ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW hij zal dit zeker niet van U eisen, maar hij wil alleen een Macht, waarin hij nog steeds gelooft, van blaam en oneer zuiveren. Geef toe en alles wordt ver geven. Durft U niet? Is het alleen maar Tong Tong, die zoiets zegt? En kan je man voor man van al die Indischgasten telkens op het stoepje roepen en aan tonen wat voor verderfelijke kolonialen ze waren en DUS "God s gerechte straf" krijgen? Mijn waarden, ook al had U in geval voor geval gelijk, dat ontslaat U niet van de verplichting als souverein na te komen wat U Uw on derdanen beloofde. Want nóg steeds en altijd: noblesse oblige! De betere en hogere moet altijd zijn eer nakomen. Anders verliest het èn de eer èn de macht. Alweer: de voortzetting van een con structie uit de Lagereschool-tijd: de onderwijzer, die oneerlijk is tegen één leerling en dat nooit toegeven wil. Het ging niet om die ene "fout", maar om het feit dat de onderwijzer (thans het gezag) niet meer te vertrouwen is, geen achting meer waard is, die het hem deed. En nog steeds doet in grote en kleine zaken in deze maatschappij. Die nochtans de brave hendrik blijft uithangen. Ja, inderdaad loopt ons leven af. En na onze dood kunt U zeggen: voortaan van de doden niets dan goeds, en de rekening verscheuren. En geen erfge naam die erom zal procederen. Want men is er al zó lang aan gewend ge raakt: dat beloften niet worden nage komen (Ombuds-verhalen zitten stamp vol bewijzen van de "linke" beloften en de even "linke" ontwijkingen waar mee die goeie burgerij met veel woor denpraal van wetten en subartikelen van wetten wordt afgewimpeld. En niet voor niets was dat trieste lied je zo populair: "Als je mekaar dan niet vertrouwen kan/Waar blijf je dan; waar blijf je dan!" Zeg daarom niet te gauw dat Tong Tong anti-Nederlands is. Die boesoeke leugen heeft eerder succes gehad, maar NU niet meer, want Het Valse Woord is een structuur-facet van de hele westerse beschaving, die immers zo braaf "Nie Wieder Krieg" wil en in miljoenen slangen de leugen van het woord heeft losgelaten. We kunnen er al lang niet meer uit. Het is in de rechtsvoering geïncorporeerd en in het proces tegen Nixon staan de juristen van het pro met hetzelfde Wetboek tegenover de juristen van het contra. En geen van beiden weet de Waarheid meer. En deze hele wereld zit als voor heen alweer likkebaardend te wachten op het moment dat de zoveelste zon debok zal vallen (fout of niet fout of half fout) en dan zijn Wij, braven, alle maal van de zonde en de schuld ver lost! Mijn God, worden wè dwars door eeuwen en milleniums niet wijzer? En oprechter? Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- Zijn wij intussen té ver afgeraakt van de behandeling van de klachten van de briefschrijvers in Hoofdstuk I in de vorige Tong Tong? Neen, wij zijn alleen erg diep MOETEN gaan bij het volgen van ons spoor naar de oorzaken van zoveel Indische moeilijkheden en ellen den. Vergis U verder wederom niet. Hier is niet Tjalie sendiri aan het woord, maar U zelf: de som van tien duizend lezers en lezeressen door vele jaren heen. Naar wie ik heb geluisterd zonder mij te laten afleiden door groe pen of klassen of soorten, maar door de mens zelf in zijn vaak eenvoudigste gestalte. Zal ik er willekeurig één noemen? Hier is hij: Herman Gelsing, ex KNIL- soldaat, maar nog steeds zó dapper Zelfstandige Kleine Ondernemer dat hij een klein handeltje vasthoudt als een laatst Decima. Een man die eens voor een bepaald klein recht zestien jaar lang als een buldog vocht tegen hele administraties bureaulisten tot hij won. Die nog steeds ook in de kleinste za ken, al was het in maar één woord, niet toegeeft ter wille van recht en eerlijk heid. Om zijn Eigen woorden te ge bruiken en ik pik nu willekeurig een zin uit zijn laatste brief: "Ik ben altijd de eenvoud in persoon gebleven, doch hier in Nederland moet men zich soms van zich afbijten om je laatste prestige als MENS te handhaven." Hoofdletters van hem, en ook het enkele taaifoutje van hem. Laat mij U zeggen dat hij er wel méér maakt, maar zou ik bij een man van eer en rechtvaardigheid en moed de onbeschaamdheid hebben om als een schoolmeestertje met een cor rectiepotlood te zitten? Hij is mij liever dan honderd hoge letterkundigen bij mekaar! Want after all is hij de perso nificatie van ons Devies: Trouw, Bra nie, Ondernemend. Met mensen als hij nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, ƒ4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. VINCENT MAHIEU Een bundel korte verhalen, w.o. het bekende "De indringster" dat vele ma len werd vertaald, voorgedragen en bekroond. Indringende, vaak ontroerend, humo ristische geschiedenissen uit een tijd en een leven die nog niet eens zo ver achter ons liggen. Moesson-reeks. Uitg. Tong Tong. f 9,90 plus 90 ct. porto. in ons lezerslegioen MOETEN wij over leven. En winnen. T.R. (wordt vervolgd) 7

Tong Tong | 1974 | | pagina 7