DR. GUNAWAN Disco Bolland Uit Indonesië kregen wij een brief, waaruit wij de volgende passage lich ten: Waktu itu H. sakit keras di Djokja; sakit kanker di lever. Sudah tidah bisa djalan. Seka- rang sudah sembuh, karena pertolongan Tuhan. Ada een zekere dokter Gunawan di Bo- gor jg. uitvinden membrantas penjakit kanker. Patiënnja disuruh makan ke- tella pandesie (ketella berat- jun) 10 gr. tiga kali sehari. Zo ook met H. Sekarang zij gezond, bisa dja lan, bisa kerdja. Misschien kent U Dr. Guna wan wel. Hij is dokter voor paru 2). In het briefje hebben we geen woord veranderd of "verbeterd". Laten wij gewoon een realiteit goed beseffen: er zijn meer miljoenen Nederlanders en Indonesiërs die zich gemakkelijk en eerlijk bedienen van twee talen te gelijk dan er braaf model-Nederlands sprekenden zijn in heel Holland! "And the message comes perfectly over, right?" Exact beoordeeld zullen er twee argu menten aangevoerd worden: 1. het was géén kanker, 2. ze is genezen door zelfsuggestie. Wat 1. betreft: ze was kennelijk ook met die niet-kanker ongeneeslijk, maar dr. Gunawan heeft haar haar gezond heid terug gegeven. En wat punt 2 betreft: DUS is ze ge nezen door te GELOVEN dat ze zou herstellen. Het woord uit de Schrift: "Uw geloof heeft U behouden" heeft in de achter ons liggende twintig eeu wen ontelbare zieken er bovenop ge haald en wil méér zeggen dan wat wij er uit één voorbeeld menen te moeten afleiden, nl. dat uit de bijbel of over het algemeen speciaal de wonderlijke genezingen van de "waarlijk grote" kwalen der mensheid. De macht van de Geest strekt zich zeker ook uit tot de "kleinere kwaaltjes" en zelfs zoiets als hoge bloeddruk kan op moderne Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendrikl. 161 tel. 070-55 66 97 Giro 406636 DEN HAAG Zojuist geheel nieuwe collectie import pla ten ontvangen. Uit Singapore: oude kront jong, gamelan en popkrontjong en ook voor drachten uit de Koran. Uit U.S.A.: een schat aan nieuwe cowboy platen, zoals nog nimmer vertoond. Wie het eerst komt, boft! Geen correspondentie zonder antwoordze- gels en van beide soorten zijn geen folders voorhanden, veelal enkele stuks. wijze door een soort "gekanaliseerd geloof" (de z.g. biofeedback) metho disch worden bestreden. Overigens is beslist nog lang niet be wezen dat dr. Gunawan's methode on deugdelijk is. Hij is after all nog maar kort aan de gang en ook vele andere aanvankelijk afgewezen geneesmetho den in de westerse medische weten schap zijn na eindeloze en "druppels gewijze verbetering" uiteindelijk ge perfectioneerd en "in genade aange nomen" door de smalende massa's. Daarom, saudara Gunawan, houd Tong Tong's leuze metterdaad vast: POE- KOEL TEROES! Ook ons kleine, vaak geminachte en verdacht gemaakte blad heeft zich staande kunnen houden. En de ENORM GROTE WAARDEN van dit blad zullen pas veel later erkend wor den. Misschien zelfs pas na onze dood, maar dat onze koers en onze doelstel ling van het eerste begin af goed zijn geweest, daar hebben wij nooit een seconde aan getwijfeld. T.R. een feestelijk galmen van veel bronzen gongs en ritmisch bonzen van inheemse trommels, een zangerig ge kweel van bamboefluiten het hoog en klagend neuriën der rebab. uit: De gamelan speelt "Kraton" door Johan Fabricius 3,90 inclusief porto T Aan deze foto moest ik denken toen ik in een van de TT.'s las hoe iemand het sturen van een enkel kledingpakket "een druppel op een gloeiende plaat" noemde. Hoe prachtig kan een druppel uiteen spatten! Aan mevrouw L. op deze foto stuur ik geregeld pakketten. Elk pakket wordt met blijdschap ontvangenvreugde om het uitdelen dat weer plaats kan vinden. Het zijn pakken van vijf kilo en daar gaat heel wat in. Dikwijls sta ik versteld over de bedragen die betaald worden voor het een of ander kledingstuk. Zo'n stuk wordt dan verlangd door iemand die er voor kan betalen. Voor het geld koopt mevr. L. iets lekkers en trakteert dan oudjes in een bejaardentehuis. Haast de kerstboom op de foto staat een stoel met platenspeler, de plaat stuurde ik als kerstge schenkje en er is een intensief gebruik van gemaakt. Laten we maar veel druppels naar die gloeiende plaat blijven sturen, de plaat zal niet afkoelen maar wel brengt elke druppel een druppeltje verlichting en een spatje blijdschap. E. Sipma-v. Resteren 7

Tong Tong | 1973 | | pagina 7