VERANTWOORDING VAN CHRIS pro Sept. '72 t/m Febr. '73 Vanwege het feit dat, door vacantie en ziek te ik, enige maanden uit de roulatie ben geweest, komt nu de verantwoording over het laatste half jaar. September '72 Saldo 1.131,45 Inkomsten t/m Febr. '73: Mevr. v.d. Scheer 15,J. A. de Kante 25,F. von Kriegenbergh (U.S.A.) 32,Mevr. Hesseling 90,Mej. J. Kok 25,Mevr. Mathlener-Blaauw 15,G. L. de Jong 20,Mej. C. R. te Winkel 10,J. M. Bons 35, J. N. Poelman 50,F. Korteweg 25,Mevr. H. Davis 15, Rente over '72 15,66 372,66 f 1.504,11 Uitgaven t/m Febr. '73 Bogor 1 pak. 18, Depok 3 pak. 45,80 Tjiandjur 6 pak. 99,80 Bandung 11 pak. 173,40 Djokja 1 pak. 18, Djakarta 7 pak. 117,80 Surabaja 2 pak. 27,80 Pakmateriaal 25,95 526,55 Saldo pro 1 Maart '73 f 977,56 Van de dames C. Saptodewo en H. Rasma- dji die, te Bandung, zich met dit sociale werk bezighouden kreeg ik brieven waarin hartelijk dank wordt betuigd voor de hulp. Een citaat uit mevr. Rasmadji's brief: "Het doet me een genoegen U te kunnen schrij ven, omdat ik enige keren afgedankte kle ren kreeg van mevr. Saptodewo, die ze weer van U ontvangen heeft. Hiervoor be tuig ik U en de attentievolle schenkers ook namens de kinderen, onze hartelijke dank. De kinderen en de ouders zijn erg blij met de mooie kleren". Uit een brief van mevr. Saptodewo: "Er is hier een vrouwelijke kinderrechter met een miniem regeringssalaris die, toch nog naast haar eigen kinderen een tiental vreemde kinderen in huis heeft gehaald, voor wie ze alles zelf betaald. Nu, voor kleren blijft er niets over, zelfs haar eigen kinderen zijn afhankelijk van giften". Ook van Depok, van het bestuur v.d. Lem- baga Cornells Chastelijn, krijg ik geregeld verslagen plus foto's, van de verdeling der kleren. Wie er belangstelling voor heeft, kan ze ter inzage krijgen, maar dan wel gaarne terugsturen. Ook ik zou mijn dank willen betuigen voor jullie giften waardoor, deze hulp, voortge zet kan worden. Ik zou deze corresponden tie niet meer willen missen. Als de bodem van de schatkist weer te zien is, mag ik dan weer een beroep doen op jullie, zoals het vorig jaar gebeurde? Chris. Op 27 februari j.l. overleed na een langdurig ziekbed mijn innig geliefde broer PIET LOGEMAN Namens de familie: Pop van Ruyven-Logeman van Asch van Wijckstraat 15 Amersfoort Van de maker van deze fotoTheo du Marchies Sarvaas, leest U een tikkeltje meer in de Ting Ting advertenties. Onthoud de erin gedane aanbieding goed. Veel later zal men U er dankbaar voor kunnen zijn. Veel mooie dingen in Tong Tong zijn door gebrek aan belangstelling "lang zaam doodgebloed" en toen gestorven (b.v. de genealogische rubriek van Navorser). Zo raken vele foto's in de loop der jaren totaal vergeeld en zijn op het laatst onherkenbaar en worden vernietigd. Sajang voor latere geslachten. Als U in het bezit bent van een steeds erger vergelende foto met dierbare inhoud, laat hem dan tijdig herfotograferen en eventueel vergroten. Du Marchies rekent U er zeer weinig voor en U doet er later velen zeer veel plezier mee! Bovenstaande foto is mooi duidelijk en zwart, nietwaar? Hij is gemaakt van een oude kleine gele snapshot van 1910 en stelt Du Marchies voor toen hij nog een kleine jongen was en met deze "ambulance" werd getransporteerd van Sitoebondo naar Tosari om van malaria te genezen. Deze prachtige ver gt oting maakt ineens een sprong van ruim een halve eeuw naar "een nieuwe werkelijkheid" Weet U wat du Marchie in Heerde (een dorpje bij Zwolle) veel doet? Reproducties en ver grotingen maken van vergeelde foto's van ouders of grootouders van Heerdenaren, die toch blijkbaar nog altijd sympathie en respect genoeg hebben voor "opoe" om haar opnieuw te por tretteren. Ook weten ze dat in menig huisgezin van later nog wel aandacht zal bestaan voor een oude voorzaat. Hebben Indische mensen dat dan helemaal niet? Zou werkelijk later niet een blond (geworden) jongetje of meisje met trots een mooie foto willen tonen van U of Uw vrouw "uit het Verre Oosten"? Pieker er eens over en neem dan contact op met Theo. Gehaakte beursjes, sleutelhangerbeursjes, brilétuis en sigarettenétuis v.a. f 4,50 Beeldige avondtasjes in goud- en zilverkleurige tinten klein, rond genoeg voor het allernodigste f 11,50 Een nieuwe vooraad BATIKSHIRTS! Grote en kleine maten, korte mouw, lange mouw 30,en f 35, Frisse zomerkleuren! CORRESPONDENTIEKAARTEN met Indische vignetten in groen - grijs - wit - geel (10 kaarten met enveloppen) Per stel 1,50 5 stel 7,50 inclusief porto (de vorige keer abusieve lijk 4 stel gezet, moet 5 stel zijn dus 50 kaarten met bijbehorende enveloppen) Profiteer van deze opruimingsprijs! 17

Tong Tong | 1973 | | pagina 17