"ïïNE. TTpyal VAMU NEDERLAND TOKO MAS INDONESIA Minimum f 6,van 1 tot 3 regels; per regel meer, f 2,50 meer. Voor niet-abonnees dubbel ta rief. Maximaal aantal regels 6. Voor advertenties onder num mer f 2,meer voor opzenden van ontvangen brieven. Voor opzenden brieven onder nummer naar het buitenland totaal f 3,meer. Bij brieven onder advertentienummer: DIT NUMMER OP DE ENVELOPPE IN DE LINKER BOVENHOEK ZETTEN. Gevr. "Habis" door C. Sluysmans. Inl./prijsopg. W. Schoemaker, Heliotrooplaan 410, Den Haag. Tel. 070 - 23 07 81 Goede vriend vr. adr. v. Bob Salzman, Boebs v. Hutten en Gerard Brunsvelt van Huiten. Br. onder Nr. 2643. Te Koop gevr. boeken over Social Welfare door Fried Lander, Arthur Dunham en M. G. Ross. Bij voorkeur in het Engels. Opg. aan G. J. Pesch, Bowlespark 13, Wageningen. Malaga, Zd. Spanje. Te Huur p. 1-7-'74 compl. 4 pers. bungalow m. uitz. op zee en bergen. InI Tel. 070 - 9 44 52. Te Koop gevr. t.b.v. het Museum "Fort Zeelandia" te Paramaribo, een authentieke Compagniekist. Dr. Rappard, Pauwenlaan 119, Den Haag. Gevr. adr.: Wies Rugebregt, Elly Feekman, Guus Seydel. InIaan: Gottfried Swens, Pasteurstr. 6, Dieren, Tel. 08330 - 56 70. Off. Wed. algem. ontwikkeld, financ. onafh. z.k.m. met besch. heer, midden 50 jr. v. ser. vriendschap en reisgez. Br. m. roto onder Nr. 2644. Verzamelaar vraagt voor studiedoeleinden krissen te koop. Tel. 070 - 66 03 26. Part. verz. vr. te koop of te ruil ans. kaarten en foto's uit Indië. Opg. aan: F. A. Dam, Laan van Meerdervoort 1759, Den Haag. Gevr.: "Geschiedenis van Java" (event. History of Java) door W. Fruin-Mees, Deel II of Deel I en II. Br. met prijsopg. onder Nr. 2645. In 1975 hoop ik Latin America te doorkruisen. Holl. sprekende bewoners daar, wilt U mij schrij ven ter verdere kennismakinq? Adr.: Mrs. W. G., Box 82, Yagoona 2199 N.S.W. Australia. (vervolg: "Mijn korte leven op Bali") nam ik mijn besluit, nam ik afscheid van Bali. Ik kreeg ineens weer een krankzinnig verlangen naar werk. Naar ratelende machines, dreunende persen en de lucht van drukinkt en benzine. 'sAvonds achter een glas ijs Sjanghai uitkijken op het gewriemel van mensen betjaks en verkopers op Blaoeran. Drie nieuwe films per week recensieren en nog proberen aardig te schrijven, naar de Simpangclub naar een concert lui steren en naar New China aan de over kant voor de heerlijkste garnalen sa lade. Ik had er genoeg van. Geen verloren paradijs, o hemel neen, Bali is nooit mijn paradijs geweest, maar doodge woon onrust en angst. Of angst en daarom onrust. Ik rende terug naar huis. De volgende dag werd ik bij de politie geroepen. Pak R. was gepakt. Herkent U uw bezittingen? Ja, ik wist wel niet wat hij genomen had, maar wat er lag was van mij. Het meeste blij was ik met het oude naaischaartje van mijn moeder. Het zilverwerk was er afge broken, maar de benen van de schaar waren nog intact. Toch had ik ergens medelijden met Pak R., al die moeite voor niets. "Niets zielig," zei K. "weet U dat deze kerel in onze tijd al vastzat wegens moord en beroving? U heeft nog geluk gehad!" Mijn buurman van de copra kocht mijn huisje voor een neef met wie hij sa men zijn copra-business wilde uitbrei den. "We bouwen een loods helemaal tot hier," vertelde hij en zette met zijn voet een streep dwars door mijn ger- bera-perk. En dwars door mijn hart. Ik wilde niet meer luisteren. Veel in te pakken had ik niet, de helft van mijn huisraad was toch al bij de buren. Veel geluk ermee lieve mensen! Ik ga naar Soerabaja, naar Java Mode Magazijn, een dure jurk kopen en nieu we schoenen en mijn haar laten doen bij Maison Hélène. Weg met de plane. Terug naar de beschaafde, verdorven maar hopelijk nog niet helemaal bedor ven wereld. Met grendels voor de ra men en sloten in de deuren. Met lieve, aangeklede huisbedienden met wie je gewoon kunt praten en die koffie voor je maken en eten koken. Vaarwel Bali met je wuivende klapper bomen, ik wuif terug, dag! P.S. En kunt U na dit relaas geloven, dat ik na 4 maanden de bewoonde we reld opnieuw mijn rug toekeerde en toen tot mijn enkels in de modder van Sampit (Zuid-Borneo) zat? Ik zweer het U, niets veranderlijker dan een vrouw, zowaar als ik hier zit! (Illustraties uit "Bali" van Covarrubias (Juwelier en diamantair) Specialiteit Indonesische gouden sieraden 22 en 24 Karaats Juwelen 22 Kr. goud gezet met briljanten, markiesringen, slag- ringen, tiffanyringen, etc., mar kieshangers, markies-oorknop pen Ook losse briljanten ver krijgbaar (BTW vrij). Lid vereniging Beurs voor Dia manthandel Amsterdam: daarom goedkoop. Zelfimport: armbanden, ringen, kalung, oor knoppen etc. origineel Indone sische modellen. Albert Cuypstraat 142, Amsterdam - Tel. 020 - 71 87 28. Na 18.00 uur tel. 020-44 17 94. Wateringen Ketjap Benteng Ketjap Medja Telefoon 01742-32 80 Gele Meerbloem 13 f 3,40 per 500 cc. 2,90 per 500 cc. (nog enkele reclame-flessen) Verkrijgbaar bij: Mevr. Droste te Amersfoort - Waroeng Djawa, Breda Toko Boemboe, Roosendaal - Toko Murah, Den Helder Toko Mampir, Vlissingen - Toko Djempol, Zeist Toko Melati, Uden - Toko Sarina, Den Haag - Buis, Den Haag - Toko Toet, Den Haag - Waroeng Djawa, Den Helder - Toko Ramee, Delft Wij willen het ook bij Uw winkelier afleveren, als U erom vraagt. KWALITEIT EN LAGERE PRIJS ZEGEVIEREN ALTIJD Onze ketjap "HET ZWARTE VEULEN" is en blijft Uw terechte keuze. Kwaliteit: er bestaat geen betere. Prijs: 20% lager dan elk ander import merk. Verkrijgbaar in manis, sedeng en asin, 330 cc en 660 cc. Importeur: AMBOINA B.V. (voor alle rijsttafelartikelen) Johan van Oldenbarneveltlaan 110 ZEIST. Tel.: 03404- 17649 en 20070 Levering: via de detailhandel. 23

Tong Tong | 1974 | | pagina 23