Wij zijn in nood!! Verre vrienden Waar is Walujadi Tur? De abonnementsgelden voor het lopende jaar zijn nog lang niet allemaal binnen. Hoewel we dus al vier maanden in het jaar 1973 zijn, is in totaal zo n 20 tot 25 duizend gulden nog niet binnen. Dat is voor zo'n klein blad als Tong Tong een schrikbarend groot be drag. Het vorige jaar was er óók al zo'n achterstand, waarvan inderdaad in de loop van de tijd toch nog een 30% is binnengekomen. Maar dat blijft een gok - en voor het maken van sluitende begrotingen (en winst en verliesrekeningen) is het een lastige perkara, waar onze accountant terecht van zegt: voor het definitief afsluiten van de boeken kunnen we daarvoor onmogelijk blijven wachten! Dan moet er afgesloten wor den met verlies. En kleine ondernemingen als Tong Tong kunnen zich geen verliezen veroorloven, want dan krijgen we geen credieten meer om een beetje vooruit te kunnen werken. Want U weet wel, de Staat mag miljarden schuld maken, en grote steden als Rotterdam en Den Haag mogen vele miljoenen in het krijt staan, maar op kleine adiks zoals Tong Tong stort de fiscus neer als een gier! Please laat het niet zo ver komen, lezers. En mogen we daarbij vooral onze lezers in het buitenland wat aanporren? U hebt allemaal een aan maning gehad, dus vergeten kunt U het niet. Maar pak dus NU even gauw dat chequeboekje, ja? Dank UI Dan gaan we allemaal nog minstens één jaartje meeI I I Maar als we dit jaar af en toe één of een half nummertje moeten opoffe ren (en nóg blij mogen zijn dat we niet troesdoor éénmaal per maand uitkomen) dan weet U op z'n minst dat het met de rug tegen de muur erg moeilijk vechten is! Een goede buur is beter dan een verre vriend - maar dat is geen reden, om verre vrienden te vergeten. Dat deed de familie Van Elten-Tikoalu in Safety Bay (W. Australië) dan ook niet. Zij zond ons met gepaste trots kranten knipsels met het bericht, dat hun zoon Charles (15) is onderscheiden met de Sergeant's Trophy en daarmee de titel van Dux heeft verkregen. Hij was de beste van meer dan 120 cadetten. De trotse vader schrijft ons dat daaruit weer blijkt dat "ook in Aaussieland de Indo tetap poekoel troes". Onze ge lukwensen! O ja, de familie Van Elten is dankzij Tong Tong ook in aanraking gekomen met de familie Van Eek in Darwin en dat interesseerde oud-medewerkers van het Bataviaasch Nieuwsblad zoals Tjalie en Jan Ritman natuurlijk bijzon der: de vader van Van Eek, Sjoerd, was jarenlang administrateur van hun krant. Er zijn zeker nog TT-lezers, die hem (nu al geruime tijd overleden) heb ben gekend. Het zal hun genoegen doen te vernemen dat de zoon en zijn vrouw door Van Elten "prachtlui" wor den genoemd. WIE HELPT? Welke dame of heer, die behalve vrije tijd ook wat over heeft voor een mede mens, is genegen een oude heer die slecht ter been is, te bezoeken? Voor een korte wandeling, wat boodschap pen of zomaar wat gezelschap? Dage lijks is misschien teveel gevraagd, maar wie weet kan er worden afgelost? Ui teraard tegen vergoeding. Bel op, maak een afspraak met R. Soute, verzorgingsflat Louis Davidstr. 459, Den Haag. Tel. 23 21 22. Erg graag! REPRODUKTIES OUDE FOTO'S FOTO SERVAAS Elburgerweg 28, HEERDE "VIJF MINUTEN VOOR TWAALF" Een veel gehoorde symbolische tijds aanduiding van een naderend einde: van de wereld, van grote welvaart, van vrede en rust, ja zelfs van ons eigen leven. Nog maar vijf minuten: het zal betoel niet lang meer duren! Maar wat DOE je als je er écht van overtuigd bent dat het ergens voor al heel laat is? Ach-och-ach roepen voor de hele wereld, uitgezonderd ikke? Stilletjes hopen dat het niet écht zo laat is en je gerust nog een tijdje kan door gaan met de verkeerde dingen? Hele maal de moed opgeven en vlugger dood gaan? Je als een "dodelijk ge wond" dier" afzonderen en de tijd doorbrengen met wenen? Of weet de lezer iets anders en beters? T.R. DE DRIE L's Lievelingsuitspraak van Lilian Ducelle: "De wereld gaat aan de drie L's ten onder: lauwheid, laksheid en lafheid. VIER PAGINA'S EXTRA Wij voegen aan dit nummer vier extra pagina's toe, omdat wij plotseling zoveel aanvoer kregen van advertenties dat onze redac tionele kolommen erdoor in de verdrukking kwamen. Lukken die 4 pagina's nochtans in dit nummer niet, in het vólgend nummer vast wel! Kent iemand Walujadi Tur (broer van de beroemde schrijver Pramudaya A- nanta Tur) en waarschijnlijk geboren te Blora of diens familie? Wil degene die zijn adres of andere gegevens kan ver strekken ze doorgeven aan H. G. C. van Woerden, Uilenstede 19 (kamer 13), Amstelveen, tel. 020-45 67 71. W. Tur en zijn familie bevinden zich in moeilijke omstandigheden in Indonesië, maar kunnen bij gebrek aan gegevens niet geholpen worden.. De heer van Woerden is onderwijzer en zegt dat hij geen verstand heeft van politiek. Hij doet dit werk voor Amnesty international welke organisatie o.a. slachtoffers helpt in de z.g. "landen met kolonelsbewind". Politiek bekeken wordt Tong Tong koloniaal geacht, bo vendien sympathiserend met het "Indo nesië van de kolonels" maar bereikt gelukkig veel relaties in Indonesië, dus kan men via Tong Tong eventueel ook communistische relaties bereiken. Natuurlijk willen wij geen mens de kans ontnemen uit moeilijke omstan digheden te komen waarin hij mis schien buiten zijn wil gekomen is. Dus gaat de oproep hierbij. Hoewel wij en de communistische mensenredders be seffen hoe licht Tong Tong hierdoor wéér in opspraak kan komen. Intussen weten we wel dat we tegelijkertijd communistisch én koloniaal beoordeeld (en veroordeeld) worden, maar toch al tijd wel goed genoeg zijn om links en rechts ongelukkigen te redden, die het slachtoffer geworden zijn van ons ui terst idealisme! Dat immers altijd voert tot een genadeloos "écrasez l'infamel". Of naar links óf naar rechts. En wie ertussen zit, raakt altijd dubbel besmet! Het is zo vermoeiend Red. Kabar ini Penting Sekali voor Sobats van GAMBARINI (Yvon Noordam-Weijgers) Wegens buitenlandse aktiviteiten dit jaar niet in Houtrust, maar enkel tijdens PASAR MALAM RAI-AMSTERDAM is de nieuwste collectie: Schilderijen, pentekeningen, wandkleden, collages, borduurpatronen, etc. Thuis na Tel. afspraak H. M. Dykl. 33, Badhoevedorp 02968 - 40 07 3

Tong Tong | 1973 | | pagina 3