Vertellingen bij de Lampoe Tèmplèk DE STENEN SLANG 3^ - DISCO BOLLAND ~k -k jz GEVEN-ONTVANGEN In het district Poeger, in de residentie Djember woonde een houthakker. Elke dag trok hij 's morgens vroeg het bos in en bleef daar, tot de zon onderging. Hij hakte de mooie, rechte djati-stam men om, de takken met de brede bla deren wegkappend, om de gladde ron de balken te krijgen, die de Chinees graag wou kopen. Zo verdiende hij met harde arbeid het allernodigste. De weg naar het bos ging langs een ravijn, waarin tussen de varens en bomen een grote slang leefde. Op een dag werd de houthakker aan geroepen door de slang. Hij schrok, maar luisterde met belangstelling, toen de slang klagend vertelde, dat ze ge wond was door een neervallende bam boe en zich niet kon bewegen. Al lange tijd had ze honger geleden. Hoe zou ze voedsel kunnen zoeken, nu ze niet glijden kon over de zachte bos grond en onverwachts de slapende vo gel en 't argeloze dier kon overvallen. Ze smeekte de houthakker, haar de helft van zijn rijst te geven. De houthakker had zelf net genoeg om zijn honger te stillen, maar hij was een goed en vroom man, die wist, dat we ook de dieren in hun nood moeten hel pen. Allah heeft toch mens èn dier geschapen. Hij bedacht zich dan ook niet lang, gaf de slang de helft van zijn rijst en beloofde zelfs, haar elke dag wat te geven, zolang ze ziek was. Zo hielp de goede houthakker de lis tige slang. De slang werd beter en toen zij haar (vervolg: De vulkaan die er niet was) betovering verbroken. Het alleen maar opgenomen zijn in de tijd- en ruimteloze oneindigheid had plaats gemaakt voor de terugkeer in het los staan van de dingen in een onderscheidende perspectief. Want met het licht kwamen ook de diepte, de drie-dimensionaliteit en de kleuren. Het uitzicht werd geweldig, maar van een andere dimensie. Wel stonden we nog hoog, maar weer op de aarde, een goede warme aarde overigens. Th. v.d. S. het geld wil slapen. De echte S.R.V. (sajoer, rawit, vis) - vrouwtjes, zonder auto, maar met alle service en vrien delijkheid, die U zich kunt indenkenIedere ochtend komen ze op ons platje met hun verse koopwaar. De foto werd gemaakt door de Heer Kromjong tijdens zijn vacantie in Indonesië. gladde lijf weer vrij voort kon kronke len, wilde zij in haar slechtheid haar weldoener verslinden. Toen de man de volgende dag door de vroege mor gennevels naar zijn werk ging en snel de slang haar rijst wou reiken, slinger de ze zich plotseling om de houthak ker. Ze hief haar kop op om hem te doden. Daar riep de man in doods angst, toen hij de kronkels nauwer om zijn lichaam voelde trekken: "Listig zijn de slangen en slecht. O, moge Al lah je in steen veranderen, om de mensen te waarschuwen, dat ze de slangen nooit moeten vertrouwen!" En zoals hij zei, gebeurde. Allah is rechtvaardig. Voor mens en dier! De slang veranderde in steen en ook de man, die zich in de knelling van het slangenlijf kromde. Zijn ziel nam Allah in de hemel, maar de stenen slang bleef staan in het onaanzienlijke Poeger. Een eeuwige waarschuwing, dat geen mens of dier de rechtvaardigheid van Allah zal vergeten. Stationsweg 143 tel. 070-60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070-60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070-86 32 01 VOORBURG Frederik Hendriklaan 161 tel. 070 - 55 66 97 DEN HAAG Giro 406636 Specialisten In oude krontjong en Indone sische pop-muziek, ook op muziekcassettes. Uitgebreid country en western repertoire (import) Soul en Surinaamse L.P.'s. India filmhits uit Bombay en verder alle TOPHITS van nu. Voordrachten uit de Koran op L.P.'s. Van Mevr. Sipma-van Kesteren kregen we onderstaand berichtje door waar we graag uw aandacht en uw daad kracht voor vragen. Tong-Tong heeft bepaalde weggeef-adressen, maar als we er meer opkrijgen zijn die beslist welkom. Hoe meer zendingen "gericht" hun weg vinden, hoe beter. Onthoudt U dit adres, schrijft U het in uw adres- senboekje endoet U er eens wat mee als U weer wat teveel van het goede bezit, goed? Mej. Siwi is directrice van een bejaar dentehuis en dit schreef zij: "Nu ben ik al oud (71 jaar), heb geen kleine kinderen meer te verzorgen maar oma's. Wij hebben 35 oudjes, 35 -karakters in het tehuis. Wij krijgen geen steun van buitenland of Peme- rintah Indonesia, alleen van de Protes tantse kerk en dat is lang niet genoeg, het bestuur moet hart (ik vind die t. wel op zijn plaats in dit werk -E.S.) werken om geld te zoeken. Er zijn ook wel do nateurs maar niet veel, 2 keer per jaar houden wij bazaar voor de Diakonie. Als u misschien meer van die tweede hands kledingstukken heeft is voor Diakonie altijd welkom. Van het be stuur is een dame belast voor opne men van al de giften, sorteren enz. dat doet ze met mij samen." Helpt U mej. Siwi, haar adres is: Mejuffrouw A. H. M. SIWI, jalan PENGENAL 10, SURABAYA.

Tong Tong | 1974 | | pagina 9