ALTUD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Jos. van Arcken POEKOEL TEROES POT VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. wij een voorraadje amerikaanse soya ingeslagen hebben van het merk Yel- low-1 (One), die wij naar U kunnen verzenden in kleine monsterzendingen van 80 gram netto (pakjes van 1 ons) voor 1,50 per zending incl. porto, waarvan wij tot onze spijt moeten constateren dat de porto, emballage en administratie het leeuwendeel van de prijs opslokt! Er gaan enkele honderden soya-bonen in een zending, dus ogenschijnlijk kunt U behoorlijk opschieten. Maar helaas hebben wij gemerkt dat in elke zak bonen die wij ontvangen, heel wat bonen zijn die erg beschadigd zijn. Dus het zaadvlies is bij veel boentjies beschadigd en alleen een beperkt deel komt uit. Toch zijn Tjalie en een dame (die al vaker schreef voor Tong Tong) direct be gonnen te planten en te kweken op natte dweilen (net zoals taogeh van katjang idjoe dus). Verder laten we niet alles afhangen van "tangan dingin" (en als kèn niet, kèn niet, jööö-wis!) maar denken koppig door te gaan tot we in elk geval WETEN wat kan en wat niet kan. Ik zou zo zeggen: bestel een onsje. Probeer te planten in elk potje dat beschikbaar is. Ajo! Branie! Ook kunt U een pond soya-MEEL bij ons kopen a f 2,50 per pond incl. porto, om alvast te proberen wat ermee ge daan kan worden. Wij weten hiervan NIETS. Alleen dat soya-meel in ge ringe hoeveelheid gemengd bij nor maal meel gebruikt wordt in allerlei soorten koek. Maar van de verhou dingen weten wij wederom niets. Van de mogelijkheid om dit soya-meel in een deegje te laten STOMEN wist men helemaal niets. Wij moeten hierin VAN DE GROND AF beginnen en de enige die direct zei: geef hier, ik zal van alles proberen, was Plantersvrouw (die U wel kent uit diverse stukjes in Tong Tong). Maar omdat de mogelijk heid bestaat, dat er nog wel meer le zeressen zijn, die gelokt worden door De Roep van het Onbekende, bieden wij U hierbij de kans om totaal nieuwe bereidingswijzen te ontdekken met soya-meel. Tenslotte zijn wij bezig op zo breed mogelijk terrein studies, handleidingen en instructies te verzamelen over de verbouw van soya, het maken van tahoe en tempeh, enz. enz, alles wat direct of zijdelings met soya te maken heeft. Van al deze studiestof zullen wij langzamerhand copieën maken en op bestelling aan geïnteresseerden (leden van de soya-club) toesturen. Alles gaat voorlopig nog langzaam, want practisch doen alleen Lilian en Tjalie alle werk; de Club moet nog ontstaan. Maar U bent in elk geval ingelicht en we zijn nieuwsgierig wat al direct in het begin Uw reactie zijn zal. Tot schrijfs dus. T.R. Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- BOEKIT KILIRAN (uitgeslepen berg) De Boekit Kiliran is een vulkaan ten Oosten van Sidjoendjoeng in de Res. Sum. Westkust. Volgens de legende hebben de Javaanse legerscharen uit Modjopahit, bij hun pogingen vanuit Palembang de Padangse Bovenlanden binnen te dringen, op deze berg hun zwaarden gewet. Hun aantal was zó talrijk, dat de berg geheel is uitgesle pen (vandaar de naam). Het aantal slachtoffers in deze strijd zou zó groot zijn geweest, dat de gehele streek jarenlang er kwalijk van rook en ook nu nog zou rieken, waaraan zij haar naam Padang Boesoek (stankvlakte) heeft te danken. WAT IS BOENGKIL? Boengkil noemt men de perskoeken, welke achterblijven bij de bereiding van olie of vet uit zaden. Zij vinden toepassing als meststof. Hoewel zij verschillende plantenvoe- dingsstoffen bevatten, wordt de waar de ervan alleen bepaald naar het stik stofgehalte. Dit bedraagt in Katjang- boengkil 6-7 in Kaliki-boengkil 6 en in kapokpitten-boengkil 5-5.5 (overgenomen uit de encyclopaedie van Ned.-lndië.) a. O 'V-S- f Voor Juwelen en Uurwerken als van ouds naar t t Laan van Meerdervoort 520 4 Den Haag - Telef. 33 64 41 c 4- X O nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gébruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. Hieronder laten wij, onder hartelijke dank zegging aan alle schenkers, de verant woording volgen van de giften die zijn binnengekomen voor het reservefonds voor Tong Tong over April 1974. C. C. W. Arnold-Troostwijk 10,A.A. 10, A. Burg 10,J. de Beer 5,W. Boverhof 10,A.M. Bouwer-Vons 10,A.N. Burge- meestre 6,J.K.A.v.Beusekom-Hauët 50, A. W. Bor 25,—; Ir. P. G. Berg 24,—; J. H. v. d. Berg 23,25; J. L. Th. Coldenhoff 15, Drs. O. A. ten Cate 10,J. R. v. Delden 14,H. Ph. Gelsing 16,L. C. F. de Graaff 25,W. Hazenberg-Verbeet 10, P. v.d. Houwen 24,Penn. Ind. Cult. Kring 100,G. Koerts-Roggen 10,75; M. E. P. Kloots-v. Haelen 25,J. Leever 24,J. B. Loveriks 10,Mw. J. L. Lodde 24,R. Mariouw 10,Mej. E. J. R. v. Maarseveen 28,20; K. L. W. Monteiro 10,R. L. Melle- ma 23,25; H. M. v.d. Made-Klein 5,Mw. B. M. Naberman 17,50; N.N. 988,H. C. Nitzschke 21,N.N. 6,75; Mej. A. H. Over- dijkink 10,M. A. Panhuyzen 10,J. Pothoff 21,50; M. Sirag-Nobel 10,—; E. H. Samethini 15,H. Siebenhaar Scholtz 50,N. Top 6,70; A. v. Velthoven 10, Ch. W. Vieane 3,Dr. L. Vroman 25, W. P. v. Vliet-Holland 25,H. E. Vegter 25,H. W. Visser 1, Binnengekomen in April 1974 f 1822,90 7

Tong Tong | 1974 | | pagina 7