ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Jos. van Arcken Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. In memoriam Pang Agerbeek "They Just Fade Away POEKOEL TEROES POT VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Onverwacht is op 2 februari j.l. op 84 jarige leeftijd overleden de Luit. Kolo nel b.d. H. Agerbeek, Atjeh kenner bij uitnemendheid, met als bijnaam de Pang. In totaal 14 van al zijn dienstjaren bracht hij door in het Gewest Atjeh, o.a. onder Gouverneur Swart. Als kapitein was hij Civiel Gezagheb ber in de Gajo-landen met als stand plaats Blang Kedjeren. Hij sprak de taal vloeiend als de Ga- joërs zelf, en wel zodanig dat eens een Gajo-vrouwtje naar hem toekwam, zijn beide handen aanvatte en hem zei: "U moet mijn zoon zijn, die tijdens de Gajo-expeditie van Overste van Daa- len met de colonne is meegetrokken en die ik nooit meer heb teruggezien. Nu heb ik eindelijk mijn zoon terug! In een latere periode kreeg hij de op dracht, het ramppokkwaad in de om geving van Batavia te bestrijden. Bekend is ook zijn actie in Lhong (Westkust van Atjeh), waar hij binnen drie maanden het verzet wist te breken. (1933). Toen bleek dat zijn luitenant, die bij de laatste beslissende actie een be langrijke rol had gespeeld, geen eer volle vermelding zou krijgen, weigerde hij de hem toegekende onderscheiding te accepteren, alvorens aan deze lui tenant recht was gedaan. In 1935 werd hij Commandant van het Korps Maréchaussée te Kuta Radja. Door deze beklede functie viel hem de eer te beurt het vaandel van het Korps, dat tijdens de krijgsgevangen schap voor de Japanse vijand verbor gen was gehouden, te installeren in de Atjeh galerij te Bronbeek. Wat de overste Agerbeek kenmerkte was zijn medemenselijkheid en de be trokkenheid met zijn kameraden; hij stond ten dienste van medemensen en zijn ondergeschikten. Zijn stoel zal hij de maandelijkse en wekelijkse reunie's van oud-officieren onbezet blijven, maar in gedachten zal hij bij hen zijn en zijn naam zal nog menigmaal worden genoemd. Iemand van de oude garde is weer heenge gaan. Pang, een groot saluut aan jou. Wij hopen, dat je nu de rust gevonden hebt, die je jezelf op aarde niet gunde. J. H. J. Brendgen. Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- Dit is zoals U weet de tweede regel van een befaamde uitspraak van een befaamde generaal: Douglas McArthur. Woorden die het thema geworden zijn van een song, die de wereld veroverd heeft, ook ver nadat deze generaal uit het wereldtoneel verdwenen was en zijn persoon vervaagd. Aangezien wij de wereldoorlog zelf hebben meegemaakt, hebben wij het "soldaatschap" zelf meegemaakt en hebben vele officieren gekend en ver eerden hebben ze "na volbrachte diensttijd" één voor één uit het oog verloren, net zo lang tot ze letterlijk vervaagden, "faded away". Veel mili tairen uit het ons zo nabije KNIL hebben we zo zien vervagen en ver dwijnen. En het was telkens of wij met zo'n (vaak te laat) vernomen overlij densbericht een stukje uit ons eigen leven verloren. Mij overkwam dit recent weer toen ik hoorde dat weer een officier, Johny Leonardy Wilhelm Rhaesa, overleden was. Die aan velen bekend was behal ve als beminnelijk en karaktervol mens ook als schermer en bokser - kwali teiten die mannen altijd waarderen. Sommigen herinneren zich misschien de uitstekende demonstratiepartij, die Rhaesa in het roemruchte 4de en 9de te Tjimahi bokste tegen zo'n andere onvergeetlijke: Bobby Mesman Schultz. Ja, dat was fantastisch! Wie mannen oog in oog ziet staan, met stalen vuisten die ingetoomd en beheerst kunnen worden, vergeet zulke ontmoe tingen niet licht! Nu zijn ze allebei uit ons strijdtoneel verdwenen. Het is alsof de wereld wérkelijk armer wordt nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. Hieronder laten wij onder hartelijke dank zegging aan alle schenkers, de verant woording volgen van de giften die zijn binnengekomen voor het reservefonds voor Tong Tong in Januari 1974. K.S v. D. 15,—; S.A.I. 10,—; V.K.P. 14,—; T.H.C.M. 10,—; J.H.T. 25,—; Mej. M.L.B. 16,—; Mw. A.K. 10,—; R.M. 9,—; G.F.P. 14,W.P. 14,—; W.B. 10,—; ITS. 18,—; A.B. 10,—; R.M. 10,—; A. v. V. 10,—; Mw. H.P.W. 32,—; A.A. 50,—; Mej. J.M.A. 50,—; G.A.S. 10,—; Mw. B.M.N. 9,—; Mw. J.P.-S. 10,—; Mw. B.I. v. D. 15,—; F.B.H. 14,—; Mej. J. de K. 50,—; Mej. A.H.O. 10,—; H.J. v. D. 6,—; R. den H. 104,75; L.C.F. de G. 25,—; E.W.P. 7,—; Mw. E.S. 17,—; Th. A. 7,—; C.H.K. 14,—; E. H.S. 30,—; L.A.K.H. 9,—; M.S. N. 10,—; N.N. 16,75; C.A.Sch. 14.N.E.J, v. P. 14,—; R.L. 14,—; A.E.J. Sch. 13,Mw. W. P. v. V.-H. 25,Mw. H.A.W.-B. 10,—; A.B. 95,—; J.M.H. v. B. 7,—; A.J. v.d. B. 14,—; H.G. v. D.-l. 16,—; K.D. 6,—; C. Sch.-IJ. 10,—; J.B.S. 3,—; A.M.S. 'l 0,E.J. v. D. 10,—; Mej. A.P.M.H. 14,W.J.H. 10,—; F.L.L. 16,—; Mw. H.L. de V.-J. 8,—; P.C.F. 14,—; Mej. G.J. v. H. 9,Mw. L. Sch.-W. 14,Mw. de Wed. C.T.-F. 25,—; Drs. A.J.W. 30,—; J.H. v.d. P. 10,—; Dr. J.H.C.H. 64,—; M.W. v. B. 14,—; Ir. J.G. 10,—; J.G.O. 10,—; Mw. R.V. 7,—; A.BI. 15,—; Mw. E.M.A.W. 14,—; L.V. 16,—; J.W. St. 28,80; A.E.C. 10,—; W.A.H. 25,—; J.W.M. 4,—; J.C.-C. 5,—; W.H.A. 4,—; E.C. v. A. 48,—; Mej. M P. 10,—; N.N. 10,—; Mw. M.K.-W. 3,50; P.J.K. 19,—; H. 16,—; J.B. 13,—. Totaal binnengekomen f 1448,80 in Januari 1974. IVoor Juwelen en Uurwerken als van ouds naar Laan van Meerdervoort 520 I Den Haag - Telef. 33 64 41 t 5

Tong Tong | 1974 | | pagina 5