Ons eerste soya-experiment OPROEP VERLAG'WC GEZOND ETEN - "Als indische mensen bij elkaar zijn, wordt er alleen over eten gepraat." - Zó staan wij er hier op. Nou ja..., als we er maar gezond bij blijven. Bij al dat lekkere eten, bedoel ik. Gelukkig is Dr. Kiliaan er om ons een beetje in bedwang te houden. Overigens, ook de niet-indischen we ten al lang raad met al die heerlijke makanans van ons. En al lang zijn ze ook niet meer vies van trassi en ba- wang-poetih. Al mijn totok-kennissen hebben me ettelijke recepten ontfut seld. Ze koken nu beter indisch dan ik! - "We hebben toch zo zaéalig ge' "chi- neesd." - Wie heeft er zin om eens lekker te "kédèlee"en? Als u weet wat ik be doel? Kokkerellen met tahoe en timpih en alle soorten soya-meel. Gezond e- ten. Zó enthousiast kwam Tjalie de don derdag voor Pasen met Lilian ons de zaden brengen. Zaden en allerlei soor ten meel om uit te proberen. Vet, ont vet, ge'toast, licht ge'toast. We gunden ons de tijd niet de ge- bruiksmethoden na te slaan in de mee gebrachte brochures. - "Zouden we er pannekoeken van kunnen bakken?" - - "Ik ben gek op pannekoeken." - Lili an. En ik schoot de keuken in, om bij de koffie een lekkere pannekoek te ser veren. Ze vielen tegen lunchtijd binnen en we hadden allemaal trek. Soya-meel in een kom, ei er door, melk, snufje zout... roeren maar. 't Werd een be- slagje, als fluweel zo zacht. Wat zullen ze naar binnen glijden na onze honge rige tongen gestreeld te hebben.... Boter in de pan, warm laten worden en sissend komt er een lepel beslag in. Neen... 't wordt géén koek, in duizend deeltjes valt 't uit elkaar. Een vettige prut. Intussen hadden de mannen de diver se boekjes bestudeerd. - 't Kan ook niet. 't Bindt niet, 't is om toe te voegen." - Goed. Opnieuw. Nu met tarwemeel door 't beslag. Ja, even later glijden er prachtige goud kleurige pannekoeken op de borden. - "Wat wil je er op? Suiker? Jam? Ho ning? (Heerlijk in de koffie, in plaats van suiker, Dr. Kiliaan.) We zetten er de tanden in, vol ver wachting. Tjalie was erg beleefd; hij zei niks. Mijn man: - "Best te eten." - Maar hij kan het verschil niet proeven tussen een zoute haring en een mocca- gebak je, dus daar hadden we ook niets aan. Lilian vond haar pannekoek muf, ze keek spijtig. Ik schoof haar de keuken stroop toe. - "Probeer 't hiermee, dit heft vast de muffe smaak op." - Nam zelf ook een druipende hap. Ze keek me aan en ineens moésten we vreselijk lachen. Neen beste mensen, bak voor de lek- kerte maar geen pannekoeken uit soya- meel. Maar ik ben er van overtuigd dat er degelijk lekkere dingen van te ma ken zijn. En gezond. Proberen? Met ons allen? En nieuwe recepten van tahoe en tim pih. We zijn er de oorlogsjaren toch mee doorgekomen? Bovendien altijd nog iets goedkoper (nu nog) dan vlees. En zijn we allemaal niet erg prijsbewust geworden? Moet toch wel. De gulden tjes glibberen zo maar tussen onze vingers weg. Waarheen? Sopèh, tah onèng, zegt de madurees. Hij weet 't niet. Ik ook niet. Toch is 't leven op 't platteland zoveel goedkoper dan in de stad. Daarom vult een goede vrien din van me, als ze weer naar huis gaat haar tassen altijd met groenten,fruit, eieren. Ze noemt zich zelf een "schrij nend geval". De laatste keer dat ze hier was, ko" ze voordelig honing krijgen. - "Twee kwartjes per kilo, is dat iets voor u?" - - "Natuurlijk man, direct." - - "Goed, maar het duurt wel even. Ik zet u op de wachtlijst. Ik heb namelijk maar één bij- Plantersvrouw. Wie kan ons helpen aan het adres van Ds. Uneputy (voorheen Bandoeng). Er ligt bij ons een brief voor hem. ►a***"' Bloeiende flamboyant in een Indisch landschap, een stukje tropen aan de muur! Wandtegel inclusief porto 7,50 In de winkel f 6,50. (de tegel is niet hitte-bestendig, dus niet als onderzetter gebruiken) tkassinja \IBEL te. PUUR PART TIME INTERNE VERPLEGING DEN HAAG Bejaarde invalide dame (79) zoekt voor intern gepensioneerd verpleegster of ver pleeghulp, vitaal genoeg voor lichte ver pleging en eenvoudige huishoudelijke bezig heden, als boodschappen, eenvoudige maal tijden, enz. uit te voeren in wisseldienst (een week werk, een week vrij). Werkster aanwezig. Geboden wordt een aantrekkelijk salaris en vrije kost en inwoning met ruime zit- slaapkamer voor naar verkiezing permanente of wekelijkse bewoning in prettige woonwijk (Benoordenhout) van Den Haag. Toestand patiënte zodanig, dat op ongestoorde nacht rust gerekend kan worden. Aanvangsdatum z.s.m., of in nader overleg. Tel. 070 - 24 94 77 of schriftelijk M. Greven- Polvliet, Neuhuyskade 11, Den Haag.

Tong Tong | 1974 | | pagina 11