15 jaar PASAR MALAM den haag HOUTRUST 25 JUNI t/m 1 JULI 1973 1 APRIL Naar de bergen van Indonesië Lustrum tentoonstelling "DINO" OPENINGSTIJDEN maandag t/m donderdag 14 tot 23 uur; vrijdag 14 tot 24 uur; zaterdag 11 tot 02 uur 's nachts; zondag 13 tot 23 TOEGANSPRIJZEN volwassenen 3,kinde ren tot 12 jaar f 1,—; groepen van 20 of meer ƒ2,25 per persoon; maandag t/m donderdag 65+ 1,50. Op NS-stations zullen goed kope Trein-Toegangsbiljet- ten verkrijgbaar zijn. VOORKOM LANG WACHTEN BIJ DE KASSA'S BESTEL UW ENTREEBILJETTEN PER GIRO U kunt nu reeds uw entreebiljetten voor de 15e PASAR MALAM Den Haag bestellen door storting van het ver schuldigde bedrag - vermeerderd met f 1,25 porto- en admin. kosten per bestelling - op giro 75 83 89 t.n.v. stichting TONG TONG, afdeling Pasar Malam, Den Haag. U krijgt de kaarten dan ongeveer een week voor het begin van de Pasar Malam toegestuurd. Alle inlichtingen: stichting TONG TONG. Lange Voorhout 25 B, Den Haag, (070) 18 05 85 en 64 52 49 Misschien is de veranderlijkheid van mens wel de oorzaak dat hij zich altijd aangetrokken zal voelen tot de onver anderlijke schoonheid van een berg landschap. Wie van ons zal ooit een bergtocht, een vacantie in de bergen of het leven en werken op een berg- onderneming kunnen vergeten? Het is daarom een uitstekend idee van het reisbureau Hoyman en Schuurman een Indonesië-reis te organiseren die voornamelijk langs en over de mooiste bergen en bergplateaux leidt. Deze tropenreis begint bij Medan (in Singapore wordt overgestapt) en voert U via Brastagi, Pematang Siantar naar Parapat. Men logeert, luncht of dineert op de mooiste plaatsen, er zijn bus tochten, maar ook kansen genoeg om zelf bekende plekjes op te zoeken. Na Djakarta komt een uitgebreid be zoek aan de Preanger aan de beurt om dan via Tjitjalengka, Garut, Tasikmala- ja, Banjar, Madjenang, Purwokerto (Gg. Slamat) naar Banjumas en Bandjarne- gara te reizen. Tussen de Sumbing en Sendoro, in Wonosobo wordt over nacht. Een onvergetelijke herinnering neemt U straks weer mee aan het Diëng- plateau, aan de Gunung Lawu, Saran- gan, Ngawi, Maospati, Magetan. Logies in Sarangan. Daarna Oost-Java met Trètes, Malang, met een overnachting in het hotel op de helling van de Ardjuna. Natuurlijk zal Bali niet worden over geslagen, want ook dit eiland heeft prachtige bergplaatsjes. De reisroute combineert natuurschoon met nijver heidscentra, beiden liggen op Bali nauw bij elkaar. Alles bij elkaar lijkt het ons een ver rukkelijke reis met "alles wat je in In donesië gezien moet hebben", Jakarta, Bogor, Bandung, Jogja, Surabaya en bovendien nog: onze bergen. Een reis op zichzelf waard. (voor meerdere inlichtingen zie adver tentie op pag. 10 in dit blad, of tel. 020 - 24 16 77, Rokin 36, Amsterdam) Verscheidene van onze lezers blijken over een beter geheugen te beschikken dan de redaktie, althans zolang het over aprilmoppen gaat. Zo brengt lezer Bronmeijer in herinnering een van de best geslaagde grapjes uit een der Bataviase dagbladen: de aangekondig de aankomst van een exemplaar van de befaamde Orang pendek uit Mid- den-Sumatra - een mysterieus ras van kleine mensen die in het oerwoud zouden leven en erin geslaagd waren alle aanraking met de buitenwereld te vermijden. Inderdaad was de Orang pendek geruime tijd een onderwerp van discussie en het ligt dus voor de hand dat de aankondiging, dat men er eindelijk een "gevangen had en naar de hoofdstad zou over brengen duizenden op de been bracht. Helaas, helaaswat er kwam, niet de Orang pendek! Eén April! Lezer Hogewoud zend ons geen april grap, maar wel een mogelijke verkla ring van het feit, dat de eerste van de vierde maand internationaal de dag is, waarop men elkaar voor de gek mag houden. Volgens de moeder van onze briefschrijver zou 1 april de dag zijn, dat Christus door Pontius Pilatus naar Herodes zou zijn gezonden, (zie Lucas 23 v. 6-12). Maar dat was dan wel een lugubere aprilgrap en deswege verbood zijn moeder hem dan ook, ooit iemand op 1 april voor de mal te houden. Tenslotte nog dit: Verloor Alva zijn bril op 1 april of kreeg hij een "bril op de Neuse"; dat is namelijk de oospronke- lijke lezeing van het befaamde gedicht je. In die lezing betekent een bril op de neus zoiets als een pin op de neus krijgen. In beide lezingen: een bril op de neus en het verliezen van een bril, als waarvan het thans nog welbekende liedje spreekt, behoudt de woordspe ling bril-Den Briel natuurlijk zijn bete kenis. In het kader van haar lustrumfeest or ganiseert de Indisch Nederlandse Or ganisatie (DINO, Emmaplein 20, Bergen op Zoom) naast een voetbaltoernooi en kindershowmiddag, ook een expositie met 's avonds een culturele avond. Onder het motto: "Indonesië, kunst en kuituur" wordt op zaterdag 5 mei 1973 in de zalen van "De Korenbeurs", Pot terstraat 50 te Bergen op Zoom een ééndaagse expositie georganiseerd, die wordt afgesloten met een culturele avond. Voor wat betreft de expositie, hebben wij dankzij de hulp van Indonesische ambassade, Kon. Instituut voor de Tro pen en vele andere instellingen, een uitgebreide collectie kunstvoorwerpen - waaronder prachtige schilderijen - tot onze beschikking. Tijdens de culturele avond zullen voor ons optreden: het duo Samiran en Mariani, het krontjongorkest "Sinar Su- ria" o.l.v. Hugo Dumas en met zang van Sylvia van Renesse en Gijs Patti- wael, de "Melati's, de pentja-silat groep "Tetap-Setiah" uit Waalwijk, e.v.a. Ook auteur Johan Fabricius zal uit eigen werk voordragen. Tevens zal hij des kundige toelichting verzorgen bij enige andere programma onderdelen. Hierdoor zal een uitgebalanceerd pro gramma ontstaan van muziek, dans, voordracht en andere vormen van cul tuuruitingen. De expositie is geopend van 10.00 tot 18.00 uur én tijdens de culturele avond. De aanvang van de Culturele avond is om 20.00 uur precies. 7 Op 21 januari 1973 overleed te Kaap stad, tot onze diepe droefheid, onze lieve man, vader, behuwd- en groot vader Dr. Johann Engelke Wilken Heubült geboren 28 juli 1906 Kaapstad: E. J. M. Heubült-Arends Heemstede: W. W. H. Heubült J. M. Heubült-Hessels Harderwijk: M. E. Karsenbarg-Heubült J. J. Karsenbarg Petra, Ingrid, Marian Correspondentie-adres: Lijsterbeslaan 8, Harderwijk, Tel. 03410-4393 De begrafenis heeft plaats gehad vrijdag 13 april om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Harderwijk

Tong Tong | 1973 | | pagina 7