VACANTIE SLUITING 15 juli tot en met 15 augustus BOEKHANDEL EN TOKO TONG TONG van Arcken BOEKHANDEL TONG TONG ONZE GEZONDHEID III Dat betekent dus ook 4 zaterdag-verkopen TUTUP: 21 en 28 juli en 4 en 11 augustus. 18 augustus bent U weer welkom! Vacantie is het niet voor ons personeel, want van de sluiting maken we gebruik om onze zaak op orde te brengen en schoon te maken, dat is er door de drukte van de laatste maanden niet van gekomen. Administra tie, advertenties en abonnementen blijven open. Ook kunt U bestellen, telefonisch of schriftelijk en we zullen als de tijd het toelaat ook de verzending zo vlot mogelijk doen. Maar we hopen dat U begrip hebt voor de noodzaak van de sluiting en het "binnenwippen" uitstelt tot augustus. Dank voor de medewerking en Uzelf een prettige vacantie toegewenst! Tong-Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag Tel. 54 55 00 In zijn "obat kuat berdjalan" op blz. 7 in T.T. van 1-5-'73 had Bosganger het over: SUGGESTIE. Nu is positieve autosuggestie (zelfsuggestie) minstens even belangrijk als die lepel honing. Wij hebben positieve en negatieve au tosuggestie; positieve autosuggestie bevordert succes in: het werk, behan deling van zieken, enz. negatieve auto suggestie werkt juist succes in idem- dito tegen. Dat wist men reeds eeuwen geleden; de priesters, priesteressen, medicijn mannen maakten daar dan ook gere geld gebruik van. En ook nü nog ge bruikt men dat regelmatig. Bekijk en beluister maar de politici, kunstcritici, advertenties, etc. Maar vergeet vooral niet, dat juist in de handel het motto geldt: Welvaart (de buidel van de ver koper) gaat vóór het welzijn van de consument. Nu twee unieke voorbeelden uit mijn Mataram-praktijk. In de jaren 1949-1951 was ik geneesheer-directeur van het ziekenhuis in Mataram (de hoofdplaats van West- en tevens heel Lombok). Bovendien was ik de enige chirurg voor het hele eiland; verder was ik ook nog apotheekhoudend geneesheer. Ik gebruikte veel medicijnen van Rath" kamp en van van Gorkom, die hun ta bletten bestempelden met resp. R en v.G. Hier volgt het unieke geval van negatieve autosuggestie. Op een dag waren mijn R-codeine ta bletten van 10 m.gr. op en had ik nog slechts v.G.-codeïne tabletten van 20 m.gr. Ik wilde één van mijn patiënten die v.G. tabletten geven, maar hij wei gerde pertinent met de woorden: "Ka- sih njang tjap R sadja (geeft U mij maar die R-tabletten. Ini tidah tjotjok (deze helpen mij niet). Ik vertelde hem dat v.G.-tabletten net zo betrouwbaar wa ren als de R-tabletten en bovendien waren deze 2 x zo sterk. Maar mochten de v.G.-tabletten echt niet helpen, dan kon hij weer de gewone R-tabletten krijgen zodra de eerstvolgende K.P.M.- er binnen kwam. En ja hoor, direct na binnenkomst van de KPM-er was me neertje present, want de v.G.-tabletten hadden natuurlijk niet geholpen on danks de dubbele sterkte. Want hij had zichzelf gesuggereerd: Tablet tjap v.G. tida tjotjok I I I En nu het unieke positieve geval. Op een zeer drukke middag gaf ik een patient uit een ver afgelegen klein dorpje een recept en zei tegen hem: „Ini obat buat 7 hari (deze medicijn is voor 7 dagen); di minum 3 x sehari 1/4tjangkir (dagelijks drinken 3 x kop je). Natuurlijk bedoelde ik de voorge schreven drank. Die brave ziel heeft echter mijn recept keurig in 21 gelijke stukjes geknipt en trouw één stukje ingenomen met kopje koffie. Hij heeft, onwetend, zich zelf genezen met behulp van positieve autosugges tie. Zeer waarschijnlijk redeneerde hij zo: "Een dokter die in zo'n groot huis woont en er een auto plus chauffeur op na kan houden (alles van de dienst, wat hij blijkbaar niet wist) moet beslist prima medicijnen geven" en daarom kon hij zichzelf genezen met behulp van mijn verknipte recept Obat Kuat, met voor hem onbegrijpelijke tekens). O. H. Kiliaan Wie kan Mevr. L. Wichers-de Klerck, Aert van Neslaan 104, Oegstgeest, helpen aan het lees boekje uit tempo doeloe "Pim en Mien"? Wie kan ons helpen voor een goed doel? Wie heeft Tanah Air Kita in het Hollands, voor een oude dame die geen Engels ver staat - Tong Tong geeft U er een Engels exemplaar voor in ruil. Voor Juwelen en Uurwerken als van ouds naar Laan van Meerdervoort 520 Den Haag - Telef. 33 64 41 Aanbieding oude boeken. (Van ieder exemplaar slechts één, bij meerdere aanvragen beslist het lot! S-v.p. niet eerst gireren.) Drie en dertig jaren op Java, Dr. Wormser f 15, Door de lucht naar Indië, J. v. d. Hoop f 15, Indonesië, Ir. S. J. Rutgers f 10, Indië onder Jap. hiel, Mr. J. E. Elias f 12,50 Javasche Cultuur Mij 1890-1940 f 20, Wat Indië ontving en schonk, Dr. C. W. Wormser 25, De muze van Jan Compagnie, E. du Perron f 20, Praktische Indische tolk, P. Pieters (gesprekken en woordenlijst Holl.-Mal.-Jav.) 40, Vrouwen in Indië, Ir. C. Swaan-Koopman f 15, Si Piet, 1. H. Misset f 12,50 Uur der beproeving, Jhr. J. N. C. van Heurn (Onze Marine in de strijd tegen Japan) f 12,50 Bali in de kentering, Jef Last 10, De scheuring van het rijk, Pr. Gerbrandy f 20, Wat niet mocht, Mas Ranoe (roman) f 6, Het laatste huis van de wereld, Bep Vuyk f 5, De luchtweg Amsterdam-Batavia f 7,50 Een kunstreis in de tropen, Jan Poortenaar 25, Naar de eeuwige sneeuw van van tropisch Nederland, Dr. Colijn f 20, Indië roept, G. L. Tichelman 20, Sergeant Weers, Abr. Exodus f 10, Indrukken van een tötök f 10, Onder de Kaja-kaja's van Zd. Nw. Guinea, H. Geurtjens 17,50 Voor onderstaande boeken zijn destijds vele aanvragen binnengekomen. Enkele daarvan zijn waarschijnlijk inmiddels geholpen. Wie heeft nog belangstelling voor: Indische landhuizen en hun qeschiedenis, V.l. v.d. Wall f 50, Onze vliegers in Indië, C. C. Küpfer f 30. 100 dagen uit en thuis, Corry \/onk/Wim Kan 20, Daar werd wat qroots verricht, Mr. W. H. van Helsdingen 30, Een reis door Oost-Java, C. M. Vissering f 20, Hopen dat U niet op dieet hoeft te leven, maar als dat zo is dan helpen deze boekjes U misschien het leed te verzachten: Gerechten voor suikerpatiënten J. J. C. Mantz f 7,90 Gerechten voor maag- darmpa- tienten - J. J. C. Mantz 7,90 Gerechten voor gal- en leverpa- tienten - Mary Hirschel f 7,90 Gerechten voor zoutloos en zout arm dieet - J. J. C. Mantz f 7,90 Op alle boekjes komt 90 ct. porto Boekhandel Tong Tong, giro 6685 22

Tong Tong | 1973 | | pagina 22