INDONESIË Christus in de storm KLEIN BEETJE SALAH WESEL ABONNEE'S WERFT ABONNEES! INTUÏTIE In oktober verschijnt: Het zal misschien maar zeer weinigen opgevallen zijn, maar sinds geruime tijd verschijnen in allerlei publicaties in Nederland en het buitenland, direct of zijdelings onder godsdienstige invloe den, aanvallen op het Christendom en de figuur van Christus. Ja, de roem ruchte Anti-Christ leeft nog steeds en zeker NU het sterkst nu het einde in zicht heet te zijn van het Christelijk geloof. Ook de "neutrale pers publi ceert likkebaardend mee. De artikelen worden gepresenteerd als het resultaat van wetenschappelijk on derzoek in dienst van de historische zuiverheid en zitten indrukwekkend in mekaar, maar men proeft door alles heen de medogenloze attaques op het Geloof zelf. Het is een laffe en lage manier van bestrijden, die alleen maar weerzin opwekt, zelfs al is men geen kerkbezoeker. Maar er valt niet aan te ontkomen: nu het Christendom wan kelt op zijn grondvesten (denk erom, NIET het geloof, maar de huidige orga nisatie) komen de hyena's, de gieren en de aasvliegen. Het is een eeuwen oude wet: iedereen die ouder en zwak ker wordt, valt in de handen van tuig. Wordt bestolen dcor pientere verko pers en bedrogen door knap pratende juristen. En (dat weet U ook wel): ge nade bestaat hier niet, omdat grootheid van geest en geloof ontbreekt. Zoals Lord Lambton (U weet wel: van Le Jour Arrivera - en De Dag van Afrekening komt voor ieder mens en iedere zaak!) het grimmig zei:' "They are out for your sangular": ze springen je naar je slag ader; ze willen niets minder dan je dood. Toch zullen deze belagers van het Christelijk Geloof het niet winnen. Ten eerste omdat het een Geloof is (geen exacte wetenschap); ten tweede omdat het eerlijk en zuiver is en dus altijd gevonden móet worden in een wereld van onzuiverheden; ten derde omdat het niet wreekt, maar vergeeft en dus wérkelijk het vermogen heeft om te herrijzen uit de Dood. En wie dat niet begrijpt, weet kennelijk niet wat het Christelijk geloof is. Het wonderlijke is, dat al deze aanval len zuiverend werken en in elk geval de "exacte bewijsvoerders" zullen hel pen opruimen, die de grootste bedrei gers zijn van elke godsdienst. Zodat het essentiele christelijke geloof uit deze crisis schoner zal tevoorschijn komen dan voorheen. T.R. Mensen vragen ons soms de gekste dingen, al is het met de beste bedoe lingen. Wat denkt U b.v. van telefoon tjes als: "Bent U die Tjalie Robinson die buik banden verkoopt?" (van een dame die onze toko met kembens moet hebben) "Worden op Prins Mauritslaan 36 kaar ten verkocht met een man die opge hangen wordt?" (van een dame die Tarot-kaarten zoekt). ABONNEES AMERIKA ATTENTIE! Uw abonnement (luchtpost $21.-; zeepost $17.-) kunt U per check voldoen aan: (verhoogd i.v.m. de koersdaling!) Roy Steevensz, c/o Kushi House, 7357 Franklin Ave., Hollywood, California. Indien U Uw Tong Tong niet hebt ontvangen of Uw exemplaar be schadigd is, en U een ander wenst, kunt U zich ook wenden tot Roy Steevensz. Naar Den Haag schrijven duurt lang! Wie uwer regelmatig kennis neemt van de theorieën en beschouwingen van de Club van Rome, zal moeten toege ven dat geen leesstof zó horribel en zó uitzichtloos is. Toch las ik dezer dagen een uitspraak (nota bene van de "kandjeng besar" Dennis Meadows) die me enorm veel hoop gaf, en wel dat de intuitie van de mensen verbe terd moet worden. Een uitspraak die in Tong Tong herhaaldelijk gedaan is, zijnde immers het enige middel om niet meegesleept te worden door de ont zaglijke zondvloed van valse en foutie ve opinies en inzichten, die de mens heid thans overspoelen. een foto impressie van Co Rentmeester (topfotograaf van "Life" en prijswinnaar Worldpress Sportfoto '73) met tekst van Hella Haasse. 192 pagina's schitterende kleurenfoto's over de aarde, de natuur van Indonesië, zoals die zich openbaart in mensen, dieren, plantengroei. Het Indonesië dat nooit verandert, zoals wij het gekend hebben, zoals wij het ons zullen blijven herinneren en terug willen zien. Het eerste belangrijke fotoboek na "Tanah Air Kita" waarmee fotograaf Co Rentmeester en Hella Haasse met haar conscientieuse en goed geinformeerde tekst ons (en ook de niet-lndonesië kenner) een weldaad bewijst. Een boek dat vele generaties na de onze blijft boeien. U kunt nu reeds bestellen. De prijs: f 49,50 Tot en met December zonder extra portokosten! Bovendien in 3 maandelijkse termijnen van f 16,50 mogelijk. Als U deze maand uw eerste termijn stort heeft U het met de laatste in huis! Boekhandel Tong-Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Tel. 070-54 55 01. Giro 6685. 7

Tong Tong | 1973 | | pagina 7