11 REDACTIE 10HGT0NG mm mm n dênhaasneperland PKX VOOR DE CVERVOPtE KERSTKRAN0JAK6 Ï973 ST8P 80T BLESS YOU BESTUR <HKt zal ons immers niets vergeven worden als wijzelf niet ver geven kunnen? Nochtans geloof ik onvoorwaardelijk (en het staat in vele indicaties in de bijbel óók te lezen) dat er na deze Dood een Nieuw leven zal ontspruiten. Dat de graankorrel, waar over in het Zuid-Afrikaanse gedicht op pagina 2 gerept werd, begraven zal worden om opnieuw te ontkiemen. Dat het leven en lijden en de Dood van Christus een symbolische "acte" was van de wederopstanding van het leven op aarde uit enkele overledenen, zoals hele akkers padi mogen ver gaan maar de padi zelf steeds weer terug zal keren. Een ge dachte die al vaker ontdekt en ontwikkeld is in de geschie denis der mensheid. Vóór Sokrates al en in het Babylonische determinisme al. En dat die eeuwigheid van het leven een "ketting van cyclussen" is, elk waarvan vele eeuwen lang is en waarvan nu het einde in zicht is. Van één cyclus maar - al is dit ook onze hele "voorspelde tijd" Welke wereld ontstaan zal na deze voorspelde tijd, konden zelfs zieners en profeten niet ontwaren. Misschien door "De Grote Stilte" die ons zal scheiden na vele eeuwen van rust van een volmaakt nieuwe wereld. Misschien ook omdat de eind-atoomoorlog dit aardse bestaan totaal zal atomiseren, waarna een herschepping komt met zódanig herschapen gestalten dat die niet voor ons geestesoog te begrijpen zijn. Maar ik geloof dat de laatsten op aarde hier niet eens meer naar verlangen. Maar moe zijn, moe van dit eeuwenlange menszijn in deze structuur en tevreden zullen inslapen als een moe geravot stout kind, dat zijn ogen geen minuut langer meer kan en wil open houden. Wknt kind blijft de onvolmaakte Mens voor het oog van de oude heer Alvader. T.R. NASCHRIFT: omdat we echter ook Kinderen van het Morgenland zijn, houden onze gedachten niet op bij de Afsluiting van het Bestaan door de kinderen van het Avond land. En zijn onze gedachten en gevoelens al vérder gegaan: naar een Nieuwe Ochtend, zoals die eens tóch is ontwaakt na de Totale Verwoesting door de Zondvloed. Ik denk dus - neen, ik weet het zeker, dat in vele nummers van het nieuwe jaar artikelen over het Nieuwe Leven in dit blad verschijnen zullen. Met nieuwsgierigheid kijken we (tóch opgewekt en verwachtingsvol) het jaar 1974 in. nV vjép «mm i Een heel merkwaardig bergprofiel, dat goed bekend is, vooral aan mensen die van Djakarta naar Bangdoeng reisden het kalksteengebergte bij Padalarang. Zowel van Tjiandjoer als van Tjtkampek komend zijn deze grillige bergwanden al van ver te zien, vaak nevelig in de mist of regenbuien als drakenbergen unvoorwereldse tijdei Maar nu zijn er tijden op komst, waarin vele onder ons zullen denken aan Psalm 121: hef mijn ogen op de bergen, van waar mijn hulpe komen zal." s Prachtig gedaan! Op onze oproep: maak de kerstkrandjang tóch vol, kwamen er SNEL zoveel EXTRA dikke giften binnen, dat we ruim op tijd een flinke cheque naar Surabaja konden sturen om een mooi kerstfeest in elkaar te zetten. Binnen kwam ruim 3000,—; dus is er alvast ook nog extra binnengekomen voor plotseling leed dat in het nieuwe jaar zou kunnen opdagen Hier het danktelegram van de GIKI. mmottt'O"'11""""*' Dezer dagen kwamen er plotseling kranten berichten dat de Komeet Kohoutek verdwe nen zou zijn. Geëxplodeerd of in gassen op gelost. Weliswaar werden deze berichten een dag later tegengesproken, zodat we 'm "zaten te knijpen" met ons mooie omslag voor dit kerstnummer, maar inderdaad zou het alsnog kunnen gebeuren! In dat geval, beste lezers bewaar het hoofdartikel maar tot de komeet van Halley komt over een jaar of twintig Voor het nieuwe jaar schreven dit keer 300 abonnees af. Voor de goede orde: Wil zul len in elk geval handhaven. Huiselijker ge zegd: kita poekoel teroes TETAP! O ja, en op de valreep besloten we dit jaar vier pagina's extra te geven voor dit kerst nummer. Zodat we dit jaar een Hari Natal en Tahun Baru kunnen vieren met 36 pagina's. Als een soort tantième voor Uw trouwe hulp en vriendschap. Selamat 6

Tong Tong | 1973 | | pagina 6