A Jakarta bouwt op vervolg: "Dierbare herinnering aan de Penèker gelukkig met een kleinigheid aan com fort en hulp aan mede-tawanans. In deze wereld van welvaart noemt men dat "sentimenteel". Bij mijn vlucht uit het Jappenkamp di rect na de bevrijding heb ik als aan denken ook nog een aluminium mok mee kunnen slepen. Op één van onze corvée's heb ik uit een Amerikaanse veldkeuken een aluminium plaat weten te slopen. De Struyswijkers hadden bij de overplaatsing naar Bandoeng hele maal niets mogen meenemen aan eet- en drinkgerei. Dus die gegapte plaat was prachtig materiaal om daar een mooie drink- en eetmok van te maken. Compleet met vignet, plaatsen en da tum en last but not least mijn tawanan- nummer gegrafeerd staat de mok nog in de kast als aandenken aan de tijd dat de tawanans onder elkaar het heel wat beter met elkaar konden vinden en er heel wat meer vriendschap was on der de mensen dan in deze welvaart wereld. Met vriendelijke groeten en allen het allerbeste toegewenst door, E. C. C. Barnaart Noot 1. Wij hopen dat er onder onze Indonesische lezers één mag zijn, die een dot kawoel opstuurt naar dih Bar naart, Joppelaan 37 a, Gorssel, Neder land, waarvoor mede namens de re dactie zeer veel dank. Sekian. Noot 2. In krijgsgevangenschap zijn meer uiterst vernuftige gebruiksvoor werpen en toestellen uitgedacht en ge fabriceerd. Wie kan zich nog andere "brainwave's" herinneren? DISCO BOLLAND Stationsweg 143 tel. 070-60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070-60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070-86 32 01 VOORBURG Frederik Hendriklaan 161 tel. 070 - 55 66 97 DEN HAAG Giro 406636 Specialisten in oude krontjong en Indone sische pop-muziek, ook op muziekcassettes. Uitgebreid country en western repertoire (import) Soul en Surinaamse L.P.'s. India filmhits uit Bombay en verder alle TOPHITS van nu. Voordrachten uit de Koran op L.P.'s. 16 Wie zich het oude, gezellige maar wat dorpse Batavia van vóór de oorlog herinnert zal het nieuwe Jakarta - in het hijzonder dan de uitbreiding naar het zuiden, naar Kebayoran Baru met verbazing en ontzag gadeslaan. Zodra men het oude Koningsplein - nu Merdeka-plein - verlaat in zuidelijke richting begint het al. Torenhoge gebouwen, banken, hotels en kantoren verrijzen daar in een haast griezelige tegenstelling tot de gemoedelijke oude indische huizen. Nu is men begonnen met de bouw van een kantoorflat waarin o.a. Antara zich gaat vestigen en die 19 verdie pingen hoog wordt. De afbeelding van deze reus ont lenen wij (met dank aan de redactie) aan Het Financieel Dagblad. De bouw wordt gefinancierd door de Amsterdamse Be leggingsmaatschappij Pabema en Antara samen. De hui dige behuizing van Antara is "klassiek" Indisch - tegen over het hoofdpostkantoor in primitieve ruimten. In die gezellig-rommelige oude buurt steekt alleen het oude Aneta-gebouw de vinger op. Wilt u nog cijfers over de nieuwe wolkenkrabber? De bouwkosten worden geraamd op US 10.5 miljoen; het gebouw zal 24-000 m2 kan toorruimte tellen, er is een parkeerruimte voor 400 auto's. Zo krijgt Jakarta meer en meer het allure van de wereld stad, die het met zijn vijf miljoen inwoners als centrum van bestuur, handel en bedrijf, ook verdient!

Tong Tong | 1974 | | pagina 16