'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? Ti Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. wel veel dieper over na en zij zullen ook heus hun stem wel uitbrengen op die par tijen combinatie, die hen persoonlijk het meeste ligt, al voelen zij dat hier veel krachten verspild worden aan onbelangrijke details in een komende crisis, die meer te maken heeft met grote algemene problemen. A. Segond von Banchet De bescheidenheid van de Indo-Europeaan belet hem dit soort vechten. In de politiek gaat het-, of links of rechts is, niet om het gelijk hebben, maar om het gelijk krijgen. Zij die de macht hebben, hebben altijd gelijk. Er is niets nieuws onder de zon. In die vervlogen tijd waren wij bang om het ver lies van Indië, nu de vrees voor het verlies van onze verworvenheden. Vrees is nu een maal een slechte raadgeefster daarom zijn wij ziende blind en horende doof. In de arme landen sterven er dagelijks honderd duizenden aan de hongerdood, maar wij zul len onze handelsbelangen blijven handha ven, middels tariefmuren (Unctad 3) opdat wij met veel luxe en comfort (blijven?) leven. G. J. Lubbe Bakker Omdat wij Indische mensen gelukszoekers zijn. Met inzet van mijn leven en dat van mijn vrouw heb ik herhaaldelijk het Vader land gediend en als dank ben ik opgelicht voor ruim ƒ100.000, De z.g.n. monetaire maatregelen van Indo nesia zijn maar een doekje voor het bloeden en zijn je reinste oplichterspraktijken. P. Steenbeek, ex-kampleider Keb. Djati - Bandoeng. Via politiek hoopt men uiteindelijk alleen de baas te kunnen spelen over andere men sen, óf la Stalin, óf la Hitier. Lukt dat niet, dan pleegt men democratische koe handel. Ik kan niet dagang, dus dan maar niets. P. Simon Dat Indië voor ons verloren is gegaan is een gevolg geweest van de Nederlandse politiek, waarbij alleen de A.R.P. trouw was gebleven aan de Nederlands-Indische sa menleving. Dat onze Koningin Juliana en Prins Bernard Indonesië bezocht hebben en er zó gastvrij en hartelijk ontvangen zijn, is mij 't bewijs van de "verbondenheid" van onze beide landen en daarom deed 't me goed Mevrouw P. H. M. Bubberman-Bouman SONGS UIT DE 20- EN 30-er JAREN. In genoemde periode had ik de gramo- foon-platen (en Bellonl sr. zond ze uit via de Nirom te Soerabaia) van de volgende songs: 1. "Zeg, Pelgrim ziet gij dezen steen,... 2. "Amalia. ik heb haar nu verloren,... 3. "Kom, Vader, zet U bij mij neder,... Zou iemand mij hiermee willen en kun nen helpen? Ik ken alleen de eerste regels; melodie ken ik wel. Zelf heb ik een bende oude liedjes en ben graag bereid hiermee te helpen. Gotong ro- jong, ja! "Als de zon aan de kim," enz. heb ik wel. K. M. Graichen. CAPSULES Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 4,20 per kuur. Nu verkrijgbaar in handige doordruk- verpakking. "OOM CHRIS" Chris Broekhuyzen is, naar wij menen, voor vele onzer lezers geen onbeken de. Hij was in Batavia en is in Jakarta een bekende figuur. Wie hem niet per soonlijk heeft ontmoet, kent hem wel licht uit zijn vele prestaties, voorna melijk op het gebied van tentoonstel lingen Hij ontwierp voor de Nederland se regering het paviljoen op de Jakarta Fair 1971, dat toen werd vereerd met een bezoek van de Koningin, voor de Indonesische regering o.a. het pavil joen op de Wereldtentoonstelling te New York. Hij verzorgde de interieurs van talloze grote huizen, restaurants en hotels. Niet alleen is hij een befaamd decorateur, maar hij schildert en boet seert, hield zich bezig met choreogra fie, ja, wat niet al op het gebied van de schone kunsten. Chris is een duivels kunstenaar. Hij werd onlangs geinterviewd voor „The Asia Magazine", een uitgave die als bijvoegsel bij kranten in geheel Zuid-Oost Azië wordt verspreid. In Ja karta bij The Jakarta Times. Dom Mo- raes had een gesprek met hem. Het interview geeft Chris zoals hij is: snel en soms heftig reagerend; tem peramentvol, spontaan, eerlijk, met een soort van the devil may care allure de vragen van zijn interviewer beant woordend. Hij is 63 jaar volgens de kalender, maar nog altijd naar de geest 23, of 33. Een hoogst begaafd opge wonden standje! Chris heeft zijn hart verpand aan Indo nesië: van Batavia verhuisde hij naar Jakarta en in de verrukkelijke, hoogst behaaglijke en artistieke chaos van zijn woning en werkplaats aan de Jalan Yo- gya - hebt u nog moeite met de nieuwe spelling lezer?: lees dan Djalan Djogja - is nog altijd ieder welkom. Maar Chris is Nederlander gebleven "Mijn hart is Indonesisch - en wat is een paspoort waard? Het is maar een stuk papier. Hier houden ze van me zoals ik ben, zei hij tegen de interviewer. Beste Chris, moge je werkzaamheid als onofficieel vertegenwoordiger van Nederland in Indonesië nog jaren lang het symbool blijven van de goede ver standhouding tussen Indonesiërs en Nederlanders! J.H.R. FONDS 60.000 Van Botja Semawis (en periodiek van diverse anderen) kregen wij een uit dagende oproep om het Fonds 60.000 zo gauw mogelijk vol te maken. Men houde het ons ten goede, maar we zijn toch heus gestopt met al die oproepen Ze slaan niet aan, de spanning is er af, het is jammer van de plaatsruimte. Zoals de lezer wel merkt, komt het Fonds tóch wel langzaam vol. En dat is voor ons genoeg. Ook hier hebben we de Indische "wet" van het Haast U Langzaam met een glimlach leren accepteren. We zijn tevreden met de handvol "ware ge trouwen" die stoicijns net zo lang doorgaan tot het doel bereikt is. En al met al,"weet U: we zijn met die zestig mille die tanggoeng bereikt wordt, zó lekker, dat een maandje minder of meer het er werkelijk niet toe doet!

Tong Tong | 1973 | | pagina 5