VAC ANTIEDIENSTEN Er zijn hagedissen, lieveheersbeestjes, spinnen, kikkers, kippen en kuikens, eenden, schildpadden, uilen, olifanten, vissen in alle afmetingen en vormen, en zelfs zeepaardjes. Keramiekvlinders wiegen op lange stalen stengels, zon nebloemen,. die zo gemaakt zijn dat zij als voederplaats voor vogels kun nen dienen, staan tussen de echte bloemen in de tuin; en een school van kleine emaille visjes zwemt in de rich ting van een reus met uitpuilende ogen. die tegen de rondlopende zijmuur staat. Het bedrijf ligt in een streek waar graan en tabak worden verbouwd warm genoeg om een rinkhals op zoek naar koelte naar het atelier te drijven. De slang verraste Margie Roberts op een dag tegen zonsondergang in haar atelier en tijdens het gevecht dat daar op volgde, smeet zij alle kunstvoor werpen naar het beest. Pas toen de slang dood was, begon zij te beven haar werk zou de volgende dag op een tentoonstelling gebruikt worden. Achteraf bleek er niets gebroken te zijn een certificaat van kwaliteit voor haar werk. Nu hebben we misschien wel een goe de klei-afzetting op onze voordeur-mat, maar een keramiekbedrijfje zit er voor U en mij nog niet in. Wat dacht U van het idee van die grote lap jute met daartegen alle soor ten vogels van vilt of ander materiaal dat makkelijk is op te plakken of te naaien, in een boom? Prachtig deco ratief in de hal, misschien zelfs voor de eethoek of zitkamer. Maar dan echt netjes en met zorg gemaakt, al die vogels en ook vlinders. De afbeeldin gen voor de vogels vindt U in elk vogelboek. Wilt U tropische vogels, dan zitten ze in het boek "Vogels van de wereld" (net zo fascinerend als "Bloemen van de wereld" met de even fascinerende prijs van 72,50. maar die is het waard!) Een geweldig idee voor onze vrije vo geltjes als het buiten eens geen zomer lijkt! L.D. Correspondentie kaarten met leuke Indische vignetten In 4 kleuren: grijs - wit - groen - chamois. 10 kaarten met bijbe horende enveloppen 1,50 porto 60 ct. Op 2 stel 90 ct. porto. "Als ze nou opduvelden, konden we beginnen!" Sinds twee weken en zoals elk jaar juli verzorg ik de planten en het aqua rium van de buren tijdens hun vacantie. De extra sleutel in het mandje in de gang herinnert mij hieraan. Elke dag na thuiskomst: eerst doen, niet verge ten. Ik raap de post van de mat, sor teer folders, kranten, brieven en leg alles op stapeltjes. Stomme, bewege lijke vissen voeren en met een gietertje speuren naar verborgen planten. Net een pantomime. Op de tweede dag belt mijn vriendin Thea op. "Moet je horen! Ik heb een uitnodiging van vrienden, ga morgen; doe je m'n plantjes? Ik breng de sleu tel nog even". Ze komt met twéé sleu tels. "Zo vervelend, dit kwam plotse ling opzetten en ik had mijn buren beloofd hun planten te verzorgen. Neem je het over? En er is een ham ster, lief diertje, hoor. Eten geven, toespreken, aaien en even laten lopen. Bedankt, dag!" Drie sleutels in het mandje. Hoe houd ik die uit elkaar! Wacht, aan de kap stok hangt een bos sleutelhangers, 's Kijken: mijn buren een sleutelhanger met een vis; Thea (ongetrouwd) een manpoppetje, de mij onbekende buren een nietszeggend plaatje. Dat is dat. Als ik de derde keer de vreemde flat naast die van Thea uitkom, staat er een dame op de galerij. "Ik heb u al een paar dagen bezig gezien bij Thea en hier, mag ik wat vragen? Iedereen schijnt tegelijk met vacantie te gaan, wij morgen en ik heb nog niemand voor de planten. Zou 0 misschien zo vriendelijk willen zijn?" Zij is een Indisch type. Ik heb gelukkig een sleutelhanger met een palmboom pje, van Tong Tong. Telefoon: "Hallo, je vergeet je belofte toch niet?" Gunst ja, mijn schoonzusje. Morgen weg. Planten, twee poezen verzorgen en de tuin sproeien. Ik hoop dat het veel regent. "Nee hoor, ik hoop dat je veel zon hebt. Ja, je sleutel heb ik al. Tot ziens. Wat? O ja, de antieke klok, gewichten optrekken. Nee, niet vergeten. Veel plezier!" Sleutelhanger met klok. Met vis, mannetje, nietszeggend plaat je, palmboom en klok ga ik elke avond op pad: post oprapen, sorteren (allen dezelf de folders, allen een electriciteits- nota), op stapeltjes leggen planten water geven, veel planten vissen voeren hamster eten geven, toespreken, aaien en even laten lopen poezenbakjes klaarmaken, dag poes tuin sproeien (broeiend heet maar helaas geen regen) klok optrekken Tegen de tijd dat ik kranten, folders en brieven water geef visjes opraap, storteer, op stapeltjes leg poesen besproei de klok voer de hamster optrek planten toespreek, aai en even laat lopen, tegen die tijd komt iedereen gebruind terug. Net op tijd. Nina 11

Tong Tong | 1974 | | pagina 11