Fonteijn Co - wh ,e d,ok'a "Dank zij Gods grote genade" Gedurende de UITVERKOOP van 19 juli tot en met 9 augustus op ALLE artikelen 10% toï 20% korting BATIK Toen onze oudste zoon was geboren schreef mijn man aan mijn vader: Met onze eerbiedige groeten. Vader, vandaag Zaterdag Legi de 17de Juli om half drie 's middags is uw dochter van een zoon bevallen. We hebben hem lan genoemd naar een Schotse vriend. Moeder en kind maken het goed. We zouden het zeer op prijs stellen indien U hem ook een naam gaf en ons, op grond van zijn geboortedag en uur, verdere bijzonderheden zou willen geven over zijn karakter en zijn ver dere levensloop. Wij vragen uw zegen, uw zoon S. Het antwoord kwam een week later. Onze zegen zij voor onze kinderen en kleinkinderen. Mijn zoon, je moeder en ik zijn zeer verheugd te horen dat ons een nieuw kleinkind is geschonken. Hieronder laat ik de bijzonderheden volgen over zijn karakter en de gun stige en ongunstige invloeden die zijn geboortedag met zich heeft meegeno men. In verband hiermee hebben je moeder en ik besloten om hem de naam Santosa (sterk) te geven. Moge Gods zegen op jullie allen rusten. Je vader T. Zijn wuku (wuku is het tijdstip van de geboorte dat het karakter en het lot van de mens bepaalt) heet Watu Gu- nung. Zijn voorkomen: is als de maan die door de ochtend wordt verrast, dus vaag, onbeduidend. Zijn karakter: is grootmoedig. Zijn symbool: het doodsbed van een reuzenkoning omgeven door een hek. Laat hem geen waaghalzerijen uithalen. Zijn ongeluk: is mishandeling, gunstige invloeden: zijn struiken; hij moet zich steeds daarmee omringen, paarden, indien hij paarden zou fokken zou hem dit grote rijkdom bezorgen. Geef een selamatan voor zijn welzijn van: 1 tros pisang radja, 1 tros pisang gabu, 1 tampah vol gele mundu, vruch ten die in de grond, op de grond en boven de grond zitten en geld ter waarde van een satak sawé hon derd centen). lan Santosa is nu officier-piloot bij de Indonesische Luchtmacht. De eerste drie maanden van zijn opleiding was hem ieder contact met ons verboden. Toen hij eindelijk, voor 3 kostbare da gen, mocht thuiskomen, was hij brood mager, met holle ogen en de dolste verhalen over de ontgroening, die voor al zijn jongere broers de grootste pret bezorgden. Maar als hij zich onbe spied waande, zag ik een blik in zijn ogen, die, meer dan woorden, vertelde dat hij door de hel was gegaan. De Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 46 46 47 Nog enkele stuks STALEN MIDO Heren polshorloges 15% korting hel, hoewel later iets lichter, duurde een jaar. Dank zij Gods grote genade, die mijn ouders heeft ingegeven hem de naam Santosa te geven, is hij sterk van lichaam en geest gebleven. KOESADALINA Noot van de Redactie: Zo gaf de oude Javaan aan zijn nako melingen hun lotsbestemming mee, zo als die uit oude geschriften afleesbaar was. Hierin ligt een aparte wijsheid die het Westen niet kent en die wij geringschattend "oosters fatalisme" of "passieve oosterse gelatenheid" noemen. Daar staat tegenover dat elke westerse baby "in het wilde weg" op groeit. Met alleen onderwijs naar fi nanciële draagkracht, studiebeurzen en computers. En misschien nog wat as trologische gissingen. En eventueel zelfs zonder godsbesef of lotsbesef. Wie echter iets afweet van de tijdre kening volgens de Woekoe-kalender (en navenante studies) zal merken dat de z.g. "geheime leer" der Javanen een enorme wetenschap is, die jarenlange studie eist. Daar heeft de doorsnee Europeaan geen trek in en geen tijd voor. Wat o.m. maakt dat wij de meest serieuze Nederlandse studie op dit gebied, van Van Hien ("De Javaanse geestenwereld") kribbig hebben weg gestopt. Wij willen het Raadsel van het Leven leren uit een verkorte handlei ding. Hoe kééénI Het was enig in Tong Tong No. 24 de loko- motip van de destijds beroemde kereta api te zien. Met ]ava-verlof vanuit Sumatra was het voor ons altijd een genoegen daarin door Java te rijden. Op Sumatra reden we in de buurt van Medan ook met kereta api, van de D.S.M. (Deli Spooriveg Mij, of Damned Slow Motion), waarvan bijgaande een in Pangkalan Brandan in 1936 genomen fotootje met twee passagier- tjes op de stilstaande lokomotip. G. SLOTBOOM KAJOEPOETIH-OLIE De beste kwaliteit die we konden krijgen. Neem nu een fles (hoop dat U 'm niet nodig hebt!) want straks is het weer wachten op een nieuwe zending. 100 cc. fles f 6,50 cc. 3,25 (porto 90ct-60 ct.) om te dragen: beeldige lange rok ken (de nieuwe mode), shirts ja ponnen, jasjes, sjaals, om te gebruiken: place-mats en servetjes, kleden, lopers, kleed jes. Handbatik en fijne tjaps. Komt U 18 augustus (zaterdag) weer eens kijken? Veel nieuwe artikelen! Toko Tong-Tong 11

Tong Tong | 1973 | | pagina 11