge graven met mijn handen en vond een monelring van hem, die hij gemaakt had in de werkplaatsen op school. Jammer genoeg ben ik hem nu kwijt. Ik heb hier een "oorkonde", getekend door onze Koningin en ook "De Gra- venserie in de Zuid-West-Pacific," deel 6. Het Ereveld Antjol te Djakarta Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- (Internationaal Ereveld van geëxecu teerden van Java en Madura uit de Japanse bezettingstijd) vormt twee boe ken. Zijn naam staat er ook in Ik heb niét eens smartegeld ontvangen. Ik had geschreven om een pensioen van mijn jongen, ook dat heb ik niet gekregen, wel de mededeling: "Hij was nog een scholier." Toen heb ik het Departement een heel boze brief ge schreven met de mededeling: "Is dat jullie dank, dat mijn zoon zijn leven had gegeven voor het Rood-Wit en Blauw en voor het Vaderland en zijn Ko ningin??? Nederland doet zoveel voor andere landen, maar kijk eens wat het doet voor zijn eigen kinderen???? H. Turpijn Ik 'heb het artikel: "VOETSTAPPEN IN 'N ANDERE WERELD" - "Paranormale verschijnselen in tempo doeloe" gele zen in Tong Tong 16e Jaargang nummer 18 dd. 1 april 1972. Het artikel is onder tekend door Hein Buitenweg en bevat een copie van een brief van oud- Assistent-Resident van Situbondo, J. Bischoff (dit is de juiste spelling, één s en twee f's) dd. 30 april 1893. Nu leek het me toch wel interessant om de lezers (eventueel) mede te delen, dat die "kleine Jantje", die in de brief voorkomt, nog leeft en hier in Malang woont. Het is Ir. J. J. Bischoff, oud- Hoofd van de Staats-Spoorwegen op Java. Hij heeft inmiddels de respecta bele leeftijd van 89 jaar bereikt, maar is nog prima bij zijn positieven. Hij nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. woont op Sawahan, dat men tegen woordig djalan Julius Lisman noemt, vlak adhter Ihet R.K. Ziekenhuis, met zijn echtgenote Mevr. Bischoff en zijn schoonzuster Mej. van Cattenburgh, die pianolessen geeft. Zo gezegd, Heer Ir. J. J. Bischoff is nog volkomen helder van geest! Ik wist al lang, dat hij de "Jantje" Bischoff van het spookhuis in Situbon do was, want ik héb dit verhaal als kleine jongen al van mijn Moeder ge hoord en heb hem er al een tijdje ge leden naar gevraagd. Ja hoor, hij was het (liever gezegd: hij is ihet) en hij weet zich alles haarfijn tot in alle de tails te herinneren, of het gisteren ge beurd was. Ja zulke dingen maken na tuurlijk indruk en gaan je niet in je kouwe kleren zitten. Om kort te gaan: Hij heeft dit artikel gelezen, verklaart het relaas voor au thentiek en absoluut waarheidsgetrouw, hij twijfelt er niet aan of dit is een brief van wijlen zijn Vader. Alles wat er in staat is waar gebeurd! Ik dacht zo, misschien is het aardig om dit aan Tong Tong te vertellen. Er zijn zoveel ongelovige Thomassen, die het o, zo goed weten en "niets van die apakool moeten hebben", etc., etc. Welnu, dit zijn verschijnselen, en laten die pientere kerels er maar eens een verklaring voor geven, want loochenen kan niemand het. Drs. J. B. A. F. Mayor-Polak Djalan Banten 3, Malang Indonesië 5 Wij noemen deze brief "Klein Stukje Niemandsverdriet"want ivie kent de schrijver ervanOf zijn zoon, waar het stukje over gaatEnorm veel Indisch leed, geleden in de oorlog en daarna, is totaal vergeten of bewust weggecij ferd "omdat de Indische groep immers toch gedoemd was om uit te sterven" d.w.z. geen generaties zouden la ter opstaan en om verantwoording vra gen. En als zelfs de levenden (bruin EN blank in voormalig Indië) vergeten worden, wie zou dan- nog wat geven om de doden? Dus heet dit stukje, dat wél aandacht wijdt aan een vergeten jonge kerel, gewoon "Klein stukje nie mandsverdriet" T.R.

Tong Tong | 1972 | | pagina 5