Vogels Vlinders en Paarden in Huis HOP PAARDJE, HOP Kinderen met heerlijke vacantie-voeten en smoeltjes! En toch is het geen vacantieplaat al heeft het te maken met vrije tijd. Hoe, waar en wat? Zo'n 140 km. van Pretoria (Zd. Afrika) ligt een boerderijtje waar Margie Roberts en haar man, die de oven installeerde, een keramiek-bedrijfje zijn begonnen. Een goede klei-afzet- ting die de grondstof levert en een paar handen die gedre ven worden door een onuitputtelijke fantasie en artistieke aanleg, dat zijn de middelen waarmee Margie haar kunst zaakje drijft. Het is interessant te zien hoe Margie Roberts haar werk ten toon stelt. In de keuken, bijvoorbeeld, groeien vrolijke aardewerken madeliefjes op leren stelen tegen de muur achter de eethoek op. Naast de achterdeur klimmen lieve heersbeestjes omhoog. Naast het schoolbord van de kin deren op het terras hangt een grote lap ruwe jute met een boom erop waarin allerlei keramiekvogels zitten een schepping van de kinderen. (lees verder volgende pagina) Ons fotomodel-in-vaste-dienst demon streert hier hoe Indonesische kinder tjes al vroeg leren omgaan met de "koeda kèpang". Hier gelukkig niet de griezelige slotfase van in trance raken en zich gedragen als een echt paard, maar veel gehuppel en achter elkaar aanzitten liefst in een ruimte waar een blind paard geen kwaad kan, dus b.v. buiten. Dan kunnen de ruiters ook nog een papier-maché masker opzetten, waarbij de oog-gaten wel groot genoeg zijn om eventuele "tabrakans" te voor komen. Als het toch te gek wordt, pakt U paard en masker af en hangt ze gewoon aan de muur. Vrolijk dat het staat! Ik weet een dame die 2 van die koeda kepangs als muurversiering heeft! (bij toko Tong-Tong verkrijgbaar: koe da kepang 5,maskertje 3,50) 10

Tong Tong | 1974 | | pagina 10