UITSTEL VAN PLAATSING HEROPENING. William Halewijn museum Kasteel "Genhoes" Oud-Valkenburg (Limburg) OPROEP WATERGATE 5. déning upaja sandi, 6. sumaruna anarawang, 7. pangipur manuhara, 8. mèt pamrih mélik pakolih, 9. temah suka ing karsa kurang wéwéka, IV. 1. Kasok karoban pawarta, 2. babartan udjar lamis, 3. pinudya dadi pangarsa, 4. wekasan malah kawuri, 5. jèn pinikir sajekti, 6. mundhak apa anèng ngajun, 7. andhedher kaluputan, 8. siniraman banju lali, 9. lamun tuwuh dadi kekembanging béka. V. 1. Udjaring paniti sastra, 2. awewarah asung péling. 3. ing djaman kenèng musibat, 4. wong ambek djatmika kontit, 5. mangkono jèn nitèni, 6. pédah apa amituhu, 7. pawarta lalawara, 8. mundhak angreranta ati, 9. angur baja ngiketa tjaritèng kuna. VI. 1. Keni kinarja darsana, 2. panglimbang ala betjik, 3. sajekti akèh kéwala, 4. lalakon kang dadi tamsil, 5. masalahing ngaurip, 6. wahananira tinemu, 7. temahan anarima, 8. mupus pepesthèning takdir, 9. puluh-puluh anglakoni kaélokan. Alleen diegenen, die problemen sub jectief, eenzijdig en oppervlakkig be kijken, zullen, zodra zij ergens in haast zijn aangekomen, van eigen gelijk over tuigd orders geven en bevelen uitvaar digen zonder naar de samenhang der omstandigheden te vragen, zonder de zaken in hun geheel (de geschiedenis en de huidige toestand in het alge meen) te bekijken, en zonder de kern van de zaken (de aard der zaken en de inwendige relatie tussen het een en het ander) te raken. Dergelijke mensen zullen altijd struike len en vallen. M. 5. Daar is een geheim, dat zweeft rond al wat gebeurt, 6. Het begint louter uit de wens, 7. Het treurend hart te troosten, 8. Maar het gevolg is voordeel ten eigen bate, 9. Door al dat plezier maakt dat men zijn kop verliest. IV. 1. Valse geruchten lopen rond, 2. Die eerst vooraan staat, ge-eerd en geacht, 3. Wordt achteruit gezet, 4. Als U er goed over denkt, 5. Waarvoor is het nodig een hoge rang te bekleden, 6. Als je alles toch verkeerd doet, 7. Daar je de verleiding niet kan weerstaan, 8. Als het ware: besproeid wordt door water van verleidingen, 9. En je ten slotte ten ongeluk vervalt. V. 1. Volgens de zienswijze des schrijvers, 2. Sprekende ter waarschuwing, 3. In iedere periode van zonde en verleiding, 4. Wordt de reine en edele altijd achteruit gezet, 5. Dit is de zuivere waarheid voor de bewuste, 6. Waarvoor je tijd te verbeuzelen, 7. Door te luisteren naar valse berichten, 8. Je wordt maar teleurgesteld, 9. Beter je tijd te gebruiken om te schrijven over oude geschiedenis sen. VI. 1. Dit alles strekt ons juist ten voorbeeld 2. Wij dienen goed te weten wat goed en wat slecht is, 3. Want niet weinig zijn de voorbeelden, 4. Gebeurtenissen bij ondervinding, 5. Dit is dit leven, 6. Wie het doel en de waarheid vindt, 7. Wordt voldaan en neemt het aan, 8. Onderwerpt zich aan zijn lot, 9. Hoewel veel dingen voor hem onbegrijpelijk zijn. wordt vervolgd) Door de onverziene toevloed van copy in de laatste twee maanden, terwijl ons blad klein blijft, moeten wij enkele in zenders van copy (die wij al lang plaat sing beloofden) excuus vragen, maar ze moeten nog wat langer wachten dan wij dachten. Niets aan te doen. Van dit uitstel komt echter zeker geen afstel! Geopend van Pasen tot 1 Octo ber, dagelijks van 10-18 uur. Bovenstaande foto (fotolithografie op porcelein) werd ons uit Indonesië op gestuurd met verzoek tot plaatsing. De inzender schrijft: "Daar ik deze foto op porcelein beschouw als een erfstuk, wil ik gaarne de nabestaanden in de gelegenheid stellen een exemplaar er van in hun bezit te krijgen tegen ver goeding van de onkosten. De persoon op de foto is de Heer Hoezoo of Houzoo, wiens laatste woonplaats in Indonesië Semarang zou zijn geweest. De familie is daarna naar Den Haag vertrokken! Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met de Heer H. Rademaker, Jln. Buksuling 14, Sala- tiga (Ja. Teng) Indonesia. NIET uit de verte mee schelden op Nixon. Bedenk dat in hem de westerse beschaving terecht staat. En U ZELF. Ongeacht zijn eventuele werkelijke of hele of halve schuld, de enorme com plexiteit van "Watergate" is typisch "Westers-maatschappelijk". Lees die per; denk langer. Scheld NOOIT te gauw. 17

Tong Tong | 1974 | | pagina 17