Fonteijn Co - Ontsnapt aan verstening Leven En Sterven Van Een Haai v/h te DJOKJA Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 11 66 77 GOUDEN BRILJANTEN schakelarmbanden markiesringen krintjing hangers slangen oorknoppen colliers gezet in (6 tot 10Ogr.) 22 karaats goud toesoek konde peniti kabaja van 22 karaats goud MIDO 22 Karaats verlovingsringen polshorloges SEBELAH ROTAN ARMBANDEN VAN 24 KRTS GOUD (mas kertas) TJITJAK broches in 22 KARAAT goud in étui 89,50 franco huis. Dezer dagen kwamen we in contact met een paar Hagenaars, die door de decentralisatie van enkele overheidsbedrijven de stad uit gedreven waren en sinds geruime tijd ver huisd zijn vér naar het Oosten. Dat ging destijds, herinnerden we ons nog wel, met veel ach en wee gepaard en "knerssinghe der tanden". Beurtelings werd de Regering verwenst en het verloren lieve Haegje be weend. Dat konden we ons indenken. Maar we vonden NU totaal veranderde mensen terug. De nieuwe woonplaats von den ze gewoonweg geweldig! De nieuwe buurt en de nieuwe kennissen fris en boei end. Aan de omgeving waren ze nog lang niet uitgekeken; ze zaten vol plannen voor de komende jaren! En hetzelfde werk dat ze vroeger eigenlijk uitzichtloos en naargees tig vonden, interessant en vol nieuwe as pecten! In datzelfde "gat waar geen gat meer achter was"! Zelfs óns viel de verandering op die zich mentaal en in levensbeschouwing vol trokken had. Maar pas toen hun ouwe "sympathieke vriendenkring" aan onze blik voorbij trok, begrepen we wat er gebeurd was. Hier was alles nog steeds hetzelfde, even versuft en ingedommeld in een kringe tje, waarin men aan elkaar genoeg had, en waarin niets veranderde of ontwikkelde! Altijd dezelfde heiligen en dezelfde "badjin- gans". Alsof mensen niet veranderen. En dus fouten verbeterd kunnen zijn of top- waarden totaal agesleten raken en sinds dien niet geremplaceerd door andere! En alweer herinnerden we ons de mythen en sprookjes van Het Versteende Bos of Het Versteende Eiland, waar allen die er kwamen versteenden, d.w.z. niet meer ver anderden, m.a.w.: het Leven Verloren had den. En we beseften dat inderdaad voor velen Den Haag een Versteende Stad geworden is, waar inderdaad de meesten nog steeds lopen met de oude (vertrouwde?) klein- burgerlijkheidjes van zoveel jaren terug, waarin men nog steeds boos is op A of men B nog steeds djempol vindt. En b.v. nog steeds hetzelfde beeld van Indië heeft van al die jaren terug omdat men niet b.v. door Tong Tong het geografische, ethnische en culturele beeld verruimd heeft. Bekijk Uw kennissen eens wat beter. Mis schien herkent U hun versteningof misschien de Uwe! En bedenk goed: wie leeft, verandert. Wie niet verandert is net zo levenloos als de grafzerk waar hij nu al voortijdig onder begraven ligt. T.R. Lezer J. D. Pasteur schrijft ons; Hierbij nog een oud liedje, dat ik zo'n 50 jaar geleden van mijn moeder moet geleerd hebben. Ik sta niet voor 100 in voor de juist heid van de tekst, maar het kan nooit veel schelen. De wijs is goed. De inzender wordt ten zeerste be dankt. Echt Indische liedjes zijn uiterst zeldzaam, en omdat de meeste men sen geen notenschrift kunnen schrij ven, raken helaas veel oude Indische liedjes en deuntjes verloren. Of zou den er toch nog wel mensen zijn, die ze "stiekum" verzamelen. Wij hopen het zeer! - T.R. HOTEL "DE RUITER" HOUTHEM bij Valkenburg (Z.L.j, St. Gerlach 43, tel. 044C6 - 29 86 Riant uitzicht op het Geuldal doet denken aan de mooie rustige om geving van de Preanger Zeer geschikt voor diegenen die op me disch advies een rustkuur moeten onder gaan Met dieet-patienten wordt rekening ge houden Alle kamers centraal verwarmd en voorzien van warm en koud stromend water. Prijzen per persoon en per dag; incl. be diening en B.T.W. Logies en ontbijt f 15, Vol ledig pension f 25,Kamer met toilet en douche f 19,—. Kamer met voll. pension, douche en toilet f 30, 't Was Daar En Was in de straat Ma leefd' eens lang ge d'enige goede dat ie van zijn 't Was I op de kapal De stoker zat te En de haai die beet nu Dat O Heer Malheur! zo'n A larm werd toen ge Met pieken en met bijlen En zelfs een oude Die werd met schroot ge Van j al dat vele Op de plek ontstond een En de wacht kon niet meer Die zag niets meer dan En Lang nog bleef men Over de betoonde En-nu zou je 't niet ge Aan 1 boord van 's Konings lakka - in leden - zo'n eigenschap die 't vaderhaai de Lombok - en vissen want die zijn lokaas en de ikan-haai zijn blazen - met ging men 't zuurpot - van laden - en de Kroengaba overgrote beestje nog be naam georven midden in de had toen juist de stoker keek ver aas had inge sabels en ge ondier toen te twalef duimen tot den strijd be schieten ging die haai natuurlijk droogte - van al 't verschoten slapen - van pure narig haaien - in de verte wijd en praten over heldenmoed en loven maar zo schepen van 'n dit merkwaardig kalmte en be maakt men ied're zucht een donder baai haai zat had. (bis) nacht wacht schrikt slikt (bis) weer. keer. wijd. reid (bis) dood. lood. heid. zijd. (bis) feit. leid. dag slag (bis) En de wijs: 1111 2 2 2 3 2 5 6 7 refrein. 11

Tong Tong | 1973 | | pagina 11