Openbaringen als puzzel ROSYATI GEHOLPEN vervolg van pag. 13 "de echte Mevrouw van Kleijntjes" liefde voor het eiland voor altijd vast gelegd. Haar werk is in staat deze ge voelens op te roepen in het hart van elke lezer. p. L. van Belkom o.s.c. Er woonde een oude dame, met wie ik zeer bevriend was. Sommige dingen werden gecombineerd. Alles is ook niet letterlijk zo gebeurd, maar veel toch wel. Zij had een hotel in Ambon. Ik ben blij, dat U in Indonesië geweest bent, ervan hield, want ik geloof wel, dat dat als ondergrond nodig is, want ik weet 't, vertalen is moeilijk! Als er iets is, waarmee ik - hoe dan ook - behulpzaam kan zijn, dan graag! De mosselensausen - zwart en wit - is niet anders, dan dat die met ver schillende kruiden toebereid werden, zoals b.v. ajam poetih en ajam koening bij de rijsttafel. Deze mosselensausen konden heel lang bewaard worden. En dan nog iets (maar dit moet U als tussen haakjes beschouwen en vooral ook niet als op enige wijze U te willen beïnvloeden; dat zou ik zelf ook niet willen hebben, als ik vertaalde, wat toen in zekere zin in eigen vorm gieten is) ik ben eigenlijk geen schrijfster, Het nieuwe kwartaal is per 1 ja nuari 1974 weer begonnen! De genen wier nieuwe termijn voor cJc betaling van hun abonnement op deze datum aanvangt worden beleefd verzocht hieraan te willen denken! Denkt U eraan dat per 1 januari 1974 de abonnements prijzen zijn verhoogd? Wij hebben gemerkt dat deze verhoging waartoe wij zeer ongaarne ge dwongen hebben moeten over gaan, reeds verscheidene opzeg gingen tengevolge heeft gehad. Op 18 November 1973 overleed onze lieve CORNELIA LOUISA HUBRIENA VAN TROOSTENBURG DE BRUYN- DE BODE Zij was 73 jaar. Renkum: F. W. C. van Troostenburg de Bruyn Rotterdam: R. H. C de Bode A. de Bode-van Gooi Soest: H. Th. de Bode Correspondentieadres: H. Th. de Bode Wiandi Bechmanstraat 276, Soest De crematie heeft in stilte plaatsge had. beheers dat ook niet geheel en streef daar ook niet naar. Ik wil vertellen, ver tellen, wat ik zie, of hoor, of voel, daarom probeer ik het altijd zo een voudig mogelijk te zeggen; schiet daar naar mijn gevoelen nog in te kort, mis schien is 't toch goed elkander daarin te verstaan. Ik hoop van harte, dat U het met ple zier zult doen en het niet een te grote kluif zult vinden. Al heel lang lees ik regelmatig de O- penbaring van Johannes. Een boek van visionaire voorspellingen in symbolen. Deels vind ik ze doodgewoon "prach tige schilderkunst en litteratuur", maar verder meen ik soms hele visioenen "vaag te begrijpen" en symbolen te doorzien. Of MEEN ik althans dat ik ze begrijp. Misschien komt het dus ook alleen omdat ik te lang doorzicht heb in menige bedriegelijke toestand, al wordt die nog zó bejubeld. Zo heb ik al lang (alhoewel erin opge leid) Pers en Publiciteit leren te ver werpen als bedrieglijk, omkoopbaar en bewust misleidend. En om die reden dus ook gretig misbruikt door macht hebbers in politiek en handel. De mas sa's hebben het nog steeds niet door. Denk iktot me af en toe uit losse opmerkingen van briefschrijvers (en b.v. klanten in de Toko van Tong Tong) blijkt, dat er ook vele zwijgers zijn (die dus niet meedoen aan de algemene verheerlijking), die het juiste doorzicht hebben. Zo zei onlangs een dame in onze win kel langs haar neus weg: "Ach, die T.V.!Ik noem dat ding al lang O.-H.-kast en luister er al lang niet meer naarAlthans deze dame zal begrijpen, waarom de Pers al lang niet meer de Koningin der Aarde wordt genoemd, maar (met Uw permissie) de "Hoer der Aarde" of "De Hoer op de wateren". En dat laatste heeft op zijn beurt betrekking op wat gezegd is in "Openbaring" 17, vers 1 en 2, waarin gesproken wordt over "De grote hoer, die daar zit op vele wateren""met welke de koningen der aarde gehoe reerd hebben', 'terwijl in "Openbaring" 17, vers 15 nuchter wordt bevestigd dat "de waterenzijn volken en scharen en natiën en tongen". Knoop de eindjes aan elkaar, wat b.v. ook "De zuivere waarheid" ("The plain truth") doet van Herbert W. Armstrong (zie het hoofdartikel). Sommige teksten krijgen pas zin naar mate de tijd vordert en de werkelijk heid aanknopingspunten oplevert, VER MOED ik. Zo begreep ik nooit iets van "Openbaring 13, vers 1: "En ik zag uit de zee een beest opkomen, heb bende zeven hoofden en tien hoornen" waaraan ik pas dacht toen de Van Agatha Rosyati ontving ik een brief, waarin zij mij vertelde, dat zij van diverse zijden geld toegestuurd gekre gen heeft. Tevens betuigde zij in die brief haar grote dank aan allen, die haar hier mede hielpen. Ook ik wil jullie hartelijk dank zeggen voor de spontane reactie op mijn schrijven. Mochten er nog abonnée's zijn, die van plan waren alsnog aan Rosyati te sturen, dan wil ik hierbij mededelen, dat dus voor Rosyati voldoende gezorgd is. Wilt U eventueel mensen helpen, wendt U zich dan tot mij. Ik heb nog adressen van gezinnen, die of geen vast inkomen hebben, of van een te klein pensioen moeten leven. De hulp, die ik vraag, is voor gezinnen, die helemaal geen binding hebben met Nederland en dus niets of niemand hebben, om op terug te vallen. Het mooiste zou zijn, als zij maande lijks iets zouden kunnen krijgen, maar dat is niet noodzakelijk. U geeft wat en wanneer U missen kunt en er zou hiermee zo ontzettend veel leed verzacht kunnen worden. Van een dominee uit Klaten ontving ik een verzoek om hulp. Zijn Gemeente is in 1970 begonnen met de bouw van een kerk. Het werk staat nu al een poos stil, want er is geen geld meer. De linker- en rechter- muur, het toilet en de put moeten nog worden gemetseld. Wie wil(len) er helpen? Het adres luidt: Ds. Stephanus Widyosudarmo Geredja Kristen Djawa Gondang- winangun Pos Gondangwinangun Klaten/Jateng Indonesia. Indien U geld stuurt, wilt U dan op de postwissel vermelden: "Untuk bangunan Geredja". Chris. E.E.G. tot stand kwam met zijn negen deelnemende staten. Maar ook pas sinds in de laatste tijd de groep der gastarbeiders algemeen "De Tiende Natie" genoemd wordt! En inderdaad is deze grote groep met zijn heel eigen structuur (die in 1980 22 miljoen zielen tellen zal!) zowel staat- als volkenkundig als een staat te be schouwen! Voor de hoofden kan veel ingevuld worden dat ik nog niet ken, als ik denk aan de machten groter dan koningen, zoals Oliemaatschap pijen, Industrieën, Handelsmaatschap pijen, Banken, enz. enz. Maar al zie ik niets, anderen zullen het wél. En ik denk dat in mijn lezers kring velen zijn met een "open intuitie" voor verklaringen. Want het boek O- penbaring is niet AAN Johannes, maar VAN Johannes aan ONS. En "Indien iemand oren heeft, die hore!" (Openb. 13 9). T.R. 16

Tong Tong | 1973 | | pagina 16