Verantwoording van Chris PASAR MA LAM AMSTERDAM, een stijgend sukses. BIJ HET VERLEDEN, MAAR OOK BIJ DE TIJD JONG INDONESIË ZINGT EN SPEELT FOLK EN GOSPEL OP 1STE LUSTRUM. Van 13 t/m 16 juni a.s. zal het 1ste lustrum plaatsvinden in de 10.000 m2 grote Amstelhal van het RAI Gebouw. Zo langzamerhand is wel gebleken, dat Pasar Malam Amsterdam een eigen en aparte plaats heeft ingenomen in de on afgebroken rij van beurzen en exposities in het RAI Gebouw. Het rekord aantal van 55.000 bezoekers, die de Pasar Malam in de RAI in 1973 bezochten, heeft de organisatoren ervan overtuigd, dat er nog steeds een groeiende belangstelling bestaat voor deze bijzondere en exotische beurs. Vrijwel alle standhouders kunnen op een goede omzet terugzien en dat dit niet onopgemerkt is gebleven, bewijst wel het aantal aanmeldingen voor de komende Pasar Malam, oliecrisis of geen oliecrisis Exclusief was in 1973 de start op de Pasar Malam van de 1ste Indonesische Filmweek in Nederland. Originele Indonesische films in Cinemascope met Engelse ondertiteling werden tijdens de Pasar Malam in een speciale filmzaal 3 maal per dag vertoond. Deze unieke filmweek trok volle zalen en heeft er mede toe bijgedragen, dat een bezoek aan deze tropische beurs voor velen onvergetelijk is geweest. Ook in dit lustrumjaar zal de 2de Indonesische Filmweek gestalte krijgen met enkele nieuwe speelfilms. Tevens zal als een speciale attraktie voor dit lustrum in samenwerking met de Stichting Salam Aleikum Indonesië- zending het angklung en kulintangorkest "NAFIRI TUHAN" uit Modjokerto, bestaande uit 30 jonge mensen, exklusief op de Pasar Malam optreden, ledereen, die in Indonesië geweest is, weet wat een angklung is. Minder bekend is de kulintang, die uit Celebes afkomstig is en erg veel op een xylofoon lijkt. Ze is echter ook geheel van hout. "NAFIRI TUHAN" brengt U d.m.v. deze instrumenten een programma van Indonesische volksmuziek en gospelsongs alsmede folkloristische dansen in originele Indonesische klederdrachten. Een buitengewoon en bijzonder evenement, die U beslist niet mag missen! Een met zorg samengesteld amusements-programma biedt verder ontspanning voor iedereen, o.a. met uiteraard Oscar Harris and The Twinkle Stars, Jaap Dekker's Boogie Woogie Set, Hans Sommer (de Nederlandse Jim Reeves) and The Sommerset, Pak Amin en zijn Are Surobojo in een Kuda Kepang parodie, pentjak-demonstraties, modeshows en nog veel meer. Voor de allerkleinsten wordt een kleuter-crèche ingericht, waar zij de gehele dag worden beziggehouden. En uiteraard zal men ook nu weer ruimschoots kunnen genieten van de vele culinaire buitensporigheden, die nu eenmaal op een Pasar Malam thuishoren. Mijn verantwoording is door omstandighe den wel een erg latertje geworden Maar hier is die dan. Saldo per 1 Mei 1973 620,76 Inkomsten pro Mei t/m December '73: Mevr. J. Overduyn 25, F. Dubois f 25, C. v.d. Hoven f 10, Mevr. v. Erp - de Leeuw f 25, Mevr. Guldenaar f 20, A. L. Blondeel f 10, Mevr. v. Haaren f 25, Mevr. Intveld 10, Hr. Groenewegen f 25, Mevr. Mathlener Blaauw f 10, Mevr. V. D. Schmidt f 5, f 190,— f 810,76 Uitgaven pro Mei t/m December '73: 18 pak. Bandung, 2 pak. Sukabumi, 12 pak. Jakarta, 2 pak. Purwokerto, 2 pak. Klaten f 627,20 Saldo per 1 - 1 -'74 f 183,56 Dan heb ik een dringend verzoek aan de lezers. Stuur mij voorlopig geen nieuwe adressen meer in Indonesië, want heus, ik heb al een aardige lijst van aanvragen. En schrijf hen vooral niet, dat ze kleren kunnen verwachten - als U mij de adressen hebt opgegeven - vóór U van mij bericht hebt ontvangen - het voorkomt teleurstel lingen. Door de vele aanvragen en het feit, dat er tot nu toe nog nooit iemand de helpende hand heeft geboden bij het sorteren en in pakken van de hoop kleren, kan zo'n ver zoek weieens maanden blijven liggen. Zijn er particulieren of instellingen, die zich ook hiermede bezighouden en kleding nodig hebben, dan kunnen ze bij mij zo, voor de vuist weg, een 100 kg. weghalen! Gunt U mij iets meer tijd, dan zal ik mis schien wel het dubbele kunnen opbrengen. Chris Simon Cantatestraat 102, Nijmegen Wij woonden in Solo en gingen iedere vakantie naar Teloggo Dringo (ik hoop de namen goed te schrijven) 1800 m. en gelegen tussen Tawang Mangoe en Tjemara Sewoe. Als vaste medewerker ging altijd mee Dirdjo. De voorkant van ons "vakantie-ver blijf" (mijn vader noemde het altijd de vaste tent, want overdag zaten we altijd in de bossen) keek uit op de Goenoeg Lawoe. Mijn vader kende de berg goed en was er al vier keer op geweest. En de vijfde keer nam hij mijn moeder 4 kinderen mee. Maar nu niet langs de traditionele trappen- weg. Nee, hij had al uitgestippeld, dat je via een bepaalde bergkam ook op de top moest komen. Maar, waar geen weg is, moet je er een kappen en zo hebben mijn vader en Dirdjo de latere nieuwe weg gekapt. Eén keer kwamen we vast te zitten voor de steile rots. Daar is de weg later omheen geleid, want springstof gebruiken kon niet, om de berggeesten niet te verstoren. Van die tocht heb ik enkele foto's, maar die zijn in mijn album geplakt. Op de top stond een zinken schuurtje. En daar de tocht langer had geduurd dan we hadden gedacht en het be neden onweerde (wat een mooi ge zicht, zo van boven af!) moesten we boven overnachten in het schuurtje. Het schuurtje echter werd al gebruikt door enkele opiumschuivers, die hun stro en dekens met ons deelden en ook de ruimte. In 1936 zijn we uit Solo vertrokken en later hebben we gehoord, dat Dirdjo de "nieuwe" weg aan anderen had ge wezen, zodat men nadien "gemakke lijk" de top kon bereiken. Ook is de weg van Tawang Mangoe naar Sarang- an over Tjemara Sewoe zo verbeterd, dat men met een auto zich kon laten vervoeren. In de "Oriënt" heeft daar toendertijd een artikel over gestaan. Ik hoop U met deze gegevens van dienst te zijn, vooral ook, omdat in Uw Tong-Tong de nieuwe weg is genoemd. Mej. C. Rozier Na in Uw blad gelezen te hebben, dat je in je wasmachine ook groene zeep kunt gebruiken, ben ik het ook gaan doen en heb nu heerlijk frisruikend "linnen" goed. een feestelijk galmen van veel bronzen gongs en ritmisch bonzen van inheemse trommels, een zangerig ge kweel van bamboefluiten het hoog en klagend neuriën der rebab. uitDe gamelan speelt "Kraton" door Johan Fabricius f 3,90 inclusief porto 11

Tong Tong | 1974 | | pagina 11