Droomreizen naar verre bestemmingen ITC= DE VADER VAN GWEN I. INDONESIË, SINGAPORE EN BANGKOK 19 dagen vanaf f 1.998,-* Jongerenreis vanaf f 1.5Q0,- II. MEXICO, GUATEMALA EN FLORIDA III. JAPAN EN THAILAND De familie White (zie TT 1 febr. pag. 9) kende ik per soonlijk, ging zo af en toe zelf mee op zwijnenjacht. Het gezelschap bestaande uit de notaris White, de Gewestelij ke Secretaris, de heer Otie, Frits, de oudste zoon in huis en ikzelf. Waar U de Notaris ook zag, de eenvoud zelve, steeds rookte hij de rokoh klobot van de beste kwaliteit. Het jonge maisblad, speciaal bewerkt en gesneden naar maximale lengte en met de beste Silo-tabak, in het kort gezegd, de combinatie van klobot Moentilan en tembako Silo - ongesausd - uit het Djokjase. Deze strootjes smaakten wonderwel voortreffelijk en het aroma: mystisch Midden-Java. Bovenstaand dan in het kort mijn herinnering aan de fa milie White. Deze wil ik graag verlengen met hetgeen door de heer Hein Buitenweg uit zijn herinneringen te voorschijn ge roepen werd, enkele beelden van Magelang, inderdaad het lieflijke Magelang. Het laatst, dat ik in Magelang was, was het jaar 194U en wel voor de herhalingsoefeningen van de landstor- mers, gedurende de tijd van 3 weken. Ik kan derhalve de heer Buitenweg vertellen, dat de Moordenaarslaan of Bajeman er nog was, doch reeds vol gebouwd, evenzo het oude Kerkhof aan de Kedjoeronweg. Of die thans er nog is, weet ik niet, aangezien in de Japanse bezettings tijd en daarna de bersiapperiode vele begraafplaatsen vernield werden of naar elders verplaatst. De verrukkelijke oude badplaatsen "Kalibening" en "Bla- bak" waren er nog en zullen er nog zijn. Wel waren er tussen 1913 en 1940 in Magelang twee badplaatsen bij gekomen en één op het terrein van hotel Loze en de andere "Kalipisangan", welke speciaal in gebruik was voor de militairen. Deze laatste badplaats ligt even boven de brug over de Kali Ello, in het districtsressort "Tegal- redjo", het gebied, destijds bezit van Diponegoro en één van zijn operatieterreinen tijdens de Javaoorlog 1825-1830. Voorts bestond in 1940 Toko van Eyck nagenoeg niet meer. Het oude Hinduse bouwwerk, de Borobudur, is nog steeds aan restauratie toe. De vraag rijst bij me op, of alle moeite daarvoor niet vruchteloos zal zijn. De bergketen rondom Magelang staat er natuurlijk nog onverzettelijk. De Merapi, Merbaboe, Soembing en de Sindora en de goenoeng Sewoe, waarvan de Merapi en de Sindoro nog steeds werkende vulkanen zijn. Heeft U weieens een autoritje van Magelang naar Wo- nosobo gemaakt? Zodra U Setjang gepasseerd bent, dan is de top van de Sindoro reeds zichtbaar. Na de plaatsen Temanggoeng, Parakan en Ngadiredjo komt U dan op de Kledoengpas. Na een rustpauze in de pasanggrahan voor de koffie of rijsttafel, van waaruit de Sindoro in volle glorie is te zien, reist U dan verder naar Wonosobo. Wat een klimaat, om ervan te genieten. Wonosobo, een klein plaatsje, met een Assistent-Resident en een Regent en twee hotels. Het oude hotel Marks en het nieuwere hotel "Diëng", dat echter door de aardbeving in het jaar 1926 grotendeels was vernield. Kedoe mag wel erop bogen de tuin van Java genoemd te worden. Een pracht land, van Noord tot de Indische Oceaan en van West naar Oost. Even boeiend. Dit zijn dan enige herinneringen, wellicht voor Gwen White, als voor de heer Hein Buitenweg prettig om te lezen. Abonnee. A - 19 dagen. Vertrekdata: 14 april, 30 juni, 25 augustus, 29 okto ber en 15 december 1973. Per KLM-jet. Indonesië met vele excursies, o.a. tuinen van Bogor, de Borobudur en verblijf van drie volle dagen op Bali. Vervolgens bezoek aan Singapore en Bangkok incl. interessante stadstours. Condities: reissom 2.995,- p.p. waarin begrepen accommodatie in 1e klas hotels, incl. ontbijt en enkele andere maaltijden, excur sies en Nederlandse reisleiding. B - Zelfde duur en vertrekdata als hierboven, doch accommodatie bij particulieren in Djakarta en in eenvoudige hotels in Bangkok en Singapore. J Condities: reissom 1.998,- p.p. (uitsluitend accommodatie zoals vermeld). C - 18 dagen. Vertrekdata: 23 mei, 18 juli, 7 november 1973. Per SAS naar Bangkok, Djakarta en Jogjakarta, incl. vele excursies. Verblijf van enkele dagen op Sumatra aan het Toba Meer. Terug reis via Singapore. Nederlandse reisleiding. Condities: reissom 2.995,-, wederom 1e klas hotels en vele maal- tijden. D - Een 29-daagse excursie voor jongeren van 12 t/m 25 jaar per KLM-jet. Vertrekdata: 25 juni, 2, 9, 16 en 23 juli 1973. Contact met jonge Indonesiërs, voornamelijk studenten. Reisroute: Djakarta - Buitenzorg - Bandung - Jogjakarta - Semarang - Surabaja - Tretes - Bali. Condities: reissom ƒ2.380,- p.p. waarin begrepen accommodatie in eenvoudige doch zindelijke hotels in twee- en meer-persoons- kamers incl. ontbijt en verschillende andere maaltijden, excursies en Nederlandse reisleiding. E - Vertrekdata als D. Inbegrepen: 7 overnachtingen in een een voudig hotel in Djakarta, alsmede vervoer van vliegveld Djakarta naar hotel en v.v. Terugreis mogelijk op andere datum. Condities: reissom 1.500,- p.p. incl. accommodatie zoals vermeld. Uitsluitend voor jongeren van 12 t/m 25 jaar. 18 dagen - vertrekdata: 19 mei, 30 juni, 13 oktober 1973. Per KLM naar Mexico. Vele excursies o.a. de Pyramiden van Teatihuacan, Tula, Taxco, Acapulco; het meer van Atiklan alsmede Antigua in het prachtige Guatemala en tenslotte in Florida een cruise per jacht en een tocht door de Everglades. Condities: reissom 2.995,- p.p. waarin begrepen accommodatie in 1e klas hotels incl. ontbijt en verschillende andere maaltijden, excursies en Nederlandse reisleiding. Kerstreis naar Japan met vele excursies, o.a. naar Kyoto en Hakone en Thailand met 1 week aan het strand of keuze uit vele andere mogelijkheden zoals Penang, Birma, Hong Kong etc. Nadere gegevens zijn binnenkort beschikbaar. In verband met bepalingen van de Rijksluchtvaartdienst en van de IATA is men verplicht bij dit tarief een waardecoupon ten bedrage van 463,- te kopen. Voor dit bedrag kunt u verschillende toeristische diensten zoals excursies, maaltijden etc. kopen bij de vertegenwoordiging ter plaatse. Voor volledige programma's en nadere inlichtingen: ITC, Gebouw 106, Schiphol-Oost, tel. 020-454051 of alle ANWB kantoren.

Tong Tong | 1973 | | pagina 18