Dus is sinds korte tijd een aanval van vele zijden tegelijk (zowel door atheisten als vanuit andere godsdiensten) in gezet op de fundamenten van het Christendom. En met het breekijzer van de Ratio wordt gewrikt aan de geloofwaardig heid van het Nieuwe Testament en bovenal aan de Herrijze nis uit de Dood van God's Zoon. Boeken verschijnen waarin de authenticiteit van het Leven en Lijden van Christus en van de wederopstanding uit de dood worden ontwricht, en reconstructies in elkaar gezet waarmee wordt aangetoond hoe in feite Jezus aan het kruis niet stierf maar na een soort bewusteloosheid in staat werd gesteld te vluchten naar de Himalaya, waar hij ook van zijn 17de tot zijn 30ste jaar ge leefd zou hebben, zich bekwamend in de Yoga-leer en in het bestuderen van geneeskrachtige kruiden, die hem later gena zen van zijn wonden aan het kruis. Hij overleed op 115-jarige leeftijd in de "heilige stad Srinagar", in Kashmir, waar zijn graf nog aangewezen wordt, alsmede dat van zijn moeder Maria. Het verzamelen van steeds meer "bewijzen" gaat verder. De knapste boeken op dit gebied werden geschreven door de Joodse historicus Dr. Hugh Schonfield, nl. "The Passover Plot" en "The Pentecost Revolution", maar andere boeken die eveneens opzienbarende beschouwingen omvatten zijn o.a. "Waar stierf Jezus" door D. J. Shams, "Jezus niet aan het kruis gestorven" door Kurt Berna en "Jezus Rapport", door Johannes Lehman. Verder gaat met publicaties op dit terrein voort Prof. Dr. F. H. Hassnain van de Historische faculteit van de Kashmir Universiteit. Ja, net zoals bij elk levend wezen komen als het vermoede einde nadert, de gieren en jakhalzen: nu het Christendom de geest gegeven schijnt te hebben, nu draven bij trossen de mensen op, die aantonen dat Christus toch één grote fraude wasneem maar een andere godsdienst of desnoods helemaal nietswaarom zouden wij Godsdienst is im mers opium voor de massa's? En de veiligheden en zeker heden van de socialistische staat zijn immers tastbaarder dan de beloften van het paradijs? We leggen bewijs na bewijs na bewijs over! Het lezen van al deze publicaties is zonder meer schokkend, deels om zijn sluitende bewijsvoering, deels om het aangrij pende schudden van de grondvesten van een Geloof van zulk een schoonheid en waarachtigheid dat nu al twintig eeuwen bestaat. Het is alsof men met steekproeven aantoont dat de pyramiden niet van rotssteen, maar van gebakken klei zijn gemaakt, die elk moment verpulveren kan. Het merkwaardige is echter dat na aanvankelijke angst dat inderdaad de mensheid twintig eeuwen lang bedrogen zou kunnen zijn, het inzicht terugkeert (althans met mij was dit het geval), dat deze attaques zijn opgebouwd in de wereld der meetbaarheden, terwijl Geloof bestaat in de wereld der Meetbaarheden EN der Onmeetbaarheden. In welke laatste sfeer de sleutel van Geloof en Vertrouwen gevonden wordt zelfs als zou bewezen worden dat al deze geleerden na-meet bare waarheid spreken Hoewel ik geloof dat onnoemelijk velen de laatste resten van hun Geloof zullen wegwerpen naarmate meer "onthullingen" van deze geleerden bekend worden. Het Shakespeariaanse woord: "To be or not to be" zal op zijn laatst en zijn finaalst worden beproefd en het is voor mij duidelijk (zoals het alle Tijden door geweest is) dat zij die geloven kunnen, behou den zullen blijven, "et pereat mundus" (ook al vergaat de wereld) Als Malachias dus ook zegt in de eerder aangehaalde alinea dat "een kudde gewijd zal worden temidden van vele be proevingen", dan is temidden van de onnoemelijk vele be wijzen van verloren gaan van het Christelijk geloof, ook nu al menige "rally" aan de gang om zich te weer te stellen. Weliswaar is in de manifesten en rapporten van Grote Chris telijke kerken weinig wérkelijk belangwekkends opgevallen, maar door het feit dat ik altijd ALLE copy lees, mij door alle lezers toegezonden (ook de simpelste in gebroken neder- lands) is een volhardende briefschrijver, Hendrik Mills, mij op den duur opgevallen door de bezwerende toon waarmee hij aandacht vroeg voor zijn kerk, de Wereldwijde Kerk van God, die vooral wereldwijde aandacht getrokken heeft door een simpel maandblad, "The Plain Truth" (De Zuivere Waarheid), uitgebracht door het "Ambassador College" in Pasadena, U.S.A. Hoewel in Nederland practisch onbekend heeft de leider van deze beweging, Herbert W. Armstrong, in de laatste maanden regelmatig contact gehad met de grootsten der aarde, die kennelijk grote waarde hechten aan de boodschap van deze merkwaardige man. Zo is hij onlangs geinviteerd door een gezelschap van de meest prominente figuren van Japan onder leiding van de broeder van de Japanse keizer, Prins Mikasa. Hij beeft gesprekken gehad met de leidende figuren in de Arabische wereld in Beiroet, Libanon en Am man. Mahjoub van de Sudan, Keizer Haile Selassie, Adam Malik van de Generale Asemblee van de Ver. Naties, en vele andere prominente figuren uit Korea, Cambodja en Thailand nodigden Armstrong uit om zijn boodschap te vernemen. Toch doet Armstrong niets anders dan de bijbel opnieuw brengen, nochtans op zulk een indringende wijze en een totaal nieuwe arrangering van oude (en "versleten" geadhte) teksten uit Oude en Nieuwe Testament dat inder daad een nieuwe boodschap hoorbaar wordt. Als ik het goed begrepen heb (want veel tijd voor ernstige, langdurige bestudering van de jaargangen van "Plain Truth" heb ik niet) zit in de hele bijbel (Oude plus Nieuwe Testament) de hechte samenhang van één voortdurend evangelie, door alle profeten "bij stukjes en beetjes" voorspeld en afge sloten met een aantal wereldrampen (hongersnoden, ziekten, natuurrampen) en tot slot het Armageddon (Wereldoorlog III), waarna het Koninkrijk Gods wordt ingesteld. Maar in elk geval zal een onafzienbaar groot aantal rampen zich in de komende jaren afwikkelen, zoals door diverse profeten voorspeld, en eerst onlangs begrijpbaar geworden nu de milieuverontreiniging (met o.m. gevaarlijke chemische ver giftigingsprocessen, waaruit later epidemieën van nieuwe ziekten zullen ontstaan), meer en meer voortschrijdt. Zouden alleen zij, die "De Zuivere Waarheid" lezen, op nieuw hun vermogen tot geloven herwinnen, en wie b.v. geen Engels leest, van "openbaring verstoken blijven". Neen, Goddank niet. Alleen al mijn correspondentie (uit de uit- eenlopendste kringen) bewijst dat er nog veel mensen, ver trouwend op de kracht van de intuitie, hun vermogen om te geloven behouden hebben, en zich b.v. ten aanzien van een vergiftigde pers en vergiftigde burgermanspraatjes NOOIT uit de weg laten praten. Maar met onwankelbare standvastig heid WETEN wat waar is en niet waar. Wat Goed is en wat Slecht. En zo zullen er buiten de Tong Tong kring wel vele duizenden zijn die deze "kompaszuiverheid" behouden hebben. Nogmaals: Goddank. Gelooft U overigens - van man tot man gesproken - dat de mensheid een beter lot verdient, waar wij niet en nooit ver geven kunnen en dus al lang zijn vastgelopen in een animale wraak-en-weerwraak tredmolen? Welke Zin heeft het be staan als Mens, waar het zich niet onderscheidt van het be staan als dier? En begiftigd met boven-dierlijke geestver mogens dus automatisch sturen móet naar een laatste super- weerwraak die alles vernietigen zal? Zelfs naar onze hoogste christelijke en humane maatstaven 5

Tong Tong | 1973 | | pagina 5