Fonteijn Co - v/h te DJOKJA OPHEFFINGS-UITVERKOOP 20%, KORTING op ALLE 22 KARAATS gouden artikelen BRILJANTEN MARKIESRINGEN OORKNOPPEN SLANGARMBANDEN STALEN MIDO - HORLOGES 15% KORTING djagoeng met klapper2 DE INJECTIESPUITJES dari Singer Vlamingstraat 5 - Den Haag - Telefoon 070-46 46 47 Zoals U weet is de djagoeng in Indo nesië niet autochthoon, immers over gebracht uit het Amerikaanse wereld deel. Niettemin is de djagoeng zó in geburgerd geraakt, dat zij in de rijst tafel op vele wijzen is geïncorporeerd. O.a. in diverse combinaties met klap per of santen. Merkwaardig is dat de djagoeng in Amerika zelf uiteraard al gemeen bekend is, en de klapper óók, maar het nooit is gekomen tot Ameri kaanse klapper-djagoeng-gerechten. Hoe erg tropisch de klapper is, zal niemand kunnen vergeten die uit Ame rika "afgezakt" kwam door Mexico en daar (b.v. van klapper-loos California af, langs Hermosillo, Sinaloa en Mazat- lan "eindeloos" door woestijnen dwa lend) ongemerkt bij San Bias "als bij bliksemslag" ineens tussen de klapper bomen staat en de "Indische" natuur. Het is een onvergeetlijke sensatie. Die geloof ik alleen Jan Ball ten volle be grijpen zal, die langs de Oostkust van Texas uit afzakte naar Mexico en een hele dag en een halve nacht "absoluut- vèr-van-huus" was, in pikkedonker par keerde aan een wegkant en in diepe slaap viel. Toen de ochtend aanbrak, werd hij wakkêr in een soort emotie die volslagen absurd was. Hij hoorde "Indische vogels en andere geluiden", het licht was hetzelfde "fan-toen-froe- her" en de kleur en het profiel van de flora was die van "thuis". Hij bleef ge woon verlamd een hele tijd liggen. Was sinds zijn lagere schooltijd het hele leven in Europa en Amerika een droom geweest? Was hij nog steeds kind? En in wiens auto lag hij dan?Natuur lijk kwam hij in een paar seconden weer "bij zinnen", maar die seconden van "eeuwige tijdloosheid" zou hij nooit meer vergeten. Het vliegende ta pijt uit 1001 nacht was tóch waar! En dat is nu wat ik zeggen wou van "djagoeng met klapper". T.R. vervolg Dora d'Ancona) bezoek te brengen aan Indonesië. Phi lippe, die zijn geboorteland sedert 1924 niet meer heeft teruggezien, zegt: "Josée en ik hopen het vast eens te kunnen doen". En zoon Gustave, die volgend jaar in Grenoble komt studeren: "Als student zal ik goedkoop naar Indonesië kunnen reizen. Ik verheug me daar nu al op!" Han V. Du Perron, één der scherpzinnigste critici die ik ken, schreef eens van een letterkundige: "Hij sluipt in het strijd gewoel, gewapend met een injectie spuitjeéén van de treffendste typeringen die ik ooit gelezen heb. Nu het in pers en publiciteit (en in vele politieke en culturele oorlogjes) davert van de ruzies en beginselverklaringen, met vetgedrukte artikelen en brallende TV-toespraken, hebben verreweg de meeste mensen niet in de gaten, dat ongemerkt menige onbekende ook in het strijdgewoel geslopen is en met handige injecties naar links en rechts strijdenden verdooft of zelfs op slag doodt. Het beeld is in méér dan één opzicht raak: hanteerders van injectiespuitjes zijn verfijnder dan b.v. slagers of solda ten. Het gevaar dat onze maatschappij bedreigt, komt ook van mensen die een goede reputatie hebben als cul tureel en voorbeeldig maatschappij mens. Ze doen letterlijk nóóit iets ver keerds. Ze zijn a.h.w. "ons eigen soort" maar dan veel beter dan wij. Nochtans hebben zij een strategie die ons kans loos vernietigen zal. Immers een geheime oorlog, véél be langrijker en gevaarlijker dan de oorlogjes, waar wij in gewikkeld zijn. Uiteraard blijft geen kwaad ooit ver borgen en zal ook deze aap vroeger of later uit de mouw komen. Pas dan zal blijken wie al die tijd door sluwe machinaties altijd verkeerd beoordeeld zijn en uitgesloten. Deze regels zijn zeer uitdrukkelijk geschreven voor la tere jaren. Want het recht heeft zelden zijn beloop in één mensenleven en in derdaad malen God's molens altijd érg langzaam. Wat de diepere denkers on der onze lezers zeker ook weten En onthoud goed, Tong Tong is niet alleen geschreven voor U en NU, maar ook voor zeer velen die na ons komen. Denk, denk, denk. En U zult veel zelf ontdekken. T.R. KAJOEPOETIH-OLIE De beste kwaliteit die we konden krijgen. Neem nu een fles (hoop dat U 'm niet nodig hebt!) want straks is het weer wachten op een nieuwe zending. 100 cc. fles 6,50 cc. 3,25 (porto 90ct-60 ct.) bij uw drogist of apotheker The Singer Import b.v. - Leusden

Tong Tong | 1973 | | pagina 11