0p een dag in 1909 BINNENKORT 2 PRACHTIGE FOTOBOEKEN VAN HEIN BUITENWEG: Het land waar de gamelan klinkt f 19.50 Wat wij in ons hart sloten (herdruk) f 19.50 64 jaar geleden trouwde in Semarang Elly Klein (dochter van de president van de Raad van Justitie) met Daan van der Made (uit de suiker). Even scherp als op deze foto te zien is, staat het Oma van der Made nog voor de geest: "De beide dames met een hoed op, waren resp. Mevr. Blank en Mevr. Bouricius. Hun echtgenoten, Blank Adm. van Sf. Tirtoin Pekalongan en Bouricius Adm. van "Ketegan" bij Sb. waren mijn getuigen - de beide achteraan staande heren, t.w. Roscam Abbing blond en Rombouts donker haar, de getuigen van mijn man, eveneens ge'èmpl. in de suiker. Later Abbing baas op Sf. in Tegal en Rombouts, bouwmachinist van de nieuwe fabriek "Tjomal". Ma in een zwartzijden japon (zonder hoed) en Pa nogal vooraan, en de 4 bruidsmeisjes, w.o. Juffr. G. Krüsemann (dochter van de firmant van Mirandolle Voute), en mijn drie zusters. 't Koetsje kreeg mijn vader te leen van een chinese kennis, koetsier en paarden waren van mijn ouders Mijn bruidsjapon van taftzijde was gemaakt door Mevr. Angenent, dè algemeen bekende naaister van alle bijzondere maaksels, hoewel Ma voor ons en voor zichzelf alles zelf maakte. Maar een japon met een sleepje durfden wij niet aan! De receptie was de avond tevoren geweest. Na 't Stadhuis volgde een diner dinatoire door Smabers geleverd, en daarna vertrokken wij naar de Oosthoek met de trein." Bestel nu per giro 6685, boekhandel Tong Tong (geen bedrag invullen, portokosten komen er nog bij) van alles bewaren YVON NOORDAM-WEIJGERS de vrouw die allerlei rommel bewaart: moertjes, paperclips, plastic roerstaafjes, gebroken ballpoints, houtjes en touwtjes en er Kunst van maakt. Prachtige en gees tige collages die in kleur en expressie wed ijveren met haar prachtige geborduurde wandkleden en schilderijen. Ze doet van alles, goed en razendsnel. Ze heeft het razend druk, reist het land door en zelfs uit voor exposities, opdrachten, lessen. Zo be zet is Yvon dat ze dit jaar alleen de pasar malam in Amsterdam zal "doen". In haar stand "Gambarini" (zo kleurig en bijzonder, kunt U niet missen) kunt U haar werk komen bewonderen en kopen en haar alle oren van het hoofd /ragen, over alles wat met hand werken te maken heeft. Ze helpt U graag!

Tong Tong | 1973 | | pagina 19