RAPAT VAN ,DJOKJANEZEN' .rijen dik voor de deur in de regen te wachten. Allerwege blijde ontmoeting en herkenning. Het is opmerkelijk en verheugend dat er in de laatste jaren zoveel reünies worden gehouden van allerlei Indische groeperingen b.v. van de Dodenspoor- weg, diverse Jappenkampen, scholen, sportclubs, plaatsen en streken, alle met de gemeenschappelijke gedachte: Vergeten doen we niet, of: Wel uit het oog, maar niet uit het hart. De grote vraag bij het organiseren van een re- unie als deze, waarbij meer dan 480 personen waren, is: Hoe doe ik dit? Van de fele factoren, waarvan een goe de uitslag afhankelijk zijn, noemen we: Hoe krijg je voor de eerste keer een voldoend aantal reünisten uit heel Ne derland bijeen, waarbij ook familie en belangstellenden niet over het hoofd mogen worden gezien? Véél, véél cor respondentie via via Het bepalen van het meest gunstige punt van samenkomst, bespreken van een zaal of andere gelegenheid, het vinden van een ensemble dat passende muziek speelt. Vind een uitgesproken goed Indisch restaurant dat kan zorgen voor een maaltijd, die bij iedereen in de smaak valt. Indeling van het dagprogramma, zo dat letterlijk niemand zich hoeft te ver velen. Vierhonderdtachtig man "organiseren", dat is dus de grootte van een Indisch bataljon, daar is iemand voor nodig van de kwaliteiten van een majoor of overste. Met 'n hele staf van officieren en onderofficieren plus een administra tie-kantoor! Heeft U er nu een idee van hoe veelomvattend zulk werk is? En dus ook hoeveel bijzondere talenten zitten in menig onopvallend burgertje dat "uit heimwee" oude vrienden bijeen trommelt? En wat de vrienden betreft: welk een trouw en vriendschap voor een voor bije stad moet het zijn, die zóveel mensen bijeenbrengt van heinde en verre, en tegen zovele opofferingen en kosten! Al ben je helemaal niet bij bels aangelegd of zo, je denkt als je hoort van die reünies tegen wil en dank aan "En zij gingen allen om be schreven te worden, een iegelijk naar zijn eigen stad" van Lucas 2. Er zit waarlijks iets essentieel goeds en moois in! Is de reünie een daverend succes zo als deze, dan worden er al gauw plan nen gesmeed voor de volgende, zo mogelijk NOG gezelliger samenkomst. Zo werd er in dit kader op 7 april jl. een "Reünie Djokja" in Rotterdam ge houden, georganiseerd door de heren Wim H. Bos en Hans Maitland. Wij zijn - als niet-Djokjanezen - niet van de partij geweest, maar hoe daverend het wel was, kunnen we opmaken uit de foto's van Drs. R. L. Mellema en de ooggetuigen-verslagen van de twee jeugdige hostessen Ike Roelfsema en Annemarie Bos. Het woord is aan de dames: Verslag 7 april 1973 Om een uur of 12 kwamen mijn vader, moeder en ik op ons dooie gemak aan gereden, om rustig de boot in orde te brengen. Dat „rustig" kan weggelaten worden, want we waren nog geen vijf minuten aan boord, of de eerste gas ten stonden al te trappelen van onge duld. Een uur later stond men twee rijen dik voor de deur in de regen te wachten. De mensen, die binnen waren, dromden samen voor de deur, terwijl Ike Roelfsema en ik als plicht hadden de mensen vriendelijk, doch zeker naar .er werden groepjes gevormd.. .het was een gekakel van jewelste.

Tong Tong | 1973 | | pagina 12