Brengt verlichting bij verkoud- he'cl' griep en verst°Pte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, ^rt|spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de Verkrijgbaar bij apothekers cLekkef Kpken vaii Sahang tot^Mefauke moess n 13 werking welke aan hun verlicht oordeel eene verhoogde waarde ontleende. Ook hunne stamverwanten in Karang Asem op Bali, begrepen spoedig dat verzet tegen den overwinnaar van Lombok nutteloos zoude wezen, en verklaarden derhalve dat dit leengoed aan het Gouvernement was over gegaan. In verband hiermede werd ge- ruimen tijd de hoop gekoesterd, dat ook de overige Balische Rijken zich handelbaar zouden toonen. Waar deze hoop niet werd vervuld, mag verwacht worden dat, nu een maal de tegenstand gebroken is, Bali ons dezelfde trouw zal bewijzen, en dientenge volge dezelfde zegeningen van ons bestuur zal ondervinden, als Lombok het doet. Dat in de nieuw onderworpen rijkjes van Bali - welken overigens zooveel mogelijk hunne eigene instelling werden gelaten - eene krachtige controle noodig is om een einde te maken aan vroegere misbruiken, blijkt duidelijk bij nadere kennismaking met de zeden van het Balische volk. Tot aan onze komst heerschten er bij de Baliërs gewoonten, waarvan er sommigen naast de beschaving niet bestaanbaar zijn. Het "sut- tiisme" of weduwenverbranding, dat voor korten tijd nog gehuldigd werd en dat als een uitvloeisel geldt van den ouden indo- nesischen godsdienst, is daarvan een voor beeld. De straffen waren buitendien met alle gevoel van menschelijkheid in strijd. Een paar jaar geleden nog deed de Dewa Agoeng, vorst van Kloengkoeng, zijne beide dochters wegens vergrijpen tegen de zede lijkheid, in zakken gebonden in zee werpen, en eener der medeschuldigen op de af grijselijkste wijze doodmartelen. (wordt vervolgd) Het nieuwste boek van Lin Schol- te (Anak Kompenie) is een KOOKBOEK! "LEKKER SABANG KOKEN VAN TOT MERAUKE" Splinternieuwe, maar ook oude, minder bekende recepten uit de wonderlijke tropenkeuken. 10,90 0,90 porto Bestel Nu per giro 6685, boek handel Tong-Tong. Wij hebben nog plm. 50 ASTROLOGISCHE VERJAARSKALENDERS Eeuwigdurend met Batakse dierenriemtekens (naast de gewone) plus notities. Profiteer voor de allerlaatste keer 1,50 plus 60 cent porto.

Tong Tong | 1973 | | pagina 13