AUUD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Zorg voor de oude dag 3^Coedoeó Schieten op vissen VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Een lezer maakt ons deelgenoot van de volgende brief, die het Protestants Tehuis voor Bejaarden "Spathodea" te Zeist heeft gezonden aan de Stichtin- qen voor Algemeen Maatschappelijk Werk Ons tehuis "Spathodea" werd in 1956 gesticht ten behoeve van be jaarde gerepatrieerden. Nu na ongeveer 16 jaar is het aantal gegadigden voor plaatsing in ons tehuis niet groot meer. In verband hiermede vestigen wij hierdoor - voor zover het bestaan van ons tehuis U niet reeds bekend was - de aandacht op "Spathodea". Ons tehuis heeft ongeveer 90 ka mers en een ziekenboeg met 10 bedden. Wanneer er in Uw rayon bejaarden zijn die behoefte hebben aan huis vesting en verzorging kunt U wel licht verwijzen naar onze stichting. Het doet ons deugd, dat wij dank zij on ze lezer ook nog eens bekendheid kun nen geven aan de mogelijkheden die "Spathodea" biedt. In de eerste plaats, omdat "Spathodea" al onze sympathie heeft: wij kennen het tehuis en zijn fraaie omgeving. Maar voorts toch ook, omdat zovelen onzer die de leeftijd der sterken hebben bereikt de tijd laten voorbijgaan, om zich tegen de risico's van afnemende krachten te dekken. Tevelen onzer oudere mensen menen, dat zij de lasten van een eigen huis houding nog kunnen zullen dragen tot het onvermijdelijke einde. Niet zelden leidt dit tot bittere teleurstelling. Wie dan, hals over kop, een plaats zoekt in een tehuis blijkt niet zelden het hoofd te stoten. Zorg, dat je er (tijdig) bij bent! J.H.R. WEET U WAT HET AARDIGE VAN TONG TONG LEPELTJES IS? Hoe meer U ze gebruikt, hoe mooier ze worden. Ze zijn zwaar verzilverd, als U ze laat liggen, moet U ze ge regeld poetsen, anders worden ze zwart. Dus gebruik ze! Hoe U aan zo'n leuk lepeltje kunt komen? U kunt ze kopen, f 3,75 per stuk en een suikerschep 4,50. Maar U kunt ze ook gratis krijgen als U ons 1 abonnee voor ons tijdschrift aanbrengt. Wij een nieuw abonnee (voor minstens een half jaar) en U een Tong Tong theelepeltje. Goede ruil of niet? Tijdschrift Tong Tong, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag. giro 6685. Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- "Mijnheer Ottenhoff, hoe is het nu toch mogelijk, dat U niet repte over de be faamde grote goudgele blimbings, waar de streek Demak/Koedoes zo bekend om was. Blijkbaar bent U dan geen "Tjodot" zoals ik. Ja, de Djenang Koe does was ook gerenommeerd, persoon lijk prefereerde ik die qua smaak boven de alom bekende Dodol Depok, ze was en is bovendien makkelijker te consu meren, vooral als je het leven met een prothése door moest. De "dendeng van vogelvlees" was hoofdzakelijk te ver krijgen in de West (natte) moeson, want deze dendeng werd gemaakt van de "boertjet", het snippenras, dat de winterkoude van China ontvlucht voor de wijkplaats: de Archipel-eilanden. En dan was tevens het "snippen seizoen" voor de Indische jager aange broken. Hoort U in gedachten niet de korte cal. 16/12 "blaffen"? De dendeng kocht ik altijd in het kleine spoorsta tionnetje van Demak, en dan met droge rijst, sambel-oelek, lalap en je "natuur- bestek" maar schransen. "Eeeh... loepa biniü". In 1957 bestond toko Goei Kim Ho nog steeds, met als taukeh de zoon Goei Kim Hwat. Apropos, zeer recent ben ik er achter gekomen, dat een familiedraadje ons nog aan elkaar koppelt. Botjah Semawis Geachte heer Kempff, verliest U vooral niet uit het oog, dat ik mij destijds op verboden terrein ophield en mijn posteerplaats zelfs met enige waaghal- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. zerij moest bereiken. Ruchtbaarheid was derhalve taboe. Anders had ik hier wel over geschreven in de Ned. Ind. Jager, waarin steeds gepubliceerd wer den: afmetingen resp. afwijkingen van de jachtbuit. Wel kan ik U verzekeren dat het vissen van kloek formaat waren, anders zou het Hotel du Pavilion er geen belangstelling voor hebben ge had. Waar U als omschrijving van de omvang van Uw goeramèhs bezigt: "ongeveer zo groot als een bantal", zal ik mijn kakaps aanduiden met: "zo groot als een goeling", waarbij ik wil aantekenen, dat kakaps kunnen uit groeien-tot 1.25 meter en meer! Botjah Semawis HOTEL "DE RUITER" - HOUTHEM bij Valkenburg (Z.L.), St. Gerlach 43, tel. 04406 - 29 86 Riant uitzicht op het Geuldal doel denken aan de mooie rustige om geving van de Preanger Zeer geschikt voor diegenen die op me disch advies een rustkuur moeten onder gaan Met dleet-patlenten wordt rekening ge houden Alle kamers centraal verwarmd en voorzien van warm en koud stromend water. Volledig pension f 22,logies met ontbijt f 14,per dag per persoon Inclusief be diening en B.T.W. 5

Tong Tong | 1972 | | pagina 5