1 oud PASAR MAbAM Sudjojono exposeert in Hotel Des Indes In memoriam A. C. de Groot AMSTERDAM WERFT ABONNEE'S! Het gouden bruidspaar: Frans en Fien Busé Onder Indisch gasten wordt niemand helemaal vergeten. Ver of nabij, zeer bekend of minder bekend, maar alle maal "familie". Deze zin trof mij bijzonder bij het lezen van het artikel van T.R. in Tong Tong no. 18. "Allemaal Familie" En als er een gouden bruiloft in deze "familie" te vieren valt, dan zou dit inderdaad geweldig gevierd moeten worden. Niet alleen met alle kinderen en kleinkinderen, maar met de hele "familie". Want een gouden feest is een heerlijk feest, een feest van dankbaarheid. Maar wat te doen als het bruidspaar in Mississippi woont het diepe zuiden van de Verenigde Staten? En daar zitten ze inderdaad. Frans en Fien, de Busé's van Bandoeng. Noem de naam en een ieder denkt onmiddellijk aan de vele bioscopen die in Bandoeng door hen geëxploi teerd werden. En nu, 8 juni 1973 vieren ze hun gouden bruiloft ver van alle vrienden die ze zo graag op deze dag om zich heen hadden gezien. Maar onder Indischgasten wordt nie mand helemaal vergeten. Ik geloof stellig, dat velen die dit lezen in gedachten deze dag mee zullen vie ren in Jackson, 149 Leavell Woods Drive Mississippi U.S.A. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen MODERNE LECTUUR "De dag dat de overheid besloot om de urinoirs te betegelen, was een zwar te dag in de literatuur. De potloden pak ten niet meer op het gladde oppervlak, en honderden zochten een uitweg, gingen zich op papier uitleven en ga ven het later uit" - P.G. Woodhouse. Van 1 tot 10 mei a.s. zal in Hotel des Indes in Den Haag de Indonesische kunstschilder S. Sudjojono exposeren. Deze expositie "Uit het werk van Su djojono" omvat een veertigtal recente en oudere schilderijen. Ook is een aan tal moderne semie-abstracte batikdoe ken van diverse Indonesische kunste naars te zien. Sudjojono "de vader van de moderne Indonesische schilderkunst" exposeer de in 1937 voor het eerst in de Kunst kring in het toenmalige Batavia. In 1970 ontving Sudjojono van de Indonesische regering de gouden medaille voor de kunst. Op uitnodiging van het Genootschap Nederland-lndonesië is de kunstenaar momenteel in Nederland. Tot 1 mei exposeerde hij in het Tropeninstituut in Amsterdam. De expositie in Hotel des Indes (Lange Voorhout 54-56, Den Haag) wordt ge organiseerd door het Genootschap Ne derland-lndonesië en de Stichting Tong Tong in het kader van de actie voor een Indonesisch kunstcentrum - de Galerie Indonesië - in Den Haag. De tentoonstelling zal dinsdag 1 mei a.s. om 20.30 uur worden geopend door Dr. C. Nagtegaal, vice-voorzitter van de commissie van advies inzake de uitvoering van het cultureel verdrag tussen Nederland en Indonesië. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 11.00 - 18.00 uur. Red. Wi Op 30 april vierde Koningin Juliana haar 64ste verjaardag. Wij bieden Hare Majesteit onze eerbie dige gelukwensen aan en wensen haar te midden van de Koninklijke Familie nog vele voorspoedige jaren toe. Op 23 april jl. overleed in de leeftijd van 76 jaar te Den Haag de Heer Alex ander Constant de Groot, die in kringen van Indische radio-amateurs grote be kendheid genoot. De Heer de Groot behoorde in het begin van de twintiger jaren tot de pioniers van dit toen in opkomst zijnde medium. Op 12 maart 1927 ontving hij als eerste in Indië de uitzendingen van Philips uit Nederland. Van zijn hand verschenen in ons blad enkele malen publicaties over de radio-historie in Indië. Tong Tong brengt hierbij deze radio-pionier een laatste groet. Red. Spectaculaire Karate-gevecht demonstraties, maar dan ook betoel-betoel. 31 mei t/m 3 juni 1973 AMSTELHAL RAI GEBOUW Inlichtingen: Alkmaar Willem Bartiusstraat 6 Tel. 02200- 1 18 65 3

Tong Tong | 1973 | | pagina 3