Tahoe-schoteltje Wist U dat: Wat doen ze toch met die boengkil? "Indonesië in opkomst" Indonesië in opkomst POEKOEL TEROES POT Snijd een tahoe-blok in dobbelsteen tjes en kook deze in een weinig water, waaraan iets zout en een lepel ketjap is toegevoegd. Zijn de kussentjes gaar, uit de pan overdoen op een schaal, 't Vocht bewaren, dit heeft u nodig voor 't sausje. Fruit in een lepel margarine, 2 volle lepels grof gesneden ui, idem groene paprika, (zelf geef ik de voorkeur aan groene lomboks) 2 3 in stukjes ver deelde tomaten, liefst niet te rijp en 2 teentjes gesnipperde knoflook. Erg gezond in deze tijd van jammer en verdriet, onze bawang-poetih. Laat dit even sudderen en doe er dan 't tahoe-vocht bij. Een lepeltje vetsin verhoogt de smaak. Verder afmaken met zout-suiker-citroensap. De saus moet zacht zoet-zuur zijn. Dan de prut over de tahoe-blokjes doen. Eenvoudig, voedzaam, en lekker. Als ik Krawoe maak van groenten, (oerap-oerap) meng ik er altijd ook een stukje fijn gewreven, gestoomde tem- peh door heen. Doet u dat ook? De dagelijkse behoefte van een vol wassen persoon aan eiwitten, is, één gram per kilogram lichaamsgewicht. Kleine kinderen hebben méér nodig. De behoefte van schoolkinderen aan eiwitten is gelijk of groter aan die van volwassenen. De eiwitbehoefte van een baby wordt geschat op 3 gram per kilogram lichaamsgewicht, dus drie maal zoveel als voor volwassenen. Peulvruchten bevatten betrekkelijk veel proteïnen, (gemiddeld meer dan 18%). De kedelee komt er boven uit met een eiwitgehalte van maar liefst 35% ge middeld. Sojabooneiwitten zijn van hoge kwali teit en hun voedingswaarde is te ver gelijken met die van rundvlees. Wisse len we onze portie vlees ijverig af met tahoe en tempeh, dan komen we niet alleen voordeliger uit, maar is 't min stens zo gezond. Misschien zelfs beter. Combinaties van soja-gerechten met rijst en andere graanproducten hebben een hogere voedingswaarde, dan wan neer deze voedingsmiddelen apart en op verschillende tijdstippen worden ge geten. De soyaboon- en graaneiwitten vullen elkaar aan voor wat betreft hun aminozuren-samenstelling. Aldus drs. Thio Goan Loo. Plantersvrouw. Doe er wat mee! Probeer er iets mee! Soja (kedelemeel) 3,25 incl. porto Sojabonen per pond 4,50 incl. porto (voorlopige prijzen) Toko Tong Tong Naar aanleiding van de summiere uit leg over "boengkil" in T.T. no. 22 kregen wij van een lezer nog een bij zonder aardige aanvulling hierover: Een belangrijke soort boengkil is nog niet genoemd t.w. de copra-boengkil. Dit was indertijd een groot export artikel naar Nederland als vee-voeder (bij-voeding in de wintermaanden als In September verschijnt een nieuw boek over Indonesië. Dit maal met meer concrete infor matie en toelichting over dit im mense eilandenrijk dan het "In donesië" van Rentmeester en Haasse. Inheemse cultuur, de moderne ontwikkelingen, econo mische en sociale problemen worden door Prof. H. F. Neubau- er, Pr. W. Röll en pr. H. Uhlig vrij uitvoerig uiteengezet. Ned. bewerking Dr. M. M. J. van Bal- gooy Drs. M. W. Blok. 96 foto's in kleur en overzichtskaart. De Duitse uitgave ligt bij Tong- Tong ter inzage. In September verschijnt de Nederlandse uit gave. U kunt nu reeds bestellen. Prijs f 79 50 3 termijnen mogelijk! er geen vers gras was en de koeien op stal stonden). Ik was in dienst van de Mexolie te Makassar en had nog wel eens te maken met sabotage van de arbei ders; die wierpen dan stukken ijzer in de boengkil en als deze dan in Nederland gebruikt werd dan konden de dieren daar inwendige verwondin gen van oplopen. En wij kregen dan de schade-claims. Wel probeerden wij, met behulp van een sterke magneet het ijzer uit de boengkil te verwijde ren maar dat was toch vaak niet af doende. Het is misschien wel aardig om te vertellen, dat middels deze boengkil- koeken door de Chinese fabrikanten olie naar Singapore werd gesmokkeld. Men perste dan nl. de boengkil niet voldoende uit, zodat het olie-percen tage in de koeken hoog was. Bij de douane gaf men dan een lager olie percentage voor de koeken op. Na aankomst in Singapore werd de boeng kil daar opnieuw geperst en kreeg men dus een groot deel van de achterge bleven olie terug. De douane gaf ons wel eens stukken koek om het vet gehalte te controleren want zelf had men daar geen apparatuur voor, hoe wel men smokkel vermoedde. J. Hoogewoud Hieronder laten wij, onder hartelijke dank zegging aan alle schenkers, de verant woording volgen van de giften die zijn binnengekomen voor het reservefonds voor Tong Tong over Mei 1974. A.A. 25,A. Ahrens 6,J.H.J. Anthonio- Garot 4,20; W. Boverhof 20,A. Burg 20,A. de Boer 14,J. de Beer 2,50; Mw. B. Naberman 7,50; R.C.L. Bosch 15, A. M. Brouwer-Vons 10,E.C.C. Barnaart 10,G.C. v. Benthem 24,J.K.H. Bianchi 14,20; Mej. H.A.A. Bakker 77,04; A.W. Bor 25,P. Coenen 50,Dr. F. Cramer 13,85; K.S. v. Daim 15,H. Davis-Hofbaak 14, Mej. J.L. Droop 25,A.E.E. Degros-Kraay- enbrink 15,N.M. Duin-v. Ham 5,Sylvi Davies 25,N.N.Ghijsels-v.d. Wijst 100, L.C.F. de Graaf 25,Mw. E. Ch. de Graaff 7,W. Hazenberg-Verbeet 10,J.W.H. Heystek 15,H. v. Heusden 14,E. Int- veld 50,W. Intveld 5,35; A.F. Korman 100,E. Kuhuwael 4,L.J. Kits v. Hey- ningen 25,Mw. Kloos 10,J.B. Love- riks 10,R. Mariouw 20,N.N. 10, N.N. 10,Mej. A.H. Overdijkink 20, G.J.K.Pesch 25,E.M.W.O. von Pohlreich 10,A. Posthumus 30,W.H. Peyrot 20,A.A. Ros 25,Mw. Rosalie Grooss 25,—; H.A.C. Rink 13,10; F. Sauselé 20,—; Mw. M. Sirag-Nobel 10,Mej. L.E.V. Si- mao 15,E. H. Samethini 15,Mw, Stephan 100,A. v. Velthoven 20,Mej. E. Vosmaer 15,Mej. P.l. Vaillant 10, W.P. v. Vliet-Holland 25,C.J.G. de Vries- Voerman 80,H. Wessels-Bol 10,F.A. Wienbeck 11,Mw. Willemsen-Sterck 10,O. F. Wardenaar 1,75. Binnengekomen in Mei 1974 f 1363,49 10

Tong Tong | 1974 | | pagina 10